Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Kilkanaście lat temu została oblana kwasem i zgwałcona. Jak wygląda dziś?

Katie Piper do zdrowia wracała naprawdę długo

Sabina Zięba 18 lipca 2021 18:05
Katie Piper
Fot. Reimschuessel / Splash News/EAST NEWS

Jej historia poruszyła cały świat. Piękna, odnosząca sukcesy blondynka, w 2008 roku doświadczyła strasznej tragedii. Na londyńskiej ulicy została oblana kwasem siarkowym przez mężczyznę działającego na zlecenie jej byłego chłopaka. Przez wiele godzin trwała walka o jej życie. Następnie przez lata walczyła o powrót do formy. Jak dziś wygląda Katie Piper?

Dramatyczna historia Katie Piper: została oblana kwasem

W 2008 roku Katie Piper miała zaledwie 24 lata. Była prezenterką jednego z programów telewizyjnych i pierwszą wicemiss Winchesteru. Marzyła o karierze modelki. Gdy rozstała się z chłopakiem, nie spodziewała się, że ten odegra się na niej w tak koszmarny sposób - czekający na nią mężczyzna oblał ją kwasem zaraz po wyjściu z domu. Działał na zlecenie ex-partnera Piper, Daniela Lyncha.

Lekarze przez kilka godzin walczyli o jej życie, a policjanci zatrzymali poszukiwanego. Wówczas cały świat poznał ich historię. Okazało się, że Daniel był wielbicielem Katie i nie wierzył własnemu szczęściu, gdy udało im się umówić. Randki nie zwiastowały nieszczęścia do momentu, gdy wyjechali razem za miasto na weekend. Po tej wycieczce Piper trafiła do szpitala jako ofiara gwałtu, pobicia oraz pchnięcia nożem (miała rany cięte brzucha). Nie przyznała się, co się wydarzyło, ponieważ bała się Lyncha.

Po tym wydarzeniu jedynie momentalnie zerwała z nim całkowicie kontakt. Jak łatwo się domyślić - chłopak nie mógł się z tym pogodzić i zaczął ją nękać osobiście, telefonicznie, listownie, jak i w mailach. Na początku obsypywał ją kwiatami i przepraszał. W końcu, gdy konsekwentnie był ignorowany, obudziła się w nim żądza zemsty. Gdy prezenterka wyszła z mieszkania do kafejki internetowej, by odczytać jego ostatnią wiadomość (nie miała internetu w domu), spotkała ją głośna tragedia. Została oblana kwasem siarkowym (twarz i dekolt) przez niejakiego Stefana Sylvestre, działającego na zlecenie Lyncha... Przyznał się do tego już po schwytaniu przez policję.

Sprawdź też: Kobieta kameleon, która zna swoją wartość. Niezwykła historia Lindy Evangelisty 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper, modelka oblana kwasem
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Katie Piper w kwietniu 2010 roku, dwa lata po dramacie

Powrót do zdrowia modelki oblanej kwasem, Katie Piper

Sukcesem lekarzy był już sam fakt uratowania jej życia. Innego zdania była jednak sama Katie. Gdy odzyskała przytomność i zobaczyła, jak wygląda, błagała najbliższych oraz pracowników szpitala, by ją zabili. Mama i siostra zmobilizowały ją jednak do walki o lepsze jutro. Wówczas specjaliści wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej i przystąpili do działania. Usunęli stopioną przez kwas skórę i zastąpili ją substytutem, będącym bazą dla kolejnych przeszczepów z innych partii ciała (głównie pleców i pośladków). Uratowali jedno oko - drugie straciła w wyniku wypadku. Następnie, w trakcie kolejnych operacji, lekarze odtworzyli jej uszy, nos, policzki i powieki. Sama mówiła: „Po setnej operacji przestałam już je liczyć”.

Przez wiele miesięcy nie mogła samodzielnie jeść. Karmiono ją przez rurkę oraz kroplówkami. Równocześnie wracała także do zdrowia psychicznego. Pomogli jej w tym specjaliści, a także napisanie książki pt. „Piękność”.  W rozmowie z Party jakiś czas temu wyjawiła: „Psychologowie doradzili, abym w ramach terapii spisywała codziennie swoje uczucia. Tak zaczęłam prowadzić dziennik. Potem stał się on dla mnie pomocą przy tworzeniu książki. Pamiętam, jakie to było wspaniałe uczucie, spojrzeć na napisaną książkę i zamknąć ją. To było jak zamknięcie złego rozdziału w moim życiu”. Następnie poszła za ciosem i założyła fundację pomagającą ofiarom poparzeń.

 Zobacz też: Ocalała z pożaru, przeszła 200 operacji, amputowano jej palce. Historia Turii Pitt porusza... 

Katie Piper, historia życia, Katie Piper
Fot. Katie Piper/@katiepiper_

Jak wygląda obecnie Katie Piper?

Choć wiadomo, że wydarzenie zostawiło trwałe ślady w jej psychice, bowiem była prezenterka boi się tego, co gorące i nie pije herbat ani nie korzysta ze świec, udało jej się odnaleźć szczęście. Ma problemy z przełykaniem, więc starannie dobiera posiłki, by byłby jak najbardziej miękkie. W 2014 roku zaręczyła się z brytyjskim aktorem, Richardem Jamesem Suttonem, ślub wzięli 6. listopada 2015 roku. Obecnie są już rodzicami dwóch córek: urodzonej w marcu 2014 roku Belli oraz drugiej, która przyszła na świat 13 grudnia 2017 roku.

,,Jest najbardziej bezinteresownym, kochającym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek spotkałam. Jest niezwykłym tatą, wzorem do naśladowania dla naszych dwóch dziewczynek", pisała o wybranku swojego serca.  

Katie Piper obowiązki mamy godzi z aktywnością w mediach społecznościowych- często dodaje zdjęcia na swoim profilu na Instagramie, gdzie pokazuje swoją codzienność. Występuje także w telewizji.

Jak wygląda obecnie? Zobaczcie poniżej! Widać, że jest szczęśliwa!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez K A T I E P I P E R (@katiepiper_)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.