Księżna Kate
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Protokół królewski ingeruje w najdrobniejsze szczegóły życia księżnej Kate! Nie wolno jej nawet...

Weronika Kostyra 26 października 2017 07:30
Księżna Kate
Fot. East News

 

Odkąd Kate Middleton dołączyła do rodziny królewskiej i występuje publicznie ją reprezentując, nie tylko została wcieleniem elegancji i ikoną stylu. Musiała też dostosować się do wielu skomplikowanych i często bardzo rygorystycznych zasad regulujących życie na królewskim dworze.

 

Bezduszne zasady królewskiego dworu

Okazuje się jednak, że reguły ingerują nie tylko w zachowaniu, ale także w nawet najdrobniejsze aspekty dresscode’u, takie jak… malowanie paznokci. Kobiety należące do rodziny królewskiej mają zawsze zadbane dłonie, a paznokcie muszą być zawsze estetyczne, krótko obcięte i niepomalowane lub pokryte transparentnym albo bardzo delikatnym kolorem. Pomalowane na ciemny lub jaskrawy kolor są uważane za wulgarne. Dodatkowo mógłyby prześwitywać przez białe rękawiczki, a jest to nie do przyjęcia. Królowa Elżbieta II najbardziej lubi jasny pudrowy róż. Księżna Kate oczywiście podporządkowała się tym regułom, ale jako ikona stylu na pewno ma czasami ochotę na zmianę koloru paznokci. Teraz także kolejna młoda kobieta będzie musiała pożegnać się z ciemnymi kolorami. Megham Markle, dziewczyna księcia Harry’ego, też wybierze pudrowy róż, jeżeli chce zostać polubiona przez jego rodzinę…

 

Sytuacja ta ma jednak plusy. Delikatny, nie rzucający się w oczy manicure, to synonim klasy i elegancji, a także pasuje do każdej stylizacji. To bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Księżna Kate, Kate Middleton, metamorfoza Kate Middleton
Fot. Getty Images

 

Księżna Kate we Francji z torebką polskiej marki
Fot. Getty Images

 

Zobacz także: Najnowsze zdjęcia Księżnej Kate z Misiem Paddingtonem właśnie podbijają Internet!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?