brytyjska rodzina królewska
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Co jedzą w rodzinie królewskiej? Za czym przepada królowa Elżbieta II?

Jakie są upodobania kulinarne członków rodziny królewskiej?

Redakcja VIVA! 26 października 2020 16:31
brytyjska rodzina królewska
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II słynie z wyrafinowanego stylu bycia i ma ogromne oczekiwania w stosunku do szefów kuchni, którzy dla niej pracują. Są przecież dania i produkty, których królowa nie znosi i nigdy ich nie jada. Jednym z takich produktów jest np. czosnek, który z tego właśnie powodu jest zakazany na królewskich imprezach. Podczas występu w MasterChef Australia w lipcu 2018 roku. Królewski kucharz Darren McGrady zdradził także, że monarchini ma niezwykłą słabość do czekolady, a przepada wręcz za ciastem czekoladowym. Powiedział także, że bardzo lubi dobrze wysmażone steki. Jest też rzecz, której królowa nigdy nie zmieni — nigdy nie zje burgera, biorąc go do rąk, zawsze używa noża i widelca.

Broszka z przesłaniem Królowa Elżbieta II wyraziła wsparcie dla Meghan i Harry’ego
Fot. Getty Images

Co jada książę Filip, jakie ma ulubione dania?

Książę Filip w przeciwieństwie do królowej bardzo lubi mocne przyprawy, w tym również czosnek. Jednak słynie przede wszystkim z wielkiej miłości do trufli. Książę Edynburga stał się pierwszą osobą w Wielkiej Brytanii, która z powodzeniem wyhodowała własne czarne trufle po posadzeniu ponad 300 drzewek zaimpregnowanych zarodnikami trufli na terenie posiadłości rodziny królewskiej Sandringham. Owocami swojej pracy cieszy się od Bożego Narodzenia 2018 roku, po 12 latach oczekiwania.

Co jada na co dzień Księżna Kate?

Księżna Kate słynie z nienagannej sylwetki, ale tak naprawdę bardzo lubi jeść oraz gotować. Nie jest amatorką jedzenia fit, chociaż przekonuje swoje dzieci do zdrowych potraw. Sama bardzo lubi pikantne potrawy, uwielbia tajską kuchnię, ostre curry a także pizzę. Ponoć je ją dosyć niestandardowo, uwielbia nakładać na nią bekon.

Myślę, że to jedne z najlepszych rzeczy do jedzenia – domowa pizza – powiedziała podczas wizyty w King Henry’s Walk Garden w Londynie w styczniu 2019 roku – To świetna zabawa, możesz wybrać, co możesz nałożyć ciasto – wszystkie dodatki, jakie chcesz.

Księżna Kate i książę William, Dzień Wspólnoty Narodów
Fot. Getty Images

Za czym przepada książę William?

Książę William uwielbia pikantne jedzenie. Darren McGrady – kucharz, który gotował dla niego i Harry’ego w dzieciństwie, zdradził także, że obaj przepadali za pieczonym kurczakiem i według doniesień z dworu, pozostało im to do dzisiaj. Z kolei dzieci Williama i Kate, bardzo lubią warzywa. Loius przepada za burakami, a Charlotte kocha oliwki. Na śniadanie książęta preferują płatki i jabłka, co zdradziła ich mam w jednym z wywiadów.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.