Królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II i książę Filip znowu razem. Jak para spędzi rocznicę ślubu?

To będzie dla nich wyjątkowy dzień...

Gabriela Czernecka 5 listopada 2020 06:41
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Getty Images

Od czwartku 5 lisopada w Anglii rozpocznie się ogólnokrajowy lockdown, który jak ogłosił w minioną sobotę premier Boris Johnson, potrwa do grudnia. Choć restrykcje tym razem mają być nieco łagodniejsze, to wciąż mocno wpłynął na życie Brytyjczyków - odradza się m.in. podróżowania, zachęca się do pozostania w domach i wychodzenia tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak zrobienie zakupów czy udanie się do pracy. Jak przystało na królową Wielkiej Brytanii, monarchini również zamierza zastosować się do obostrzeń.  Wraz z księciem Filipem powróciła do zamku w Windsorze, gdzie zamierzają spędzać najbliższe dni. To będzie dla nich wyjątkowy czas, bowiem para 20 listopada obchodzić będzie kolejną rocznicę ślubu. Jak ją spędzą? Poznajcie szczegóły!

Rocznica ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa

Po tygodniu spędzonym w posiadłości Sandringham w Norfolk, królowa Elżbieta II i książę Filip z powrotem udali się do posiadłości w zamku Windsor. To właśnie tam małżeństwo mieszkało podczas kilku pierwszych miesięcy pandemii. W marcu królowa wraz z mężem odizolowała się od pozostałych członków rodziny, ograniczyła ilość służby i pracowała, kontaktując się z podwładnymi telefonicznie bądź przez internetowe aplikacje. Małżeństwo pozostawało tam w zamku Windsor do sierpnia. Jak spędzali tam czas? Podobno czytali gazety, oglądali wiadomości, a nawet uczyli się przeprowadzać rozmowy wideo z przyjaciółmi i rodziną! Nie odpuścili sobie także codziennych spacerów czy przejażdżek konnych.

Na krótką przerwę królowa Elżbieta II i książę Filip udali się do Balmoral w Szkocji. To miejsce wydaje się być pełne spokoju, gdzie małżeństwo chętnie wypoczywa i zapomina o obowiązkach dnia codziennego. Szczególnie ułatwia im to ogromny ogród oraz las, który otacza całą posiadłość, po których mogą wspólnie spacerować. Następnie para spędziła trochę czasu w Sandringham. Mówi się, że królowa rozpoczęła tam przygotowania do świąt. Przypomnijmy, że to właśnie w tej posiadłości odbywa się coroczna rodzinna biesiada z okazji Bożego Narodzenia. W tym roku wspólne święta z całą rodziną mogą nie dojść do skutku, ale jak na razie, Elżbieta II nie traci pogody ducha.

Wraz z mężem zgodnie z obowiązującymi zasadami królowa powróciła do zamku w Windsorze. Wspólna izolacja oznacza, że para będzie miała okazję 20 listopada wspólnie spędzić 73. rocznicę ślubu! Jak donoszą brytyjskie media małżeństwo uczci je w skromnym gronie. Mówi się, że najprawdopodobniej tego dnia,  by uczcić rocznicę ślubu pary, zadzwonią dzwony Opactwa Westminsterskiego w Londynie, w którym przed ponad 70. laty odbył się ślub pary. Z pewnością na social mediach królowej pojawią się jej wspólne zdjęcia z mężem.

Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II i książę Filip doczekali się 4 dzieci, 8 wnuków i 8 prawnuków (9 w drodze - księżniczka Eugenia spodziewa się dziecka).  

Zamek Windsor wnętrza
Fot. Getty Images

Zamek Windsor
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.