Król Karol III, 11.09.2022
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Król Karol III ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie Harry'ego i Meghan

„Karol III nie zamierza się cofnąć”

Marta Nawacka 21 października 2022 18:29
Król Karol III, 11.09.2022
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images

Czy w najbliższym czasie zakończy się konflikt pomiędzy książęcą parą Sussex, a resztą brytyjskiej rodziny królewskiej? Według ekspertów taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Ich zdaniem nowy monarcha, król Karol III ma niebawem podjąć ostateczną decyzję dotyczącą swojego młodszego syna, księcia Harry'ego, oraz jego małżonki, księżnej Meghan.

Król Karol III musi uporać się z trudnymi decyzjami

Od samego początku panowania król Karol III musi mierzyć się z ciążącą nad nim presją. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają nadzieję, że nowy monarcha wreszcie uporządkuje kwestie skandali, jakie w ostatnich latach pojawiły się na brytyjskim dworze. Dodatkowo poddani spodziewają się, że syn królowej Elżbiety II zmodernizuje monarchię i podejmie działania, które pozwolą jej przetrwać. Pierwszym poważnym sprawdzianem ma być dla niego koronacja zapowiedziana na maj przyszłego roku. Król Karol III podobno zamierza postawić na mniej kosztowną uroczystość niż miało to miejsce do tej pory.

Kiedy w 1953 roku koronowano królową Elżbietę II, na to wydarzenie zaproszono 4 tysiące osób. Na koronacji syna zmarłej monarchini gości ma być aż o połowę mniej, co jest odpowiedzią na rosnące koszty życia. Sen z powiek członków monarchii spędza także skandal seksualny, w który zamieszany był książę Andrzej oraz niesłabnący konflikt między księciem Harrym i księżną Meghan a resztą rodziny.

Czytaj też: Wielka Brytania. Królowa małżonka Camilla pojawiła się na imprezie z siostrą. Niesamowite podobieństwo!

Król Karol III, 13.09.2022
Fot. Charles McQuillan/Getty Images

Król Karol III, 13.09.2022

Król Karol III podejmie decyzję w sprawie Harry'ego i Meghan?

Już ponad 2 lata temu książę Harry i księżna Meghan postanowili odejść z dworu i rozpocząć życie na własny rachunek. Małżonkowie zrezygnowali również z używania tytułów książąt Sussex, choć nie wszystkie zostały im odebrane i oficjalnie wciąż im przysługują. Jednak okazuje się, że w niedługim czasie i to może ulec zmianie... Według brytyjskiej dziennikarki specjalizującej się w rodzinie królewskiej, Katie Nicholl, król Karol III zamierza zrobić z tym porządek. „Możemy być przygotowani na poznanie bezwzględnej strony króla. Karol III nie zamierza cofnąć się i pozwolić, by jego rodzina, instytucja lub reputacja Korony - która jest dla niego wszystkim - została splamiona", wyjaśniła na antenie GB News.

Jak dodała Katie Nicholl: „Cała kwestia tytułów jest przedmiotem dyskusji. Na to zaufanie, ten szacunek trzeba sobie zasłużyć. Myślę, że być może pojawić się znak zapytania co do przyszłości tytułów Harry’ego i Meghan, jeśli będą postrzegani, jako celowo szkodzący reputacji monarchii, absolutnie". Małżonkowie wydają się również zastanawiać nad dalszymi relacjami z rodziną królewską. Według mediów Sussexowie postanowili złagodzić swoje wypowiedzi w filmie dokumentalnym Netflixa, a książę Harry wciąż zwleka z terminem publikacji swojej książki.

Zobacz także: Wielka Brytania. George ma nową pasję, która niepokoi księżną Kate. Czym interesuje się książę?

Książę Harry, Meghan Markle pod zamkiem Windsor, 2022
Fot. Kirsty O'Connor/Press Association/East News

Książę Harry i księżna Meghan, Windsor, 2022 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.