menu wielkanocne rodziny królewskiej
Fot. Getty Images/Chris Jackson
O tym się mówi!

Były kucharz Elżbiety II zdradził wielkanocne menu rodziny królewskiej!

Wspomniał też o ulubionych drinkach królowej Elżbiety i księcia Filipa!

Aleksandra Frankowska 26 marca 2021 16:27
menu wielkanocne rodziny królewskiej
Fot. Getty Images/Chris Jackson

Święta w rodzinie Windsorów to wyjątkowy czas. Przygotowania zaczynają się odpowiednio wcześniej, a wyrafinowane menu raczy podniebienia brytyjskiej rodziny królewskiej. Tegoroczne święta stały nieco pod znakiem zapytania ze względu na stan zdrowia księcia Filipa, który niedawno dopiero wyszedł ze szpitala. Senior rodu 10 czerwca kończy okrągłe 100 lat! Wszystko wskazuje jednak na to, że rodzina spotka się przy wielkanocnym stole w komplecie, nie licząc Meghan Markle i księcia Harrego, którzy po udzielonym wywiadzie pozostają z rodziną królewską w nienajlepszych relacjach. Wielkanoc u Windsorów będzie zatem nieco nostalgiczna, jednak czas umilą im tradycyjne potrawy. Opowiedział o nich były kucharz Elżbiety II, Darren McGrady.

Zobacz też: Co jada królowa Elżbieta II? Znamy tajemnice królewskiego jadłospisu!

Wielkanocne menu rodziny królewskiej

Tradycje w brytyjskiej rodzinie królewskiej sięgają wielu lat wstecz. Ma je również sama królowa Elżbieta, która w Wielki Piątek na kolację je ryby. W niedzielę wielkanocną przy stole spotyka się zaś cała rodzina królewska, a wśród tradycyjnych dań znajduje się pieczona jagnięcina z sezonowymi warzywami.

Królowa lubi dobrze wysmażone mięso, dlatego zawsze otrzymuje dwa pierwsze plastry - zdradza McGrady.

Co na Wielkanoc 2021 je królowa Elżbieta?

Prócz dobrze wysmażonego mięsa, królowa najczęściej wybiera jeszcze lekką sałatkę z ogórkiem, sałatą, miętą, marchewką i kolendrą. Po obfitym obiedzie, na stole pojawiaj się również deski serów z owocami, które uwielbiają członkowie rodziny królewskiej. Sama Elżbieta jest także fanką brzoskwiń oraz czekoladowych deserów. Jej ulubiony to miętowe Bendicks Bittermints.

Zobacz też: Królewska dieta? Nic podobnego! Codzienny jadłospis królowej Elżbiety mocno Was zdziwi!

Ulubione drinki Elżbiety II i księcia Filipa

Były kucharz rodziny królewskiej zdradza, że monarchini nie specjalnie przepada za alkoholem. Zdecydowanie woli wypić drinka wieczorem, a jej ulubiony to koktajl z ginu i Dubboneta, czyli francuskiego aperitifu. Jeśli chodzi o wina, do obiadu preferuje niemieckie, słodkie wino Gewurztraminer. W przypadku księcia Filipa, zamiast wina, zdecydowanie woli butelkę dobrego piwa. 

Czytaj również: Tron z Nigerii, statek z Chin, totem z Kanady. Wystawa prezentów Królowej Elżbiety II

księżna Meghan i książę Harry nie wrócą do królewskich obowiązków
Fot. Chris Jackson/Getty Images
elzbieta ii zamach bombowy
Fot. WPA Pool / Pool / Getty Images

książę Filip, królowa Elżbieta II
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.