rodzina Cambridge
Fot. Comic Relief/BBC Children in Need/Comic Relief via Getty Images
VIVA! Royals

Wielka Brytania. Adelaide Cottage, czyli nowy dom księżnej Kate i księcia Williama

Jaka historia kryje się za tym wyjątkowym miejscem?

Aleksandra Frankowska 26 sierpnia 2022 15:27
rodzina Cambridge
Fot. Comic Relief/BBC Children in Need/Comic Relief via Getty Images

O tym, że książęca para Wielkiej Brytanii zmienia swoje miejsce zamieszkania z uwagi na nową szkołę ich pociech słyszy się od tygodnia. Księżna Kate i książę William wraz z Georgem, Charlotte i Louisem zamieszkają w Adelaide Cottage, w Windsor Great Park. W rodzinie Cambridge’ów zapowiadają się więc spore zmiany.

ZOABCZ TEŻ: Etykieta królewska ingeruje w najdrobniejsze szczegóły życia księżnej Kate. Tego jej nie wolno! 

Księżna Kate, książę William i dzieci się przeprowadzają

Do tej pory rodzina Cambridge mieszkała w Pałacu Kensington. Według najnowszych informacji, już w najbliższym czasie czeka ich spora zmiana, bowiem przenoszą się do Windsoru. Wszystko z uwagi na nowy rok szkolny oraz zmianę szkoły przez dwoje starszych dzieci, księcia George’a i księżniczkę Charlotte. Szkoła Lambrook School w Berkshire mieści się zaledwie 15 minut od Adelaide Cottage, nowego domu książęcej pary. Warto zwrócić także uwagę, że królowa Elżbieta II od pewnego czasu mieszka w zamku Windsor, a więc Kate i William będą mieli do niej zdecydowanie bliżej. Cambridge’owie nie oddadzą jednak nikomu swojego apartamentu w Kensington Palace, wciąż będą mogli przebywać tam ile będą chcieli. To samo tyczy się ich wiejskiej posiadłości Anmer Hall w Norfolk.

Jaka jest historia Adelaide Cottage?

Miejsce, do którego przeprowadzą się księżna Kate i książę William to przepiękna posiadłość na przedmieściach. Ma cztery sypialnie i nieco skandaliczną przeszłość. Cambridge’owie zdają się jednak nie przejmować historią sprzed lat.

ZOBACZ TEŻ: Zbliża się konfrontacja księżnej Kate i księżnej Meghan. Jedna z kobiet ma tym razem przewagę

Adelaide Cottage powstała w 1831 roku, wybudowana na polecenie Sir Jeffry’ego Wyatville’a. Początkowo miał służyć jako herbaciarnia królowej Adelaide. Za czasów królowej Wiktorii przekształcono go w bardzo ekskluzywny pensjonat. Rustykalny styl, który został wykorzystany przy budowie i urządzaniu posiadłości, nazywany jest w architekturze cottage orne.

„Adelaide Cottage ma podobny status do Frogmore House. Ważni goście Windsoru regularnie opisują wizyty najpierw w jednym, a potem w drugiej królewskiej odskoczni, które odbywają się w 1830 roku”, pisze Jane Roberts w swojej książce z 1997 roku, „Royal Landscape: The Gardens and Parks of Windsor".

Rezydencja Peter’a Townsenda

To właśnie tutaj trwał płomienny romans Petera Townsenda i księżniczki Małgorzaty. Mężczyzna był jednym z pierwszych mieszkańców posiadłości, którą udostępniano wówczas członkom rodziny królewskiej lub personelowi. Nie przepadał za tym miejscem. Mówił o nim, jako o zimnym, ponieważ w środku znajdowały się zaledwie dwa grzejniki. Remont Adelaide Cottage przeprowadzono w 1955 roku, kiedy Townsend wyprowadził się z posiadłości i trwał co najmniej kilka dekad. Mówi się, że wiele starych elementów pozostawiono, aby miejsce to nie straciło dawnego klimatu. Wyposażenie to wciąż w większości meble z 1831 roku. Spodziewamy się jednak, że księżna Kate, która ma doskonały gust, wprowadzi tam pewne zmiany i doda posiadłości nieco nowoczesności i świeżego blasku. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.