Sprawdzone kierunki na wakacje
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Lizbona, Cannes, Praga – poznaj inspirujące kierunki na podróż poślubną!

Europejskie miasta idealne na romantyczną wyprawę

Marta Baran 22 lipca 2019 19:00
Sprawdzone kierunki na wakacje
Fot. STOCK ADOBE

Europa to tętniący życiem kontynent, mający wiele do zaoferowania każdemu, kto szuka czegoś wyjątkowego. Oto zestawienie ciekawych miejsc, godnych polecenia na podróż poślubną, podczas której odprężysz się, a przy okazji poznasz nową kulturę, ludzi oraz inspirujące miejsca. Koniecznie zobacz europejskie miasta wprost idealne na miesiąc miodowy!

Lizbona (Portugalia)

To miejsce pełne inspiracji, w którym każdy się odnajdzie – miłośnicy przygód oraz Ci, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez lenistwa i plaży. Miejscem godnym polecenia są plaże Cascais, a dla poszukiwaczy skarbów – historyczny pchli targ Feira da Ladra.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Visit Lisboa (@visit_lisboa)

Salzburg (Austria)

Miasto, które zainspirowało Mozarta, Haydna oraz Julie Andrews i zachwyca w dalszym ciągu. Podczas pobytu koniecznie wybierz się na choć jeden z wielu koncertów oraz festiwali w mieście. Koniecznie zaplanuj spacer po gotyckim Festung Hohensalzburg.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Salzburg Tourism (@visitsalzburg)

Cannes (Francja)

Miejscowość wypoczynkowa na Riwierze Francuskiej stworzona do spacerów po promenadzie La Croisette, wylegiwania się na plażach i popijania francuskiego wina na patio kawiarni. Ciepły, słoneczny klimat miejsca sprawia, że malownicze Cannes położone między wzgórzami Estérel i Morzem Śródziemnym cieszy się ogromną popularnością wśród elity Europy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cannes, France 🇫🇷 (@cannescity)

Nicea (Francja)

To główne miasto portowe Riwiery Francuskiej, przyciąga turystów plażowych, miłośników historii i poszukiwaczy kultury. To miejsce to coś więcej niż tylko kamieniste nabrzeże, pastelowe budynki i poruszające się palmy na wietrze. Zaskakują tam barokowe kościoły w labiryncie skręconych ulic Starego Miasta, nowoczesne rzeźby dominują w ogrodach Place Masséna, a stare rzymskie ruiny z pewnością zrobią na wrażenie podczas koncertów w Cimiez.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nice Tourisme (@nicetourisme)

Florencja (Włochy)

To małe miasto, ukryte wśród toskańskich wzgórz, rzuca długi cień na historię. Renesansowa architektura inspirowała artystów takich jak Michał Anioł (Dawid) i Brunelleschi (Duomo). Gdyby nie modnie, eleganckie sklepy przy Via Tornabuoni, można by pomyśleć, że czas cofnął się do XIV wieku. Ale sztuka renesansowa to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić to miejsce. Florencja słynie ze swoich wspaniałych zachodów słońca, włoskiej kuchni i romantycznego uroku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez THE BEST PLACES IN ITALY (@bestplacesinitaly)

Praga (Czechy)

Zamożne i tętniące życiem miasto Praga przyciąga obecnie więcej turystów niż kiedykolwiek! Piętrowe kościoły, wąskie uliczki, imponujące zamki na wzgórzu i wysadzane figurami mosty tworzą scenę miejskiej bajki. Nawet najbardziej znudzony podróżnik miałby problemy z opieraniem się urokom tego miasta!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez City of Prague (@cityofprague)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.