Bartosz Opania, Viva!
Fot. Krzysztof Opaliński
Z ŻYCIA GWIAZD

Zniknął z mediów, zmaga się z depresją. Czy Bartosz Opania wróci jeszcze do aktorstwa?

Ostatnie tygodnie poświęcił pomocy potrzebującym

Rafał Kowalski 26 marca 2022 12:49
Bartosz Opania, Viva!
Fot. Krzysztof Opaliński

Jest synem Mariana Opani, ale na wszystkie zawodowe sukcesy zapracował sam. Bartosz Opania od kilku lat unika jednak nie tylko mediów, ale i niemal wcale nie występuje przed kamerą. Wielbiciele jego talentu nie raz zastanawiali się, co może być tego przyczyną. Aktor, który w grudniu obchodził 51. urodziny, wyznał niedawno, że walczy z depresją. Co u niego słychać?

Bartosz Opania – studia, kariera, role

Choć publiczność pokochała go za świetne role telewizyjne i teatralne, to Bartosz Opania nie od zawsze chciał zostać aktorem jak tata. W dzieciństwie i latach nastoletnich znacznie bardziej podobała mu się muzyka. Syn Mariana Opani grał na gitarze, pisał autorskie kompozycje i brał udział w konkursach. Ostatecznie jednak po skończeniu szkoły podstawowej zmienił zdanie i poszedł w ślady ojca.

W 1993 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Za jego zawodowe debiuty można uznać filmy Szczęśliwego Nowego Roku i Białe małżeństwo – oba z 1992 roku. Widzowie na pewno pamiętają też świetne role Bartosza Opani w takich produkcjach jak Pora na czarownice, Cwał, Zakochani, Daleko od okna, Historia kina w Popielawach czy Wkręceni.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, 2000, Bartosz Opania

 Festiwal Polskich Filmow Fabularnych 2000, Bartosz Opania
Fot. KFP/REPORTER
Jednymi z ostatnich ról przed przerwą w karierze były: doktor Witek Latoszek z Na dobre i na złe oraz rola w filmie Między oczy – filmie z 2019 roku – którą internauci ocenili w serwisie Filmweb najwyżej spośród wszystkich w produkcji.

Prywatnie Bartosz Opania jest mężem Agnieszki Opani i ojcem czwórki dzieci: 32-letniego Filipa, 24-letniego Jakuba, 16-letniego Maksymiliana i o dwa lata starszej córki Julii.

SPRAWDŹ: Robert Gonera zniknął z mediów, dziś powraca w wielkim stylu. Jak teraz wygląda jego życie?

Bartek Opania z ojcem

Bartosz Opania, Marian Opania
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Choroba Bartosza Opani

Był październik 2021 roku, gdy Bartosz Opania niespodziewanie pojawił się jako gość gali Magazynu VIP. Chwilę potem w Super Expressie pojawiły się wypowiedzi aktora, który wyznał, że od 2019 unika wydarzeń show-biznesowych i mniej pracuje przez depresję. „Nie chciałbym epatować tą sytuacją w żaden sposób, ale ponieważ jest to dosyć poważny problem społeczny i ludzki (...). Generalnie byłem chory na depresję i ta choroba bardzo dużo mi zabrała. Chciałbym namówić wszystkich, aby pochylali się nad takimi osobami, byli bardzo czujni, bo to jest naprawdę bardzo przewlekła, ciężka choroba”, mówił ulubieniec publiczności.

Pandemia sprawiła, że gwiazdorowi łatwiej było przechodzić trudny czas w swoim życiu. Skrycie się w czterech ścianach przez liczne obostrzenia dało przestrzeń do pracy nad sobą. A dlaczego Bartosz Opania zdecydował się powiedzieć o swoim problemie? „Jest taka obawa, że gdy się o tym mówi, to zaczyna to być modne, ale to dobrze. Lepiej patrzeć na ludzi w ten sposób i być czujnym, niż nie zauważyć tego, że ktoś jest pogrążony w ciemności", dodawał w tym samym wywiadzie.

Syn Mariana Opani obiecał też, że planuje wrócić w pełni do aktorstwa. Chce też nagrać płytę, nad którą pracę już rozpoczął.

Bartosz Opania żołnierzem WOT. Niesie pomoc ofiarom wojny

Kilka tygodni temu Bartosz Opania, który nie jest tylko aktorem, ale i żołnierzem WOT-u włączył się w pomoc Ukrainie. „Ten koszmarny czas, w którym żeśmy się znaleźli, w którym znaleźli się Ukraińcy, jest takim sprawdzianem dla nas, dla naszego społeczeństwa i wydaje mi się, że dajemy radę”, mówił Polskiemu Radiu i wyjaśnił, że dołączył do Wojsk Obrony Terytorialnej zapisał się już w 2014 roku.

Będziemy trzymać kciuki za powodzenie wszystkich zawodowych projektów oraz odzyskanie pełni dobrego samopoczucia.  

CZYTAJ TEŻ: Ich historia jest niezwykła! Marian Opania i jego żona są razem już od 60 lat

Bartosz Opania, 2019

Bartosz Opania
Fot. Michal Dyjuk / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.