Kim Cattrall
Fot. Getty Images
KULTURA

W tym serialu Kim Cattrall pojawi się zamiast kontynuacji „Seksu w wiekim mieście”!

Ta produkcja to już kultowe kino gejowskie!

Oscar Dąbkowski 10 listopada 2021 17:26
Kim Cattrall
Fot. Getty Images

Kim Cattrall nie pojawi się co prawda w kontynuacji kultowego już serialu Seks w wielkim mieście, co wcale nie oznacza, że w ogóle znika z małego i dużego ekranu. Amerykański serwis Deadline ustalił właśnie, że zamiast w roli Samanthy Jones z Sex and the City zobaczymy ją w zupełnie nowej roli. Jak się okazuje, aktorka wystąpi w gościnnie w kontynuacji serialu Queer As Folk. Catrall wcieli się w nim w nie stroniącą od alkoholu mieszkankę południa Stanów Zjednoczonych, która nieźle namiesza w życiu kilku gejów będących głównymi bohaterami opowieści. Co jeszcze wiemy o nowej roli Kim Cattrall i kontynuacji kultowego w środowisku LGBT serialu?

ZOACZ TEŻ: Do tych miejsc podróżowały przyjaciółki z "Seksu w Wielkim Mieście"!

Kim Cattrall w kontynuacji serialu "Queer As Folk"

Kim Cattrall dołącza do wcześniej ogłoszonych już członków obsady: Ryana O'Connella, Jessego Jamesa Keitela, Candace Grace, Johnny'ego Sibilly, Devina Waya i Fina Argusa. Kogo dokładnie zagra? Tego producenci show jeszcze nie ogłosili. Wiadomo tylko, że będzie to postać bardzo ważna dla większości bohaterów serialu i nie będzie ona stroniła od Martin. Z zagraniem tego akurat Catrall raczej nie będzie miała problemu. W Seksie w wielkim mieście wcielała się w Samanthę Jones, która nie gardziła dobrym jedzeniem, trunkami i seksem – często przygodnym. Samatha nie pojawi się jednak w obsadzie serialu, który HBO GO już pod koniec grudnia pokaże pod tytułem And Just Like That. Gwiazda od lat głośno mówiła, że nie najlepiej dogadywała się z resztą obsady. W jej miejsce w serialu pojawi się nowa czwarta bohaterka, w którą wcieli się Nicole Ari Parker.

Kim Cattrall
Fot. Getty Images

CZYTAJ TAKŻE: Wszystko co powinniśmy wiedzieć o nowym sezonie "Seksu w Wielkim Mieście"!

Queer As Folk to jeden z najbardziej legendarnych seriali w środowisku LGBT. Pierwsze odcinki tej amerykańsko-kanadyjskiej produkcji ukazały się już w roku 2000. Serial produkowała sieć Showtime i był on remake'm brytyjskiego produkcji pod tym samym tytułem. Wersja amerykańska odniosła jednak zdecydowanie większy sukces niż oryginał. Widzowie śledzili perypetie pięciu gejów i pary lesbijek, które postanowiły zajść w ciążę z jednym z głównych bohaterów.

Za reboot Queer As Folk odpowie Stephen Dunn, a akcja zostanie osadzona w Nowym Orleanie (poprzednio działa się w Pittsburghu) i opowie o grupie przyjaciół LGBT, która będzie musiała zmagać się ze skutkami wielkiej tragedii. W serialu w jednej z głównych ról wystąpi Jesse James Keitel (Big Sky). Dołączy tym samym do członków obsady ogłoszonych wcześniej. Obecnie z produkcją są związani Aidan Gillen, Charlie Hunnam oraz Craig Kelly. Jesse James Keitel jest osobą niebinarną i w Queer As Folk wcieli się w transseksualną kobietę.

Gdzie jeszcze zobaczymy Kim Cattrall?

Queer As Folk nie będzie jedyną produkcją, w której wkrótce zobaczymy Kim Cattrall. Aktorka potwierdziła ostatnio swój udział w spin-offie serialu Jak poznałem twojego ojca, gdzie pojawi się w w głównej, powracającej roli. Serial wyprodukuje amerykańska platforma streamingowa Hulu.

Kim Cattrall
Fot. Getty Images

Gwiazda zakończyła też niedawno prace nad filmem About My Father, inspirowanym życiem stand-upowego komika Sebastiana Maniscalco, gdzie pojawiła się u boku Roberta De Niro. Jak widać, mimo braku jej bohaterki w Seksie w wielkim mieście, w najbliższych sezonach wcale nie zdążymy zatęsknić za Kim Cattrall. I bardzo nas to cieszy!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.