Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Kilkanaście lat temu została zgwałcona, pobita, dźgnięta nożem i oblana kwasem. Co dziś robi Katie Piper?

Po brutalnym ataku błagała najbliższych oraz pracowników szpitala, by ją zabili

Sabina Zięba 30 grudnia 2022 13:56
Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS

Jej historia poruszyła sercami wielu ludzi. Cały świat poznał ją jako kobietę sukcesu, której życie z dnia na dzień legło w gruzach. W 2008 roku Katie Piper na jednej z londyńskich ulic została oblana kwasem siarkowym przez mężczyznę, który dostał zlecenie od jej byłego chłopaka. Wtedy straciła nadzieję. „Czułam, jak moja twarz odpada, paruje, pali się żywcem”, przyznała. Lekarze jednak stanęli na wysokości zadania. Zrobili wszystko, by przywrócić jej radość z życia. Katie musiała przejść wiele operacji, aby na nowo odzyskać pewność siebie. „Po setnej operacji przestałam już je liczyć”, dodała. Co dzisiaj robi? Okazuje się, że na nowo uwierzyła w miłość. Teraz jest kochającą żoną i mamą dwójki pociech. Dodatkowo spełnia się zawodowo. Działa na rzecz wszystkich osób, które przeszły w życiu to, co ona. Poznajcie niezwykłą historię Katie Piper.

Katie Piper o córce: tak zareagowała, gdy mama chciała pocałować ją na dobranoc

To zdarzenie wciąż do niej wraca. Jakiś czas temu Katie Piper przeszła operację rekonstrukcji oka. Po zabiegu wróciła do domu i starała się funkcjonować jak dotychczas, poświęcając czas przede wszystkim bliskim. Wieczorem usypiała 8-letnią córkę Belle i przed wyjściem z jej pokoju chciała dać jej buziaka na dobranoc. Jednak dziewczynka była tak przerażona, że nie była w stanie spełnić prośby matki...

To było dość smutne, kiedy przeszłam operację oka, a moja najstarsza córka powiedziała: „Naprawdę nie chcę, żebyś mnie pocałowała na dobranoc. Wyglądasz przerażająco”, wyznała modelka na łamach „The Sun” w lutym 2022 roku. Słowa córki sprawiły jej ogromną przykrość. Po tym, jak wyszła z jej pokoju, schowała się w łazience i zaczęła gorzko łkać... 

W lutym 2022 roku odebrała zaś w zamku Windsor z rąk księżniczki Anny, czyli córki Elżbiety II, Order Imperium Brytyjskiego. W tym doniosłym momencie towarzyszył jej mąż oraz rodzice. „Ta nagroda jest dla wszystkich, którzy mają oparzenia oraz tych widocznie różnych, którzy chcą odzyskać swoje siły i miejsce w świecie oraz zabłysnąć jak najjaśniej”, napisała wówczas wzruszona na profilu na Instagramie. Katie Piper wraz z małżonkiem Richardem Suttonem wychowuje dwie córki. Młodsza nosi imię Penelope i ma pięć lat. Starsza to wspomniana 8-letnia Belle.

CZYTAJ TAKŻE: Taki prywatnie jest Krzysztof Skórzyński. Z żoną Anną poznali się na pielgrzymce, mają trójkę dzieci

Dramatyczna historia Katie Piper: została oblana kwasem

W 2008 roku Katie Piper miała zaledwie 24 lata. Była prezenterką jednego z programów telewizyjnych i pierwszą wicemiss Winchesteru. Marzyła o karierze modelki. Gdy rozstała się z chłopakiem, nie spodziewała się, że ten odegra się na niej w tak koszmarny sposób — czekający na nią mężczyzna — Stefan Sylvestre — oblał ją kwasem zaraz po wyjściu z domu. Działał na zlecenie ex-partnera Piper, Daniela Lyncha. „Czułam, jak moja twarz odpada, paruje, pali się żywcem”, przyznała Katie Piper w rozmowie ze Sky News.

Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie, a policjanci zatrzymali poszukiwanego. Wówczas cały świat poznał ich historię. Okazało się, że Daniel był wielbicielem Katie i nie wierzył własnemu szczęściu, gdy udało im się umówić. Randki nie zwiastowały nieszczęścia do momentu, gdy wyjechali razem za miasto na weekend. Po tej wycieczce Piper trafiła do szpitala jako ofiara gwałtu, pobicia oraz pchnięcia nożem (miała rany cięte brzucha). Nie przyznała się, co się wydarzyło, ponieważ bała się Lyncha.

Po tym wydarzeniu jedynie momentalnie zerwała z nim całkowicie kontakt. Jak łatwo się domyślić — chłopak nie mógł się z tym pogodzić i zaczął ją nękać osobiście, telefonicznie, listownie, jak i w mailach. Na początku obsypywał ją kwiatami i przepraszał. W końcu, gdy konsekwentnie był ignorowany, obudziła się w nim żądza zemsty. Gdy prezenterka wyszła z mieszkania do kafejki internetowej, by odczytać jego ostatnią wiadomość (nie miała internetu w domu), spotkała ją głośna tragedia. Została oblana kwasem siarkowym (twarz i dekolt) przez niejakiego Stefana Sylvestre, działającego na zlecenie Lyncha... Przyznał się do tego już po schwytaniu przez policję.

