"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.
ZE ŚWIATA FILMU

Wielki sukces Zimnej wojny! Film Pawła Pawlikowskiego zdobył aż pięć „europejskich Oscarów”!

Sprawdź, w jakich kategoriach!

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2018 21:13
"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.

W Teatro Maestranza w Sewilli zostały dzisiaj po raz 31. rozdane Europejskie Nagrody Filmowe. Polski apetyt na sukces był zaostrzony za sprawą najnowszej produkcji Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna, która została nominowana aż w pięciu najważniejszych kategoriach. Mówiło się, że szansę na prestiżową statuetkę, nazywaną „europejskim Oscarem”, ma Joanna Kulig oraz Tomasz Kot. Teraz wszystko stało się jasne!

Zimna Wojna triumfuje podczas Europejskich Nagród Filmowych

Wielki sukces filmu Pawła Pawlikowskiego! Zimna wojna  została Najlepszym Europejskim Filmem 2018 roku! Jury przyznało jej także statuetki w kategoriach: Europejski Reżyser 2018 oraz Europejski Scenarzysta 2018, a Jarosław Kamiński został wyróżniony za montaż.

Niestety, Tomasz Kot nie zdobył nagrody dla Najlepszego Aktora. Dostał ją włoski aktor Marcello Fonte za rolę w filmie Dogman. Odbierając statuetkę powiedział jednak: „Byli tu znacznie lepsi aktorzy ode mnie”.

Natomiast Joanna Kulig okazała się bezkonkurencyjna i została uznana Najlepszą Aktorką za rolę Zuli!

Jeszcze jeden polski akcent w Sewilli to nagroda za Pełnometrażowy Film Animowany dla polsko-hiszpańskiej produkcji Jeszcze dzień życia Raula de la Fuente i Damiana Nenowa. Film jest artystyczną opowieścią o Ryszardzie Kapuścińskim.

Gratulacje dla naszych rodaków!  

Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Fot. mat. pras.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.