Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate udawała dziewczynę księcia Williama zanim byli parą?

Już wtedy się w nim podkochiwała?

Weronika Kostyra 27 marca 2019 06:46
Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP

Książę William i księżna Kate uchodzą za wzorową parę. Wspólnie wychowują trójkę dzieci i są szczęśliwą rodziną. Kate Middleton doskonale odnalazła się w trudnej roli księżnej. Jest uwielbiana i podziwiana. Wszyscy podziwiają jej klasę i wyczucie stylu. Nigdy jednak nie marzyła o tym, by jej życie wyglądało w ten sposób. Co prawda jak tysiące brytyjskich nastolatek miała w swoim pokoju plakat przystojnego księcia Williama, ale nigdy nie przyszłoby jej do głowy, że zostanie on jej mężem!

Kate Middleton na studiach udawała, że jest dziewczyną Williama!

Książęca para poznała się na studiach. Książę William po raz pierwszy zobaczył przyszłą żonę podczas charytatywnego pokazu mody na pierwszym roku. Zanim jednak zostali parą długo się kolegowali i często spędzali czas ze wspólnymi przyjaciółmi. Podczas jednego z wieczorów doszło do sytuacji, która była zapowiedzią ich związku i małżeństwa. O wszystkim opowiedziała ich wspólna znajoma. „Kate i ja jadłyśmy brownie. Nigdy nie była wielką fanką alkoholu, nie potrzebowała go, by poczuć się pewnie. Will był wtedy podrywany przez pewną dziewczynę na imprezie, co zaczęło być dla niego uciążliwe, bo nie chciała się od niego odczepić. Był dla niej naprawdę bardzo miły, a ona nie rozumiała, że nie jest zainteresowany. Nagle podeszła do nich Kate i objęła Williama, który powiedział do nieznajomej: przepraszam, ale mam dziewczynę. Po chwili wyszeptał, że jest jej wdzięczny i oboje zaczęli się śmiać. Tylko Kate mogła to zrobić. To stało się miesiąc po rozpoczęciu studiów”, powiedziała Laura Warshauer. Jej wspomnienie znalazło się w książce Kate: The Future Queen autorstwa Katie Nicholl.

Kiedy niewiele później rzeczywiście zostali parą, ich związek nie zapowiadał się poważnie. Książę nie był jeszcze wystarczająco dojrzały, by oświadczyć się ukochanej. Następca tronu lubił wtedy bawić się z przyjaciółmi i nie chciał podejmować decyzji na całe życie. Kate była cierpliwa i długo znosiła jego beztroskę. Oboje byli wtedy bardzo młodzi. Niestety w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że William nadużywa jej uczucia. Para rozstała się wtedy na kilka miesięcy. Dla obojga było to jednak zbyt bolesne. William przysiągł ukochanej poprawę, a ona wybaczyła mu. Od tamtej pory stanowią udany związek, a od 2011 roku wzorowe małżeństwo. 

księżna Kate i książę William
Fot. East News

Kate i William, księżna Kate, książę William, ślub książęcej pary
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.