SPRAWDŹ TEŻ: Jak Oni się kochają! Oto niezwykle burzliwa historia miłości Michała Koterskiego i Marceli Leszczak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper w kwietniu 2010 roku, dwa lata po dramacie

Katie Piper: Powrót do zdrowia

Sukcesem lekarzy był już sam fakt uratowania jej życia. Innego zdania była jednak sama Katie. Gdy odzyskała przytomność i zobaczyła, jak wygląda, błagała najbliższych oraz pracowników szpitala, by ją zabili. Mama i siostra zmobilizowały ją jednak do walki o lepsze jutro. Wówczas specjaliści wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej i przystąpili do działania. Usunęli stopioną przez kwas skórę i zastąpili ją substytutem, będącym bazą dla kolejnych przeszczepów z innych partii ciała (głównie pleców i pośladków). Uratowali jedno oko — drugie straciła w wyniku wypadku. Następnie, w trakcie kolejnych operacji, lekarze odtworzyli jej uszy, nos, policzki i powieki. Sama mówiła: „Po setnej operacji przestałam już je liczyć”.

Przez wiele miesięcy nie mogła samodzielnie jeść. Karmiono ją przez rurkę oraz kroplówkami. Równocześnie wracała także do zdrowia psychicznego. Pomogli jej w tym specjaliści, a także napisanie książki pt. „Piękność”.  W rozmowie z Party jakiś czas temu wyjawiła: „Psychologowie doradzili, abym w ramach terapii spisywała codziennie swoje uczucia. Tak zaczęłam prowadzić dziennik. Potem stał się on dla mnie pomocą przy tworzeniu książki. Pamiętam, jakie to było wspaniałe uczucie, spojrzeć na napisaną książkę i zamknąć ją. To było jak zamknięcie złego rozdziału w moim życiu”. Następnie poszła za ciosem i założyła fundację pomagającą ofiarom poparzeń.

 ZOBACZ TEŻ: Partner Ewy Demarczyk smutno o wyglądzie grobu artystki: „Boli mnie to, co widzę”

Katie Piper
Fot. BackGrid UK/East News

Fot. Karwai Tang/WireImage)

Jak wygląda obecnie Katie Piper?

Wydarzenie z przeszłości zostawiło trwałe ślady w jej psychice. Do dzisiaj Katie boi się tego, co gorące i nie pije herbat ani nie korzysta ze świec. Udało jej się odnaleźć szczęście. Ma problemy z przełykaniem, więc starannie dobiera posiłki, by były jak najbardziej miękkie. W 2014 roku zaręczyła się z brytyjskim aktorem, Richardem Jamesem Suttonem, ślub wzięli 6. listopada 2015 roku. Obecnie są już rodzicami dwóch córek: urodzonej w marcu 2014 roku Belli oraz drugiej, która przyszła na świat 13 grudnia 2017 roku.

„Jest najbardziej bezinteresownym, kochającym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek spotkałam. Jest niezwykłym tatą, wzorem do naśladowania dla naszych dwóch dziewczynek”, pisała o wybranku swojego serca. Katie Piper obowiązki mamy godzi z aktywnością w mediach społecznościowych — często dodaje zdjęcia na swoim profilu na Instagramie, gdzie pokazuje swoją codzienność. Występuje także w telewizji. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w brytyjskim talk-show „Loose Women".

16 sierpnia 2022 roku na jej profilu pojawiło się zdjęcie, które zaniepokoiło obserwatorów. Katie Piper miała na nim zabandażowane oko. Pod fotografią mogliśmy przeczytać: „W sobotę mój mąż zauważył małe czarne kółko w moim ślepym oku. Byłam podekscytowana, myśląc, że może znowu mam źrenicę, lecz do niedzieli moje lewe oko bardzo mnie bolało, a później przestało tolerować światło. Zalepiłam je więc i złożyłam na stare uszkodzenia. Jestem przyzwyczajona do bycia na pewnym poziomie dyskomfortu, tak więc poszłam do pracy. W nocy w niedziele poczułam mdłości i ekstremalny ból. Skontaktowałam się z moim specjalistą od oczu, który niestety potwierdził, że czarne koło było dziurą w moim oku, a oko uległo perforacji. Od zawsze była pewna obawa, że tak się stanie”, czytaliśmy.

Jak się później okazało, specjalista pozyskał niezbędną tkankę, a następnie wykonał operację.

My życzymy Katie Piper oraz jej najbliższym dużo zdrowia i radości. 

Katie Piper
Fot. Piqtured / BEEM/Beem/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.