Król Karol w podróże jeździ z własnym prowiantem.
Fot. Tim Graham Photo Library/Getty Images
kuchnia 2023

Król Karol w podróże jeździ z własnym prowiantem

Co zawsze musi znaleźć się na liście?

Wiktoria Oskroba 26 lipca 2023 13:30
Król Karol w podróże jeździ z własnym prowiantem.
Fot. Tim Graham Photo Library/Getty Images

Król Karol III na codzień musi stawiać czoła licznym obowiązkom, które tradycyjnie, od wieków powierzane są członkom rodziny królewskiej. Pojawianie się na oficjalnych wydarzeniach, uroczystościach narodowych, nadawanie tytułów czy patronaty - to tylko niektóre z nich. Wymagającym zadaniem royalsów jest także odwiedzanie dalekich krajów i spotykanie przedstawicieli innych narodów. Jeszcze jako Książę Walii, Karol przywykł do odbywniania licznych podróży, podczas których reprezentował monarchię. Przez lata wyrobił sobie różne przyzwyczajenia, które do dziś pomagają mu zachować balans w natłoku obowiązków. W kuluarach Pałacu Buckingham mówi się o jego ekscentrycznych zwyczajach żywieniowych. Na czym polegają?

Książę Karol
Fot. Stuart C. Wilson/Getty Images for Ascot Racecourse

Zwyczaje żywieniowe Króla Karola III odbiegają od brytyjskiej tradycji

Harmonogram dnia Króla Karola jest zawsze bardzo intensywny. Dlatego tak ważna jest dla niego odpowiednia dieta, która daje mu energię do wypełniania codziennych zadań. W przypadku Karola III szczególnie ważnym posiłkiem jest śniadanie, które zawsze musi być przygotowane w określony przez niego sposób. Nie jest to tradycyjne "english breakfast", składające się z jajek i bekonu. Wręcz przeciwnie - król stawia na lekkostrawną dietę, opartą na organicznych sezonowych składnikach.

Z czego składa się śniadanie Króla Karola?

Ponieważ nie je on lunchów, zdrowe śniadanie jest kluczowym elementem diety Króla Karola. Zwykle składa się na nie sałatka owocowa z ziarnami oraz herbata. Król znany jest ze swojego zamiłowania do rolnictwa ekologicznego, a głowne skałdniki odżywcze, którymi rozpoczyna swój dzień, to kombinacja witamin i błonnika. Król nie odstępuje od tego zwyczaju także podczas swoich dalekich podróży. Jego były szef kuchni, Graham Newbould ujawnił, że gdziekolwiek się udaje, zawsze ma ze sobą pudełko śniadaniowe, wypełnione jego ulubionymi produktami. Wśród nich znajduje się sześć rodzajów miodu, specjalne musli i suszone owoce. Król lubi też świeże soki czy domowy chleb i zawsze nalega, by wybrane przez niego produkty zawsze znajdowały się w królewskiej spiżarni. 

Król poprzez dietę dba nie tylko o własne zdrowie

Król Karol od dawna zaangażowany jest w ochronę środowiska. Król promuje to m.in. poprzez stosowanie zrównoważonej diety. Wierząc, że nawet niewielkie zmiany mają wpływ na planetę, od lat stara się częściowo eliminować mięso ze swojego jadłospisu, dwa razy w tygodniu stosuje dietę wegaństką, a raz w tygodniu pomija nabiał. Co sądzicie o jego zwyczajach żywieniowych?  

Król Karol w podróże jeździ z własnym prowiantem.
Fot. Tim Graham Photo Library/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.