Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Kilkanaście lat temu została oblana kwasem i zgwałcona. Jak wygląda dziś Katie Piper?

Przeszła ponad 100 operacji. Wciąż ma problemy z przełykaniem

Sabina Zięba 21 maja 2022 13:09
Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS

Jej historia wstrząsnęła światem. Kobieta sukcesu, której życie w mgnieniu oka zmieniło się o 180 stopni. W 2008 roku Katie Piper na jednej z ulic w Londynie została oblana kwasem siarkowym przez mężczyznę działającego na zlecenie jej byłego chłopaka. Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie. Później musiała przejść dziesiątki operacji, by powrócić do normalności. Dziś jest szczęśliwą żoną i matką. Działa również na rzecz wszystkich, którzy przeszli w życiu przez podobne doświadczenia... 

Katie Piper o córce: tak zareagowała, gdy mama chciała pocałować ją na dobranoc

To zdarzenie wciąż do niej wraca. Jakiś czas temu Katie Piper przeszła operację rekonstrukcji oka. Po zabiegu wróciła do domu i starała się funkcjonować jak dotychczas, poświęcając czas przede wszystkim bliskim. Wieczorem usypiała 8-letnią córkę Belle i przed wyjściem z jej pokoju chciała dać jej buziaka na dobranoc. Jednak dziewczynka była tak przerażona, że nie była w stanie spełnić prośby matki...

To było dość smutne, kiedy przeszłam operację oka, a moja najstarsza córka powiedziała: „Naprawdę nie chcę, żebyś mnie pocałowała na dobranoc. Wyglądasz przerażająco”, wyznała modelka na łamach „The Sun” w lutym 2022 roku. Słowa córki sprawiły jej ogromną przykrość. Po tym, jak wyszła z jej pokoju, schowała się w łazience i zaczęła gorzko łkać... 

Katie Piper wraz z małżonkiem Richardem Suttonem wychowuje dwie córki. Młodsza nosi imię Penelope i ma cztery lata. Starsza to wspomniana 8-letnia Belle. W lutym 2022 roku odebrała zaś w zamku Windsor z rąk księżniczki Anny, córki Elżbiety II, Order Imperium Brytyjskiego. W tym doniosłym momencie towarzyszył jej mąż oraz rodzice. „Ta nagroda jest dla wszystkich, którzy mają oparzenia oraz tych widocznie różnych, którzy chcą odzyskać swoje siły i miejsce w świecie oraz zabłysnąć jak najjaśniej”, napisała wówczas wzruszona na profilu na Instagramie.

Czytaj także: Katie Piper oblano kwasem 13 lat temu. Tak wygląda po czterystu operacjach plastycznych

Dramatyczna historia Katie Piper: została oblana kwasem

W 2008 roku Katie Piper miała zaledwie 24 lata. Była prezenterką jednego z programów telewizyjnych i pierwszą wicemiss Winchesteru. Marzyła o karierze modelki. Gdy rozstała się z chłopakiem, nie spodziewała się, że ten odegra się na niej w tak koszmarny sposób - czekający na nią mężczyzna – Stefan Sylvestre – oblał ją kwasem zaraz po wyjściu z domu. Działał na zlecenie ex-partnera Piper, Daniela Lyncha. „Czułam, jak moja twarz odpada, paruje, pali się żywcem”, przyznała Katie Piper w ostatniej rozmowie ze Sky News.

Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie, a policjanci zatrzymali poszukiwanego. Wówczas cały świat poznał ich historię. Okazało się, że Daniel był wielbicielem Katie i nie wierzył własnemu szczęściu, gdy udało im się umówić. Randki nie zwiastowały nieszczęścia do momentu, gdy wyjechali razem za miasto na weekend. Po tej wycieczce Piper trafiła do szpitala jako ofiara gwałtu, pobicia oraz pchnięcia nożem (miała rany cięte brzucha). Nie przyznała się, co się wydarzyło, ponieważ bała się Lyncha.

