Ksieżna Kate paznokcie
Fot. Peter Morrison-Pool/Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Etykieta królewska ingeruje w najdrobniejsze szczegóły życia księżnej Kate. Tego jej nie wolno! 

Wiedzieliście o tym?

Weronika Kostyra 29 listopada 2022 13:35
Ksieżna Kate paznokcie
Fot. Peter Morrison-Pool/Getty Images)

Dziś księżna Kate jest bez wątpienia uosobieniem elegancji i stylu. Jednak od kiedy została żoną księcia Williama i członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej, dostosować się musiała do wielu zasad panujących na dworze. Niektóre z nich są bardzo rygorystyczne i naprawdę skomplikowane. Szczególnie jedna mocno zaskakuje... 

Bezduszne zasady królewskiej etykiety

Okazuje się, że reguły, do których powinna stosować się każda członkini rodziny królewskiej, ingerują nie tylko w zachowanie, ale także w nawet najdrobniejsze aspekty dresscode’u, takie jak… malowanie paznokci. Kobiety należące do rodziny królewskiej mają zawsze zadbane dłonie, a paznokcie powinny być zawsze estetyczne, krótko obcięte i niepomalowane lub pokryte transparentnym albo bardzo delikatnym kolorem. Pomalowane na ciemny lub jaskrawy kolor są uważane za wulgarne.

Dodatkowo mogłyby prześwitywać przez białe rękawiczki, a jest to nie do przyjęcia. Królowa Elżbieta II najbardziej lubiła jasny pudrowy róż. Księżna Kate oczywiście podporządkowała się tym regułom, ale jako ikona stylu na pewno ma czasami ochotę na zmianę koloru paznokci. Swego czasu również księżna Meghan stosowała się do tej zasady, choć zdarzyło się, że podczas publicznego wyjścia miała pomalowane paznokcie na czarno. Wówczas została poddana surowej krytyce, ale warto zauważyć, że nie jest to zasada królewskiego protokołu, a raczej zasada, przyjęta przez monarchinię.

Stosować zaczęły się do niej także inne członkinie rodziny królewskiej. Dzięki malowaniu paznokci na  nie rzucający się w oczy manicure, uznawane były za bardziej eleganckie. Proste paznokcie stały się symbolem klasy, a poza tym pasują do każdej stylizacji. To bardzo wygodne rozwiązanie, prawda?  

Zobacz też: Wielka Brytania. Księżniczka Charlotte może otrzymać wyjątkowy prezent od swojego dziadka

Księżna Kate, Kate Middleton, metamorfoza Kate Middleton
Fot. Getty Images

Księżna Kate zawsze stosuje się do zasady, którą przyjęła królowa Elżbieta II. Podobnie jak monarchini wybiera lakiery do paznokci w neutralnych kolorach. Oto kilka w stylu Kate:

Księżna Kate we Francji z torebką polskiej marki
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.