"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.
ZE ŚWIATA FILMU

Wielki sukces Zimnej wojny! Film Pawła Pawlikowskiego zdobył aż pięć „europejskich Oscarów”!

Sprawdź, w jakich kategoriach!

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2018 21:13
"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.

W Teatro Maestranza w Sewilli zostały dzisiaj po raz 31. rozdane Europejskie Nagrody Filmowe. Polski apetyt na sukces był zaostrzony za sprawą najnowszej produkcji Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna, która została nominowana aż w pięciu najważniejszych kategoriach. Mówiło się, że szansę na prestiżową statuetkę, nazywaną „europejskim Oscarem”, ma Joanna Kulig oraz Tomasz Kot. Teraz wszystko stało się jasne!

Zimna Wojna triumfuje podczas Europejskich Nagród Filmowych

Wielki sukces filmu Pawła Pawlikowskiego! Zimna wojna  została Najlepszym Europejskim Filmem 2018 roku! Jury przyznało jej także statuetki w kategoriach: Europejski Reżyser 2018 oraz Europejski Scenarzysta 2018, a Jarosław Kamiński został wyróżniony za montaż.

Niestety, Tomasz Kot nie zdobył nagrody dla Najlepszego Aktora. Dostał ją włoski aktor Marcello Fonte za rolę w filmie Dogman. Odbierając statuetkę powiedział jednak: „Byli tu znacznie lepsi aktorzy ode mnie”.

Natomiast Joanna Kulig okazała się bezkonkurencyjna i została uznana Najlepszą Aktorką za rolę Zuli!

Jeszcze jeden polski akcent w Sewilli to nagroda za Pełnometrażowy Film Animowany dla polsko-hiszpańskiej produkcji Jeszcze dzień życia Raula de la Fuente i Damiana Nenowa. Film jest artystyczną opowieścią o Ryszardzie Kapuścińskim.

Gratulacje dla naszych rodaków!  

Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Fot. mat. pras.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.