Po tym wydarzeniu jedynie momentalnie zerwała z nim całkowicie kontakt. Jak łatwo się domyślić - chłopak nie mógł się z tym pogodzić i zaczął ją nękać osobiście, telefonicznie, listownie, jak i w mailach. Na początku obsypywał ją kwiatami i przepraszał. W końcu, gdy konsekwentnie był ignorowany, obudziła się w nim żądza zemsty. Gdy prezenterka wyszła z mieszkania do kafejki internetowej, by odczytać jego ostatnią wiadomość (nie miała internetu w domu), spotkała ją głośna tragedia. Została oblana kwasem siarkowym (twarz i dekolt) przez niejakiego Stefana Sylvestre, działającego na zlecenie Lyncha... Przyznał się do tego już po schwytaniu przez policję.

Sprawdź też: Kobieta kameleon, która zna swoją wartość. Niezwykła historia Lindy Evangelisty 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper w kwietniu 2010 roku, dwa lata po dramacie

Powrót do zdrowia modelki oblanej kwasem, Katie Piper

Sukcesem lekarzy był już sam fakt uratowania jej życia. Innego zdania była jednak sama Katie. Gdy odzyskała przytomność i zobaczyła, jak wygląda, błagała najbliższych oraz pracowników szpitala, by ją zabili. Mama i siostra zmobilizowały ją jednak do walki o lepsze jutro. Wówczas specjaliści wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej i przystąpili do działania. Usunęli stopioną przez kwas skórę i zastąpili ją substytutem, będącym bazą dla kolejnych przeszczepów z innych partii ciała (głównie pleców i pośladków). Uratowali jedno oko - drugie straciła w wyniku wypadku. Następnie, w trakcie kolejnych operacji, lekarze odtworzyli jej uszy, nos, policzki i powieki. Sama mówiła: „Po setnej operacji przestałam już je liczyć”.

Przez wiele miesięcy nie mogła samodzielnie jeść. Karmiono ją przez rurkę oraz kroplówkami. Równocześnie wracała także do zdrowia psychicznego. Pomogli jej w tym specjaliści, a także napisanie książki pt. „Piękność”.  W rozmowie z Party jakiś czas temu wyjawiła: „Psychologowie doradzili, abym w ramach terapii spisywała codziennie swoje uczucia. Tak zaczęłam prowadzić dziennik. Potem stał się on dla mnie pomocą przy tworzeniu książki. Pamiętam, jakie to było wspaniałe uczucie, spojrzeć na napisaną książkę i zamknąć ją. To było jak zamknięcie złego rozdziału w moim życiu”. Następnie poszła za ciosem i założyła fundację pomagającą ofiarom poparzeń.

 Zobacz też: Ocalała z pożaru, przeszła 200 operacji, amputowano jej palce. Historia Turii Pitt porusza... 

Fot. Karwai Tang/WireImage)

Jak wygląda obecnie Katie Piper?

Choć wiadomo, że wydarzenie zostawiło trwałe ślady w jej psychice, bowiem była prezenterka boi się tego, co gorące i nie pije herbat ani nie korzysta ze świec, udało jej się odnaleźć szczęście. Ma problemy z przełykaniem, więc starannie dobiera posiłki, by były jak najbardziej miękkie. W 2014 roku zaręczyła się z brytyjskim aktorem, Richardem Jamesem Suttonem, ślub wzięli 6. listopada 2015 roku. Obecnie są już rodzicami dwóch córek: urodzonej w marcu 2014 roku Belli oraz drugiej, która przyszła na świat 13 grudnia 2017 roku.

,,Jest najbardziej bezinteresownym, kochającym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek spotkałam. Jest niezwykłym tatą, wzorem do naśladowania dla naszych dwóch dziewczynek", pisała o wybranku swojego serca. Katie Piper obowiązki mamy godzi z aktywnością w mediach społecznościowych - często dodaje zdjęcia na swoim profilu na Instagramie, gdzie pokazuje swoją codzienność. Występuje także w telewizji.

Jak wygląda obecnie? Zobaczcie poniżej! Widać, że jest szczęśliwa!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.