wakacje kamperem 2023 camper na urlop lato 2023
Fot. Adobe Stock
podróże

Wakacje 2023 kamperem - jak zorganizować wypad na urlop?

Oto kilka pożytecznych porad!

Redakcja VIVA! 28 kwietnia 2023 17:30
wakacje kamperem 2023 camper na urlop lato 2023
Fot. Adobe Stock

Od lat popularnością cieszy się tak zwany caravaning, czyli podróżowanie kamperem. Dom na kółkach daje ogromną swobodę i dowolność w planowaniu trasy. Tym bardziej jeśli nie potrafisz za długo usiedzieć w jednym miejscu. W tegoroczne wakacje 2023 odejdź od tradycyjnego noclegu w hotelu i przeżyj niesamowitą przygodę życia w kamperze!

ZOBACZ TAKŻE: Weekend w kobiecym stylu! Tam warto odpocząć!

wakacje kamperem 2023 camper na urlop lato 2023
Fot. Adobe Stock


Wakacje 2023 kamperem - jak przygotować się do wyprawy?

Jeśli nie posiadasz własnego kampera, to zacznij od sprecyzowania swoich potrzeb. Przejrzyj oferty wypożyczalni, zwróć uwagę na opinie klientów i oceń reputację danej firmy. Koszty wynajmu kampera wahają się pomiędzy 450-700 zł brutto za dobę. Im popularniejsza klasa producenta samochodu i wyższy sezon, tym wyższe wyjdą koszty. Pamiętaj też, że jeśli cena jest podana w netto, to nie będzie ona adekwatna do realnej kwoty za wynajem. Zostanie jeszcze naliczony podatek VAT, dlatego zapłacisz odrobinę więcej. Przed podróżą, nie zapomnij sprawdzić stanu technicznego pojazdu. Zerknij na instalacje gazowe, ciśnienie w oponach i sprawność układu hamulcowego. Zawsze możesz też poprosić o to specjalny serwis. Lepiej uniknąć w trakcie jazdy przykrych niespodzianek. Zaplanuj ogólną trasę. Pomyśl, gdzie planujesz dojechać i co zamierzasz zwiedzić po drodze. Czy wolisz nocować na polu campingowym z innymi podróżnikami, czy raczej gdzieś na odosobnieniu, gdzie będziesz miała dla siebie więcej prywatności. Tak naprawdę, kamper daje na wakacjach ogromną swobodę w planowaniu trasy, możesz nocować gdzie tylko zapragniesz, o ile nie łamiesz przy tym zasad i nie wjeżdżasz na tereny prywatne.

Wakacje 2023 kamperem - co ze sobą zabrać?


Na wakacjach kamperem, przede wszystkim musisz zadbać o niezbędne wyposażenie pojazdu, aby niczego Ci nie zabrakło podczas podróży. Przed pakowaniem sporządź listę i zwróć uwagę na najpotrzebniejsze produkty. Do kosmetyczki zapakuj szczoteczkę, pastę do zębów, płyny do płukania jamy ustnej i nici dentystyczne. Weź też ze sobą gumę do żucia, aby po skończonym posiłku szybko zadbać o swój oddech. Obowiązkowo zabierz płyn do kąpieli, szampon do włosów, krem z filtrem UV i ręcznik. Nie zapomnij o apteczce pierwszej pomocy i sprayu na owady. Jeśli zamierzasz gotować w kamperze, to zabierz ze sobą produkty, pozwalające na wykonanie łatwego i szybkiego obiadu. Możesz też zabrać jedzenie w słoikach i je po prostu odgrzać, lub jeść obiady w restauracjach. Zaopatrz się również w zbiorniki na czystą wodę.
   

Wakacje 2023 kamperem - przydatne aplikacje podczas podróży

* Here WeGo – Dzięki niej będziesz mogła zaplanować dokładną trasę swojej podróży i poznać ograniczenia prędkości.
* Park4night - Aplikacja pozwalająca na znalezienie odpowiedniego miejsca na camping.
* ADAC Spritpreise –Ta aplikacja pozwoli Ci na znalezienie stacji benzynowych w całej Europie.
* Raintoday – Z tą aplikacją, pogoda Cię nie zaskoczy. Dowiesz się z niej jakie są warunki pogodowe w danym miejscu i ile mogą potrwać uciążliwe opady deszczu.

Tekst: Sandra Marchel

wakacje kamperem 2023 camper na urlop lato 2023
Fot. Adobe Stock

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.