Tak wygląda życie książecej rodziny Monako

Gabriela Czernecka 14 marca 2022 13:41

Miała zjawiskową urodę i wiodła życie, którego zazdrościły jej miliony. Księżną Grace nazywano porcelanową pięknością i posągową boginią. Dla księcia Monako, który zawładnął jej sercem, porzuciła aktorstwo, nauczyła się surowych zasad królewskiego protokołu i przeprowadziła się do innego kraju. Z ukochanym doczekała się trójki dzieci, choć dopiero po latach wyszło na jaw, że małżeństwo Grace z Rainierem nie było szczęśliwe. Co dziś robią pociechy księżnej i jak wygląda ich życie?

Księżna Grace i książę Rainier III dzieci

Księżna Grace i książę Rainier III z dnia na dzień stali się jedną z najsłynniejszych par i to nie tylko w Monako, ale i na świecie. Podobno od razu między nimi zaiskrzyło, a według oficjalnej wersji, para długo wymieniała ze sobą osobiste listy. Pół roku po pierwszym spotkaniu, książę oświadczył się aktorce, a dwa tygodnie później para stanęła na ślubnym kobiercu. Grace jako księżna Monako przede wszystkim poświęciła się rodzinie i poddanym - chętnie udzielała się charytatywnie, czym szybko podbiła ich serca. Mówi się, że to dzięki niej Monako stało się miejscem spotkań elit z całego świata. 

Zobacz: Bajkowe życie przerwał tragiczny wypadek. Oto historia księżnej Monako, Grace Kelly!

Już dziewięć miesięcy po ślubie na świecie pojawiło się pierwsze dziecko pary. 23 stycznia 1957 roku na świat przyszła księżniczka Karolina Ludwika Małgorzata, która otrzymała tytuł dziedzicznej księżnej Monako. Jako pierwsza o narodzinach córki księcia Rainiera III dowiedziała się jego matka, księżna Valentinois. Narodziny księżniczki wzbudziły jednak niemałe kontrowersje. Dopiero pojawienie się na świecie męskiego potomka zapewniłoby ciągłość sukcesji tronu Monako w linii męskiej.

Narodziny Karoliny sprawiły, że pogłębił się konflikt między książęcą parą Monako z baronową Messy, siostrą Rainiera III, która uważała, że powinna zostać następcą tronu, ponieważ doczekała się syna i była najstarsza z rodzeństwa. Na szczęście dla książęcej pary Monako, para niebawem po raz drugi została rodzicami. 14 marca 1958 roku na świat przyszedł syn, który Albert Aleksander Ludwik Pierre. Tym samym książę Albert został dziedzicznym księciem Monako i zajął pierwsze po Rainierze III miejsce w linii sukcesji wyprzedzając swoją starszą siostrę.

Kilka lat później, 2 lutego 1965 roku na świat przyszło trzecie dziecko pary, córka, księżniczka Stefania. Zajęła trzecie miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. Niewielu jednak wie, że dwa lata później księżna Grace ponownie była w ciąży, ale niestety po kilku miesiącach poroniła. Dziś trójka dzieci Grace i Rainiera III - Karolina, Albert i Stefania, są dorośli i wiodą prawdziwie królewskie życie. Jak wyglądają i czym się zajmują?

Czytaj też: Liczne romanse, nieślubne dzieci... Życie księcia Alberta II jest pełne skandali

Dzieci księżnej Monako - książę Albert

Podobnie jak matka, dzieci księżnej Monako i księcia Monako chętnie udzielają się charytatywnie i działają społecznie. Książę Albert jest księciem Monako. Szczególnie jest mu bliska ekologia i ochrona środowiska. Chętnie odbywa zagraniczne podróże dyplomatyczne i wspiera działalność charytatywną. Na co dzień mieszka w Pałacu Książęcym w Monaco-Ville. W 2011 roku wziął ślub z Charlene Wittstock, byłą mistrzynią w pływaniu. Para ma dwójkę dzieci - bliźniaki - Gabriellę, hrabinę Carlades i Jakuba, markiza Baux. Książę Albert księciem Monako został po śmierci ojca 6 kwietnia 2005 roku.

