Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać Royalsi?
Fot. Thierry Orban/Getty Images
Podróże 2023

Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać royalsi?

…czyli wakacje po królewsku

Wiktoria Oskroba 10 sierpnia 2023 16:30
Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać Royalsi?
Fot. Thierry Orban/Getty Images

Wybieracie się w podróż jeszcze podczas tych wakacji? A może już planujecie wyjazdy na kolejne wakacje? Jeśli chcecie zrobić to w prawdziwie luksusowym stylu, to najlepiej zainspirować mogą nas do tego… członkowie rodziny królewskiej! Zobaczcie, jakie destynacje najchętniej wybierają Royalsi!

ZOBACZ TAKŻE: Podróże 2023: wyjedź na jedną z najpiękniejszych plaż na świecie

Gdzie najchętniej wypoczywają Royalsi?

Wybierając idealne miejsce na wypoczynek, brytyjska rodzina królewska kieruje się przede wszystkim tym, by było to miejsce z dala od blasku fleszy, które mogłyby zakłócić ich spokój. To właśnie sprawia, że najlepiej mogą oni odpocząć od codziennego natłoku obowiązków i wystąpień publicznych. Wśród ich ulubionych miejsc, nie brakuje odległych, tropikalnych wysp! Te kierunki lubią najbardziej!

Rodzina królewska na Majorce w 1990 roku

Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać royalsi?
Fot. Jayne Fincher/Getty Images

Majorka

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej z racji swoich obowiązków, co roku odwiedzają wiele krajów, jednak jeśli chodzi o wypoczynek, jedną z najczęściej wybieranych przez nich destynacji jest Majorka. Książę William, jak i książę Harry wielokrotnie spędzali tam wakacje, począwszy od ich pamiętnego, rodzinnego wyjazdu z ówczesnym księciem Karolem i księżną Dianą na zaproszenie hiszpańskiej rodziny królewskiej. W późniejszym czasie chętnie powracała tam sama Diana, często zatrzymując się w hotelu La Residencia w wiosce Deià. Na Majorce wakacje spędzała także Sarah Ferguson w jednej z luksusowej willi Richarda Bransona kompleksu "Son Bunyola".

Królowa Elżbieta i Księżniczka Małgorzata na wyspie Mustique

Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać royalsi?
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Mustique

Jedno z ulubionych wakacyjnych miejsc brytyjskiej rodziny królewskiej to Wyspa Mustique na Karaibach, nazywana nie bez powodu wyspą bogaczy. To tu niegdyś Księżna Małgorzata regularnie, dwa razy w roku przyjeżdżała, by znaleźć ukojenie. Jej 4-hektarowa prywatna, królewska posiadłość "Les Jolies Eaux", to prezent ślubny od Colina Tennanta, barona Glenconner. Teraz można ją wynająć! Odnowiona ekskluzywna rezydencja z pewnością zaspokoi gości oczekujących najwyższego luksusu. Na wyspie Mustique bywają także Książę William i Księżna Kate. W 2019 roku zabrali tam także swoje pociechy, zatrzymując się w ultraluksusowej rezydencji Villa Antilles.

Rezydencja "Les Jolies Eaux"

Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać royalsi?
Fot. mat.prasowe

Villa Antilles na wyspie Mustique

Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać royalsi?
Fot. mat.prasowe

Seszele 

To tu Książę William i Księżna Kate spędzili miesiąc miodowy w 2011 roku. Para zatrzymała się w kurorcie  gwarantującym iście królewskie warunki. Na prywatnej wyspie North Island, znajduje się jedynie 11 willi udostępnianych dla gości. Są one otoczone bujną tropikalną roślinnością, w której można beztrosko oddać się relaksacji. Region skupia się na ochronie różnorodności biologicznej lokalnej fauny i flory. Oprócz North Island, William i Kate odwiedzili razem także rajską wyspę Desroches w 2007 roku.

Jedna z 11 luksusowych willi na prywatnej wyspie North Island

Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać royalsi?
Fot. mat.prasowe

Botswana 

Od lat przybywa tam wielu royalsów, ale szczególnie związani są z tym miejscem Książę Harry i Księżna Meghan. Właśnie tam spotkali się na swojej trzeciej randce! W Botswanie spędzili najbardziej romantyczne chwile na safari oraz śpiąc pod gołym niebem. Zatrzymali się wtedy w luksusowym obozowisku Meno a Kwena. Sam Harry zakochał się w Botswanie od kiedy zaczął regularnie odwiedzać ją po śmierci Księżnej Diany. Wspólnie z Meghan wybrali się tam także, by świętować 36. urodziny Księżnej Sussex. Co ciekawe, w pierścionku zaręczynowym Meghan znajduje się diament właśnie z Botswany!

Które z tych miejsc najbardziej chcielibyście odwiedzić?  

Luksusowe obozowisko Meno a Kwena

Gdzie najbardziej lubią wyjeżdżać royalsi?
Fot. mat.prasowe

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.