W tych krajach najczęściej dochodzi do gwałtów
Fot. Fotolia
Podróże

Uważajcie! W tych krajach najczęściej dochodzi do gwałtów

Zobaczcie same!

Karolina Kalinowska 1 grudnia 2015 08:48
W tych krajach najczęściej dochodzi do gwałtów
Fot. Fotolia

Dzisiaj mamy dla was listę 10 państw, w których najczęściej dochodzi do przestępstw na tle seksualnym. Przyznamy szczerze, że byłyśmy zaskoczone obecnością w tym zestawieniu jednych z najbardziej rozwiniętych państw na świecie. Zresztą przekonajcie się same!

W tych państwach najczęściej dochodzi do gwałtów:

10. Etiopia

Szacuje się, że w Etiopii jest jeden z najwyższych wskaźników przemocy wobec kobiet. ONZ podaje, że blisko 60 % etiopskich kobiet pada ofiarą przemocy seksualnej. Bardzo duży wpływ ma na to praktyka małżeństw przez uprowadzenie - porywacz gwałci swoja "narzeczoną", aż ta nie zajdzie w ciążę. Porywane są nawet 11-letnie dziewczynki.

9. Sri Lanka

Na Sri Lance nadal bardzo popularne jest gwałcenie i torturowanie więźniów zatrzymanych przez tamtejsze siły bezpieczeństwa. Jak pokazują dane ONZ 96,5% mężczyzn, którzy dopuścili się gwałtów, nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych.

8. Kanada

Blisko 1/3 kobiet mieszkających w Kanadzie doświadczyło przemocy seksualnej, a tylko 6% tych przestępstw zostało zgłoszonych na policję.

7. Francja

Co ciekawe gwałt nie był uznawany we Francji za przestępstwo aż do 1980 roku. Wcześniej regulacje prawne dotyczące przestępstw seksualnych opierały się na XIX-wiecznych kodeksach moralnych.

6. Niemcy

Dane pokazują, że 240 tysięcy niemieckich kobiet i dziewcząt nie żyje z powodu tej zbrodni. Za znaczący przełom uznaje się fakt, że niemieccy katolicy pozwolili na stosowanie pigułki dzień po przez osoby, które padły ofiarą gwałtu.

5. Wielka Brytania

Wiele osób chce odwiedzić, a nawet żyć w Wielkiej Brytanii. Wszystko dzięki temu, że jest to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów w Europie. Jednak wszystkie te osoby nie są świadome, że to kraj zagrożony przestępstwami na tle seksualnym. Badania pokazują, że 1 na 5 kobiet (w wieku 16 - 59 lat) doświadczyła w swoim życiu jakiejś formy przemocy seksualnej.

4. Indie

Indie są państwem, w który, liczba przestępstw na tle seksualnym gwałtownie wzrasta - gwałt jest jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na kobietach. Najnowsze statystyki pokazują, że nowy przypadek gwałtu jest zgłaszane co 22 minuty.

3. Szwecja

Szwecja ma najwyższą częstość zgłaszanych gwałtów w Europie i jednym z najwyższych na świecie. Do 2010 roku szwedzka policja zanotowała największą liczbę przestępstw - około 63 na 100 tysięcy mieszkańców. W kwietniu 2009 roku stwierdzono, że przestępstwa seksualne wzrosła o 58% w ciągu ostatnich 10 lat.

2. Republika Południowej Afryki

Ten kraj ma jeden z najwyższych wskaźników gwałtów na świecie. Ponad 25% ankietowanych mężczyzn z RPA przyznało się do gwałtu, do tego blisko 50% mówi, że zgwałciło więcej niż jedną osobę. Aż 3 z 4 mężczyzn, którzy przyznali się do gwałtu, zaatakowało po raz pierwszy w wieku nastoletnim. Jakby tego było mało RPA, jest krajem z najwyższym wskaźnikiem seksualnego wykorzystywania dzieci i niemowląt.

1. USA

USA jest na pierwszym miejscu w liczbie gwałtów. Spośród ofiar 91% to kobiety, pozostałe 8% stanowią mężczyźni. Według statystyk 1 z 6 kobiet oraz 1 z 33 mężczyzn przeżyło próbę gwałtu lub gwałt. Niestety przestępstwa na tle seksualnym są bardzo powszechne w USA, a większość przypadków gwałtu odbywa się w domach. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?