Zobacz: „Cóż, czasem po prostu trudno się uśmiechać”. Księżna Charlene w szczerym wywiadzie

Dziś w dużej mierze mówi się o nim w kontekście jego nieślubnych dzieci. W 1992 roku na świat przyszła Jaśmina Grace, która jest owocem związku księcia z Amerykanką Tamarą Rotolo, która pracowała jako kelnerka podczas turnieju tenisowego w Monako. Książę Albert ma także syna z nieślubnego związku z togijską stewardessą Nicole Tossukpe. Chłopiec przyszedł na świat w 2003 roku. Początkowo książę nie przyznawał się do potomka, więc matka Alexandra Coste zgłosiła sprawę do mediów. Dopiero w lipcu 2005 roku, pod koniec okresu żałoby po śmierci księcia Rainiera II, Albert Grimaldi przyznał, że Aleksander Coste jest jego synem.

Dzieci księżnej Grace - księżniczka Karolina

Księżniczka Monako Karolina to dziś księżna Hanoweru. Ukończyła studia na Sorbonie na kierunku filozofia. W 1983 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku Stefana Casirgahi, z którym ma trójkę dzieci: 27-letniego syna Andreę, 35-letnią córkę Charlotte i 34-letniego syna Pierre’a. W 1990 roku księżna Karolina doświadczyła tragedii. Jej mąż zginął w wypadku łodzi motorowych. Dziewięć lat później odnalazła szczęście u boku Ernesta Augusta V, księcia Hanoweru. Para doczekała się razem córki,  księżniczki Aleksandry z Hanoweru, która ma dziś 22 lata.

Zobacz: Najsmutniejsza księżna świata, która znosi zdrady i upokorzenia. Co wiemy o Charlene Wittstock?

Co ciekawe, jest jedyną członkinią rodziny królewskiej Monako, której przysługuje tytuł Jej Królewskiej Wysokości. Na co dzień zajmuje się działalnością charytatywną, jest Ambasadorem Dobrej Woli UNESCO. Co ciekawe, księżniczka Karolina mając zaledwie osiemnaście lat poznała starszego od niej o siedemnaście lat bankowca, Philipe Junota. Para zaręczyła się, a książę i księżna Monako podobno byli bardzo przeciwni temu małżeństwu. Stanęli na ślubnym kobiercu w 1978 roku, ale dwa lata później para rozwiodła się, a w 1992 roku otrzymali unieważnienie małżeństwa. 

Dzieci księżnej Grace - księżniczka Stefania

Księżniczka Stefania z Monako ma dziś lat. W 1995 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku Daniela Ducrueta. Para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci - syna Ludwika Ducrueta i córkę Paulinę Ducruet. Ich małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Para rozwiodła się w 1996 roku. W 2003 roku księżniczka Stefania wzięła ślub z Adansem Lopezem Peresem, ale po roku para była już po rozwodzie. Swego czasu robiła karierę muzyczną, nagrała nawet piosenkę w duecie z Michaelem Jacksonem. W latach 90. robiła karierę w modelingu, pozowała nawet na okładce Vogue’a czy Vanity Fair

Zobaczcie niezwykłe rodzinne zdjęcia księżnej Grace i księcia Rainiera III.  

Zobacz także: Księżna Charlene wróciła do Monako. Rzecznik pałacu wydał oświadczenie

1/7
Dzieci Grace Kelly
Copyright @Jack Tinney/Getty Images
1/7

Księżna Grace i książę Rainier III doczekali się trójki dzieci: księżniczki Karoliny, księżniczki Stefanii i księcia Alberta.

2/7
Dzieci księżnej Monako
Copyright @Archive Photos/Getty Images)
2/7

Obecnie od 6 kwietnia 2005 roku księciem Monako jest jedyny syn księcia Rainiera III, książę Albert.

3/7
Księżna Grace Monako
Copyright @Bettmann / Contributor /Getty Images
3/7

 Dziś trójka dzieci Grace i Rainiera III - Karolina, Albert i Stefania, są dorośli i wiodą prawdziwie królewskie życie. Co ciekawe, księżna Grace w 1968 roku była w czwarte ciąży, ale niestety po kilku miesiącach poroniła.

4/7
Księżna Monako Grace Kelly rodzina
Copyright @Bettmann / Contributor
4/7

Tak prezentuje się monakijska rodzina królewska, czyli książę Rainier III i księżna Grace z dziećmi: Karoliną, Stefanią i Albertem.

5/7
Księżna Monako Grace Kelly rodzina
Copyright @ Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images
5/7

Księżna Grace i księżniczka Karolina w 1980 roku.

6/7
księżniczka Stefania
Copyright @Pascal Le Segretain/Getty Images
6/7

Tak wygląda dziś księżniczka Stefania.

7/7
książę Albert
Copyright @Harold Cunningham/Getty Images
7/7

Tak wygląda dziś książę Albert.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.