Idealne miejsca na wakacje!

Ksenia Krasko 11 listopada 2020 16:30

Jak wygląda życie na wyspie? Prawdopodobnie jest powolne i spokojne, pozbawione trosk i zmartwień. Takie miejsca gwarantują przyjemne poczucie samotności, z dala od szalonego tempa wielkich miast. Woda po horyzont, wiatr we włosach, zdrowe dania z owoców morza... I żadnego tłumu. Urlop idealny!

Wakacje na wyspie w Europie

Te dość tajemnicze – i mało znane – wyspy w Europie mają coś wyjątkowego do zaoferowania. Nie tylko odosobnienie! I chociaż nie zawsze łatwo się na nie dostać (najczęściej tylko na łodziach), są warte Twojego wysiłku. Możesz liczyć na zupełnie inne doświadczenia, nieporównywalne ze wspomnieniami po standardowych wakacjach nad morzem.

Od wulkanicznego krajobrazu Pantellerii, do bajecznych krajobrazów wysp Scilly – w naszej galerii znajdziesz miejsca, które musisz zobaczyć!  

1/7
Copyright @instagram.com/giorgioeveronica/
1/7

Vrångö, Göteborg, Szwecja

Chociaż jest to idealne miejsce dla wielbicieli "dzikiego pływania", wody Vrångö są co najmniej mroźne. Pływające sauny, w których można rozgrzać się po kąpieli, umilą odpoczynek.

2/7
Copyright @instagram.com/aerialcornwall/
2/7

Wyspy Scilly, Kornwalia, Wielka Brytania

To archipelag 140 wysp, z czego tylko 5 jest zamieszkanych! Malowniczy krajobraz – strome klify, piaszczyste plaże i czysta woda – zachęcają do spokojnego odpoczynku.

3/7
Copyright @instagram.com/pantelleriavera/
3/7

Pantelleria, Sycylia, Włochy

Wyspa ta nazywana jest "czarną perłą Morza Śródziemnego" ze względu na ciemne formacje wulkaniczne. Pantellerię kochają takie gwiazdy jak Madonna, Sting i Giorgio Armani! Kąpiele w gorących źródłach powulkanicznych, mało uczęszczane plaże i przepiękne widoki – czego chcieć więcej?

4/7
Copyright @instagram.com/voyageureux/
4/7

Port-Cros, Îles d'Hyères, Francja

Rezerwat przyrody na Francuskiej Riwierze zaskakuje brakiem turystów. Na wyspie nie ma ani samochodów, ani rowerów, a dodatkowo obowiązuje całkowity zakaz palenia! Fani nurkowania będą zachwyceni bezwzględnie czystą wodą i przepięknymi plażami.

5/7
Copyright @instagram.com/natur.und.meer/
5/7

Hiddensee, Niemcy

Niemiecka wyspa na Morzu Bałtyckim jest całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego! Słynie nie tylko z bursztynu – była niezwykle popularna wśród artystów i pisarzy lat 20. XX wieku. Turyści nie ukrywają, że w tym magicznym miejscu zapomina się o rzeczywistości.

6/7
Copyright @instagram.com/visitscotland/
6/7

Colonsay, Szkocja

To jedno z najbardziej słonecznych miejsc w Szkocji! Mieszkańcy – zaledwie 135 osób! – są znani z produkcji doskonałego miodu z dzikich kwiatów, najświeższych ostryg i homarów, oraz ginu botanicznego. Pola golfowe, puste plaże i piękny krajobraz zagwarantują cudowne wakacje.

7/7
Copyright @instagram.com/lauraconijn/
7/7

Terschelling, Wyspy Zachodniofryzyjskie, Holandia

Ta wyspa znana jest z Oerol Festival – corocznego festiwalu teatralnego na świeżym powietrzu – i ogromnych upraw żurawiny.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.