Reklama

Roxie Węgiel jest dziś na wyjątkowym etapie życia. Gdy świętuje premierę albumu „BŁĘKIT”, równolegle realizuje jedno z największych prywatnych marzeń. W rozmowie z Rafałem Kowalskim w ramach cyklu KULA VIVY! opowiedziała o budowie wymarzonego domu, niespodziewanej przeprowadzce i zmianie, która przyszła szybciej, niż się spodziewała. Jak przyznaje, opuszczenie mieszkania i zamieszkanie bliżej natury sprawiło, że odzyskała spokój, którego od dawna potrzebowała. „Już czuję, że odżyłam” – mówi szczerze.

Roxie Węgiel buduje wymarzony dom. „Las będzie robił za obraz”

Dla Roxie Węgiel budowa własnego domu to coś znacznie więcej niż kolejna życiowa inwestycja. Wokalistka nie ukrywa, że od dawna marzyła o miejscu stworzonym dokładnie według własnej wizji. Dziś ten plan staje się rzeczywistością.

– „Tak, jestem. Jestem w trakcie spełniania tego marzenia. Mój wymarzony dom już właściwie ma swój projekt” – zdradziła w rozmowie z Rafałem Kowalskim.

Projekt od początku zakładał przestrzeń i maksymalne wykorzystanie otoczenia. Artystka nie ma wątpliwości, że właśnie kontakt z naturą będzie jednym z największych atutów nowego miejsca.

– „Będzie to duży dom. Ja jestem fanką przestrzeni. Ja uwielbiam przestrzeń. Będzie dużo przeszkleń. Las będzie robił za obraz. Tak to nazwijmy”.

Roxie podkreśla, że zależało jej na stworzeniu domu dopasowanego do własnych potrzeb, bez kompromisów i chwilowych trendów.

– „I tak naprawdę zależało mi na tym, żeby mieć wszystko zrobione tak... pod siebie”.

Dlaczego Roxie Węgiel wyprowadziła się z mieszkania?

Choć na ukończenie wymarzonego domu trzeba jeszcze poczekać, wokalistka podjęła już ważną decyzję. Razem z mężem zamieniła dotychczasowe mieszkanie na dom położony niedaleko budowy.

To rozwiązanie miało przede wszystkim ułatwić codzienne funkcjonowanie i pozwolić być bliżej miejsca, w którym powstaje ich przyszły dom.

– „Zamieniliśmy mieszkanie na dom niedaleko naszej budowy, żebyśmy też mieli lepszy dostęp”.

Jak przyznaje, początkowo była to przede wszystkim praktyczna decyzja. Szybko jednak okazało się, że zmiana otoczenia wpłynęła na nią znacznie mocniej, niż się spodziewała.

Zobacz też: Roxie Węgiel napisała piosenkę dla swojego męża. TYLKO W VIVIE! ujawnia, jak trudne były ich początki związku: „Okupione psychicznym ciężarem”

Roksana Węgiel, Rafał Kowalski, wywiad dla VIVA
Roksana Węgiel, Rafał Kowalski, wywiad dla VIVA

„Czuję, że odżyłam”. Życie blisko natury zmieniło wszystko

W rozmowie z cyklu KULA VIVY! Roxie Węgiel wyjątkowo szczerze opowiedziała o tym, jak czuje się po przeprowadzce. Choć w nowym miejscu mieszka od niedawna, już dziś dostrzega ogromną różnicę.

– „I szczerze, ja tam niedługo mieszkam, ale już czuję, że odżyłam”.

Artystka od początku przeczuwała, że większa przestrzeń i otaczająca ją zieleń będą miały pozytywny wpływ na jej samopoczucie.

– „Wiedziałam, że jak się przeniosę do domu, to na pewno ta przestrzeń, ta zieleń mi da dużo spokoju. I faktycznie tak się stało. I super mi się tam żyje”.

To właśnie spokój stał się słowem, które najczęściej pojawia się w jej opowieści o nowym miejscu. Co ciekawe, zauważają go także odwiedzający ją goście.

– „Tak, dokładnie czuć. Decydowanie wszyscy mi dzisiaj powiedzieli, właśnie pierwszy raz byli u mnie w tym domu. I mówię, Boże, jaki tutaj jest spokój, jaka dobra energia. Więc naprawdę jest tam super”.

CZYTAJ TEŻ: Tylko w VIVA! Bez Tabu: Czy wypada powiedzieć partnerowi o zdradzie? Psycholog wskazuje wariant, w którym odradza to swoim pacjentom!

Roxie Węgiel stawia na drewno, kamień i ponadczasowe rozwiązania

Nowy dom ma być również odpowiedzią na doświadczenia wyniesione z poprzedniego mieszkania. Gwiazda przyznała, że kilka lat temu zachwycił ją modny styl loftowy, ale dziś patrzy na niego zupełnie inaczej.

– „Bo mieszkanie, w którym mieszkaliśmy przez ostatnie kilka lat... urządziliśmy w stylu loftowym, bo akurat była taka moda, ja miałam też taką fazę, żeby sobie zrobić tak na loftowo”.

Po latach uznała jednak, że taki wystrój nie do końca odpowiada jej obecnym potrzebom.

– „I dzisiaj już uważam, że jest to za ciemne pomieszczenie i w ogóle już mi się tam mniej podoba”.

Dlatego w nowym domu postawiła na rozwiązania, które jej zdaniem pozostaną aktualne przez wiele lat.

– „Więc teraz stawiam na takie ponadczasowe materiały, drewno, kamienie, takie... Mam wrażenie, że proste materiały, ale robią robotę na wiele, wiele lat. Są praktyczne i bardzo ładnie wyglądają, więc zależy mi na takim minimalistycznym klimacie, ale przytulnym”.

Roxie Węgiel, Kula VIVY!
Roxie Węgiel, Kula VIVY!

Nowy etap w życiu Roxie Węgiel. Na wymarzony dom jeszcze poczeka

Choć budowa wciąż trwa, Roxie Węgiel już dziś nie ukrywa swojej radości. Tymczasowy dom okazał się miejscem, w którym odnalazła coś, czego brakowało jej w miejskim mieszkaniu – ciszę, przestrzeń i codzienny kontakt z naturą.

– „Jestem zachwycona tym miejscem”.

Wokalistka podkreśla również, że coraz bardziej docenia proste przyjemności, które daje życie z dala od miejskiego zgiełku.

– „I tym, że po prostu w takich właśnie prostych rzeczach można się relaksować”.

Wygląda na to, że dla Roxie Węgiel realizacja wielkiego marzenia rozpoczęła się jeszcze przed zakończeniem budowy. Przeprowadzka do domu otoczonego zielenią sprawiła, że odzyskała upragniony spokój i poczucie równowagi. A jeśli wierzyć jej słowom, to dopiero początek zmian, na które czekała od dawna.

Czytaj też: Wzięli ze sobą ślub zaledwie po roku znajomości. Teraz Krzysztof i Joanna Ibiszowie wyjawiają, dlaczego byli fanami takiej decyzji. Mieli zupełnie różne powody

Roxie Wegiel,17.03.2026, Na planie programu Gabi Drzewiecka zaprasza
Roxie Wegiel, 17.03.2026, na planie programu Gabi Drzewiecka zaprasza fot. Natasza Mludzik/TVP/East News

Fragment wywiadu obejrzysz w materiale powyżej, natomiast cała rozmowa już jest dostępna na naszym kanale na platformie YouTube.

Źródło: Wywiad Rafała Kowalskiego z Roxie Węgiel

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Google.
Reklama
Reklama
Reklama
Loading...