Księżna Kate
Fot. Getty Images
VIVA! Royals

Wielka Brytania. Co robi księżna Kate, czyli czym się zajmuje na co dzień?

Niewiele osób ma o tym pojęcie

Aleksandra Frankowska 17 października 2022 17:27
Księżna Kate
Fot. Getty Images

Na pierwszy rzut oka życie w rodzinie królewskiej to głównie przyjemności. Zjawiskowe kreacje, uśmiechanie się do zdjęć i... brak pracy. Okazuje się, że rzeczywistość wygląda zgoła inaczej... Księżna Kate, żona następcy tronu, ma na co dzień wiele obowiązków, poza wychowywaniem trójki dzieci. Głównie są to patronaty, które ma pod swoją opieką. O co dokładnie chodzi?

ZOBACZ TEŻ: Tak dzisiaj wygląda przyszywana siostra Williama i Harry’ego! Poznaj Laurę Lopes

Patronaty księżnej Kate

Co jakiś czas się zmieniają i dochodzą nowe. Wiemy, że jest ich ponad 20, a księżna Kate należycie je sprawuje. Patronatami, księżna obejmuje muzea, wydarzenia, turnieje czy organizacje charytatywne. Naznaczone jej imieniem pozwalają jej doglądać prac czy też nowości, które mają w nich miejsce.

Jakie patronaty sprawuje księżna Kate?

Wśród licznych patronatów, które swoim imieniem objęła księżna Kate znaleźć można między Muzeum Victorii i Alberta. Księżna Kate została tam pierwszą królewską patronką, co dodatkowo wzmacnia jej prestiż. Nie bez powodu wybrano właśnie to miejsce, bowiem księżna od lat fascynuje się sztukami wizualnymi, designem i fotografią. Spośród artystycznych miejsc, Kate objęła patronatem również National Portret Gallery, Muzeum Historii Naturalnej

Kolejną organizacją, którą patronuje Kate jest Action on Addiction. Skupia się ona na pomocy młodzieży uzależnionej od używek. Księżna Kate swoją działalnością wspiera organizację.

Do organizacji, które znalazły się pod patronatem Kate należy również Action for Children. Jej zadaniem jest niesienie wsparcia wrażliwym i zaniedbanym dzieciom oraz młodzieży z całej Wielkiej Brytanii. Księżna została jej patronką w 2016 roku.

Wiele osób zna Kate z jej zamiłowania do sportu. Nikogo nie dziwi więc fakt, że została ona patronką All England Lawn Tennis and Crocquet Club, który wcześniej znajdował się pod patronatem samej królowej Elżbiety. To jednak nie wszystkie miejsca związane ze sportem, które wspiera Kate. Do tego dochodzą jeszcze SportsAid, 1851 Trust oraz RAF Air Cadets.

Zobacz także: Wielka Brytania. Księżna Kate zdecydowana na czwarte dziecko. Książę William dał się w końcu namówić?

Pod patronatem księżnej znajduje się również organizacja Anna Freud National Centre for Children and Families, założona przez córkę samego Zygmunta Freuda. Miejsce to skupia się na zdrowiu psychicznym dzieci. Podobnym miejscem jest także East Anglia’s Children Hospices, które również wspiera zdrowie psychiczne dzieci, ale także zajmuje się kwestiami fizycznymi, emocjonalnymi i społecznymi. Księżna Kate ogromną uwagę zwraca na zdrowie psychiczne najmłodszych. Sama jest mamą trójki dzieci, dlatego pod jej patronatem znajdują się również organizacje The Art. Room oraz Place2be.

Księżna Kate wspiera również organizacje związane ze zdrowiem, takie jak Nursing Now dedykowane pielęgniarkom oraz The Royals College of Obsetricians and Gynaecologists.

Czytaj również: Wielka Brytania. Co stanie się z końmi królowej Elżbiety II? Król Karol III podjął decyzję

Nowe patronaty Kate po księciu Harrym

Wraz z odejściem od pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, książę Harry swoje patronaty przekazał księżnej Kate. Została ona patronką Związku Rugby i Ligi Rugby. To nie przypadek, bowiem Kate jest wielką kibicką tego rodzaju sportu.  

Księżna Kate podczas wizyty w Irlandii, 6.10.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Księżna Kate podczas wizyty w Irlandii, 6.10.2022

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.