Księżna Karolina Hanowerska
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Karolina Hanowerska ma czwórkę dzieci. Co dziś robią Charlotte, Andrea, Pierre i Aleksandra?

Każde z nich zajmuje się czymś kompletnie innym!

Gabriela Czernecka 29 września 2021 13:08
Księżna Karolina Hanowerska
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Księżna Karolina Hanowerska przyszła na świat jako najstarsze dziecko księcia Rainiera III i księżnej Grace, ale szybko przestała być bezpośrednią następczynią tronu za sprawą brata, księcia Alberta II, obecnego władcy Monako. Dziś księżna Karolina ma czwórkę dzieci, siedmioro wnucząt i zajmuje trzecie miejsce w kolejce dziedziczenia tronu Monako. Na co dzień zajmuje się działalnością charytatywną, a co robią jej dzieci? Sprawdzamy kim są dzieci księżnej Hanoweru i czym się zajmują!

Dzieci Karoliny Hanowerskiej: wspaniała czwórka

W rodzinie książęcej Monako niemal każda postać ma życiorys rodem z książki. Najstarsze dziecko księcia Rainiera III i księżnej Grace (znanej wcześniej jako Grace Kelly) podobnie jak swoje rodzeństwo - książę Albert II i Stefania Grimaldi - również nie uniknęło w swoim życiu dramatów.

Zobacz: Klątwa Grimaldich dopadła również ją. Kim jest Karolina Hanowerska?

Karolina Hanowerska doczekała się czwórki dzieci . W 1983 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku Stefana Casiraghi, z którym doczekała się trójki dzieci: syna Andrea, córki Charlotte oraz syna Pierre’a. Para nie cieszyła się rodzinnym szczęściem zbyt długo. W 1990 roku mąż księżniczki Monako zginął w wypadku łodzi motorowych. Dopiero dziewięć lat później Karolina zdecydowała się ponownie wyjść za mąż. Wybrankeim jej serca został książę Hanoweru, Ernest August V. Para doczekała się córki, księżniczki Aleksandry. Co dziś robią dzieci księżnej Karoliny Hanowerskiej? 

Dzieci Karoliny Hanowerskiej: Andrea Casiraghi 

Andrea Casiraghi jest najstarszym dzieckiem Karoliny Hanowerskiej i Stefana Casiraghi. Urodził się w Monte Carlo. Obecnie ma 37 lat i od ośmiu lat jest szczęśliwym mężem Tatiany Santo Domingo. Para doczekała się trójki dzieci - ośmioletniego syna Aleksandra,  sześcioletniej córki Indii oraz trzyletniego syna Maksymiliana. Choć nie posiada żadnych tytułów szlacheckich, to obecnie zajmuje czwarte miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu.  Skończył studia w Nowym Jorku na kierunku stosunki międzynarodowe z tytułem magistra. Udziela się charytatywnie, ale ponieważ nie jest oficjalnym członkiem rodziny królewskiej Monako, tylko okazyjnie pojawia się na oficjalnych wydarzeniach. 

Karolina Hanowerska, Andrea Casiraghi
Fot. PPE/face to face/FaceToFace/REPORTER

Dzieci Karoliny Hanowerskiej: Charlotte Casiraghi

Charlotte Casiraghi jest najbardziej znanym dzieckiem księżnej Hanoweru. Skończyła filozofię na Sorbonie, ale interesuje się też jeździectwem oraz modą. Często pojawia się na pokazach mody czy okładkach znanych magazynów. Jest ambasadorką marki Gucci. Świat mody ceni ją za wyczucie stylu. Podobnie jak brat, nie jest oficjalnym członkiem rodziny królewskiej Monako, tylko okazyjnie pojawia się na oficjalnych wydarzeniach. Znana jest nie tylko z bycia ikoną mody, ale również z burzliwego życia prywatnego.

Zobacz: Panią jej życia jest ona sama. Oto Charlotte Casiraghi, niegrzecznaksiężniczka!

Długo szukała miłości. W 2011 roku związała się z aktorem, Gadamem Elmalehem, z którym dwa lata później doczekała się syna, Rafała. Chłopiec nie został wpisany w linię sukcesji monakijskiego tronu, ponieważ Charlotte i Gadam nie byli małżeństwem. Niedługo później para rozstała się. Ostatecznie w 2916 roku Charlotte Casiraghi związała się z producentem filmowym Dimitrim Rassamem,  którym dwa lata później ogłosiła zaręczyny. W tym samym roku na świat przyszedł także ich syn, Baltazar. W 2019 roku para wzięła ślub, dzięki czemu Baltazar został wpisany w linię sukcesji tronu Monako, zajmując 12. miejsce.   

Karolina Hanowerska, Charlotte Casiraghi
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images)

Dzieci Karoliny Hanowerskiej: Pierre Casiraghi

Pierre Casiraghi jest najmłodszym synem księżnej Karoliny i Stefana Casiraghi. Ukończył studia na kierunku ekonomii międzynarodowej. Podobnie jak starsze rodzeństwo, nie posiada tytułów szlacheckich, ale bierze udział w najważniejszych wydarzeniach. Na co dzień mieszka w Mediolanie. Jest fanem łodzi motorowych, bierze udział w wyścigach. Na koncie ma także debiut w sesji zdjęciowej dla domu mody Berluti. w 2019 roku w towarzystwie aktywistki Grety Thunberg przepłynął Ocean Atlantycki - wyprawa miała promować ochronę środowiska. 

Zobacz: Beatrice - kim jest zjawiskowo piękna żona Pierre'a Casiraghi?

Obecnie zajmuje siódme miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. W 2018 roku związał się z Beatrice Borromeo, potomkinią włoskiej hrabiowskiej rodziny. W 2015 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Rok później doczekali się syna Stefana. W 2018 roku na świat przyszedł ich drugi syn, Franciszek. 

Karolina Hanowerska, Pierre Casiraghi
Fot. PPE/FaceToFace/REPORTER

Dzieci księżnej Karoliny Hanowerskiej: Aleksandra Hanowerska 

Jest najmłodszym dzieckiem księżnej Karoliny, a jedynym z jej małżeństwa z księciem Hanoweru. Urodziła się w 1999 roku. Po rozstaniu rodziców zamieszkała z matką. Uprawia łyżwiarstwo figurowe. Często towarzyszy matce podczas pokazów mody lub wydarzeń związanych ze światem modelingu.  

Księżna Karolina Hanowerska córka Alexandra Hanowerska
Fot. Rindoff/Charriau/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.