Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Kilkanaście lat temu została oblana kwasem i zgwałcona. Jak wygląda dziś?

Katie Piper do formy wracała naprawdę długo

Sabina Zięba 19 czerwca 2020 16:05
Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS

Jej historia poruszyła cały świat. Piękna, odnosząca sukcesy blondynka, w 2008 roku doświadczyła strasznej tragedii. Na londyńskiej ulicy została oblana kwasem przez mężczyznę działającego na zlecenie jej byłego chłopaka. Przez wiele godzin trwała walka o jej życie. Następnie przez lata walczyła o powrót do formy. Jak dziś wygląda Katie Piper?

Dramatyczna historia Katie Piper

W 2008 roku Katie Piper miała zaledwie 24 lata. Była prezenterką jednego z programów telewizyjnych i pierwszą wicemiss Winchesteru. Marzyła o karierze modelki. Gdy rozstała się z chłopakiem, nie spodziewała się, że ten odegra się na niej w tak koszmarny sposób - czekający na nią mężczyzna oblał ją kwasem zaraz po wyjściu z domu. Działał na zlecenie ex-partnera Piper, Daniela Lyncha.

Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie, a policjanci zatrzymali poszukiwanego. Wówczas cały świat poznał ich historię. Okazało się, że Daniel był wielbicielem Katie i nie wierzył własnemu szczęściu, gdy udało im się umówić. Randki nie zwiastowały nieszczęścia do momentu, gdy wyjechali razem za miasto na weekend. Po tej wycieczce Piper trafiła do szpitala jako ofiara gwałtu, pobicia oraz pchnięcia nożem. Nie przyznała się, co się wydarzyło, ponieważ bała się Lyncha. Po tym wydarzeniu jedynie momentalnie zerwała z nim całkowicie kontakt. Jak łatwo się domyśleć - chłopak nie mógł się z tym pogodzić i zaczął ją nękać osobiście, telefonicznie, listownie jak i w mailach. Gdy prezenterka wyszła z mieszkania do kafejki internetowej, by odczytać jego ostatnią wiadomość, spotkała ją głośna tragedia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper w kwietniu 2010 roku, dwa lata po dramacie

Powrót do zdrowia modelki oblanej kwasem

Sukcesem lekarzy był już sam fakt uratowania jej życia. Innego zdania była jednak sama Katie. Gdy odzyskała przytomność i zobaczyła, jak wygląda, błagała najbliższych oraz pracowników szpitala, by ją zabili. Mama i siostra zmobilizowały ją jednak do walki o lepsze jutro. Wówczas specjaliści wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej i przystąpili do działania. Usunęli stopioną przez kwas skórę i zastąpili ją substytutem, będącym bazą dla kolejnych przeszczepów z innych partii ciała (głównie pleców i pośladków). Uratowali jedno oko - drugie straciła w wyniku wypadku. Następnie w trakcie kolejnych operacji lekarze odtworzyli jej uszy, nos, policzki i powieki. Sama mówiła: „Po setnej operacji przestałam już je liczyć”.

Przez wiele miesięcy nie mogła samodzielnie jeść. Karmiono ją przez rurkę oraz kroplówkami. Równocześnie wracała także do zdrowia psychicznego. Pomogli jej w tym specjaliści, a także napisanie książki. W rozmowie z Party jakiś czas temu wyjawiła: „Psychologowie doradzili, abym w ramach terapii spisywała codziennie swoje uczucia. Tak zaczęłam prowadzić dziennik. Potem stał się on dla mnie pomocą przy tworzeniu książki. Pamiętam, jakie to było wspaniałe uczucie, spojrzeć na napisaną książkę i zamknąć ją. To było jak zamknięcie złego rozdziału w moim życiu”. Następnie poszła za ciosem i założyła fundację pomagającą ofiarom poparzeń.

Katie Piper, historia życia, Katie Piper
Fot. Katie Piper/@katiepiper_

Jak wygląda obecnie Katie Piper?

Choć wiadomo, że wydarzenie zostawiło trwałe ślady w jej psychice, bowiem była prezenterka boi się tego, co gorące i nie pije herbat, ani nie korzysta ze świec, udało jej się odnaleźć szczęście. W 2014 roku wyszła za mąż za brytyjskiego aktora, Richarda Jamesa Suttona, i obecnie jest już matką dwóch córek. Obowiązki mamy godzi jednak z aktywnością w mediach społecznościowych- często dodaje zdjęcia na swoim profilu na Instagramie, gdzie pokazuje swoją codzienność.

Jak wygląda obecnie? Zobaczcie poniżej!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.