"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.
ZE ŚWIATA FILMU

Wielki sukces Zimnej wojny! Film Pawła Pawlikowskiego zdobył aż pięć „europejskich Oscarów”!

Sprawdź, w jakich kategoriach!

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2018 21:13
"Zimna wojna", Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. mat. pras.

W Teatro Maestranza w Sewilli zostały dzisiaj po raz 31. rozdane Europejskie Nagrody Filmowe. Polski apetyt na sukces był zaostrzony za sprawą najnowszej produkcji Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna, która została nominowana aż w pięciu najważniejszych kategoriach. Mówiło się, że szansę na prestiżową statuetkę, nazywaną „europejskim Oscarem”, ma Joanna Kulig oraz Tomasz Kot. Teraz wszystko stało się jasne!

Zimna Wojna triumfuje podczas Europejskich Nagród Filmowych

Wielki sukces filmu Pawła Pawlikowskiego! Zimna wojna  została Najlepszym Europejskim Filmem 2018 roku! Jury przyznało jej także statuetki w kategoriach: Europejski Reżyser 2018 oraz Europejski Scenarzysta 2018, a Jarosław Kamiński został wyróżniony za montaż.

Niestety, Tomasz Kot nie zdobył nagrody dla Najlepszego Aktora. Dostał ją włoski aktor Marcello Fonte za rolę w filmie Dogman. Odbierając statuetkę powiedział jednak: „Byli tu znacznie lepsi aktorzy ode mnie”.

Natomiast Joanna Kulig okazała się bezkonkurencyjna i została uznana Najlepszą Aktorką za rolę Zuli!

Jeszcze jeden polski akcent w Sewilli to nagroda za Pełnometrażowy Film Animowany dla polsko-hiszpańskiej produkcji Jeszcze dzień życia Raula de la Fuente i Damiana Nenowa. Film jest artystyczną opowieścią o Ryszardzie Kapuścińskim.

Gratulacje dla naszych rodaków!  

Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

Fot. mat. pras.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.