Księżna Kate
Fot. Getty Images
VIVA! Royals

Wielka Brytania. Co robi księżna Kate, czyli czym się zajmuje na co dzień?

Niewiele osób ma o tym pojęcie

Aleksandra Frankowska 7 lipca 2022 13:27
Księżna Kate
Fot. Getty Images

Wydawałoby się, że życie w rodzinie królewskiej to głównie przyjemności. Uśmiechanie się do zdjęć, zjawiskowe kreacje i brak pracy. Okazuje się, że wręcz przeciwnie. Księżna Kate na co dzień ma bardzo wiele obowiązków, a wszystko to głównie przez patronaty, które ma pod swoją pieczą. O co dokładnie chodzi?

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Kate ma prawdziwego sobowtóra

Patronaty księżnej Kate

Co jakiś czas się zmieniają i dochodzą nowe. Wiemy, że jest ich ponad 20, a księżna Kate należycie je sprawuje. Patronatami, księżna obejmuje muzea, wydarzenia, turnieje czy organizacje charytatywne. Naznaczone jej imieniem pozwalają jej doglądać prac czy też nowości, które mają w nich miejsce.

Jakie patronaty sprawuje księżna Kate?

Wśród licznych patronatów, które swoim imieniem objęła księżna Kate znaleźć można między Muzeum Victorii i Alberta. Księżna Kate została tam pierwszą królewską patronką, co dodatkowo wzmacnia jej prestiż. Nie bez powodu wybrano właśnie to miejsce, bowiem księżna od lat fascynuje się sztukami wizualnymi, designem i fotografią. Spośród artystycznych miejsc, Kate objęła patronatem również National Portret Gallery, Muzeum Historii Naturalnej

Kolejną organizacją, którą patronuje Kate jest Action on Addiction. Skupia się ona na pomocy młodzieży uzależnionej od używek. Księżna Kate swoją działalnością wspiera organizację.

Do organizacji, które znalazły się pod patronatem Kate należy również Action for Children. Jej zadaniem jest niesienie wsparcia wrażliwym i zaniedbanym dzieciom oraz młodzieży z całej Wielkiej Brytanii. Księżna została jej patronką w 2016 roku.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania. Sekretna praca księcia George'a. Kate ujawniła całą prawdę

Wiele osób zna Kate z jej zamiłowania do sportu. Nikogo nie dziwi więc fakt, że została ona patronką All England Lawn Tennis and Crocquet Club, który wcześniej znajdował się pod patronatem samej królowej Elżbiety. To jednak nie wszystkie miejsca związane ze sportem, które wspiera Kate. Do tego dochodzą jeszcze SportsAid, 1851 Trust oraz RAF Air Cadets.

Pod patronatem księżnej znajduje się również organizacja Anna Freud National Centre for Children and Families, założona przez córkę samego Zygmunta Freuda. Miejsce to skupia się na zdrowiu psychicznym dzieci. Podobnym miejscem jest także East Anglia’s Children Hospices, które również wspiera zdrowie psychiczne dzieci, ale także zajmuje się kwestiami fizycznymi, emocjonalnymi i społecznymi. Księżna Kate ogromną uwagę zwraca na zdrowie psychiczne najmłodszych. Sama jest mamą trójki dzieci, dlatego pod jej patronatem znajdują się również organizacje The Art. Room oraz Place2be.

Księżna Kate wspiera również organizacje związane ze zdrowiem, takie jak Nursing Now dedykowane pielęgniarkom oraz The Royals College of Obsetricians and Gynaecologists.

Nowe patronaty Kate po księciu Harrym

Wraz z odejściem od pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, książę Harry swoje patronaty przekazał księżnej Kate. Została ona patronką Związku Rugby i Ligi Rugby. To nie przypadek, bowiem Kate jest wielką kibicką tego rodzaju sportu. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…