Książę Harry i księżniczka Anna mają konflikt?
Fot. Jeremy Selwyn - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Bliscy zignorowali Harry’ego na pogrzebie księcia Filipa

Rodzina królewska ma żal do wnuka Elżbiety II

Ksenia Krasko 20 kwietnia 2021 16:50
Książę Harry i księżniczka Anna mają konflikt?
Fot. Jeremy Selwyn - WPA Pool/Getty Images

Pogrzeb księcia Filipa, który odbył się w minioną sobotę, był bardzo przykrą okazją do zjednoczenia rodziny królewskiej. Pomimo osobistej tragedii, królowa Elżbieta II i jej bliscy wciąż są obserwowani przez media i fanów z całego świata. Szczególna uwaga skupiła się na księciu Harrym, który wrócił do Wielkiej Brytanii po wielu miesiącach mieszkania w USA, i po raz pierwszy spotkał się z rodziną po głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey. Zgodnie z oczekiwaniami, nie wszyscy ucieszyli się z powrotu młodszego syna księcia Karola.

Księżniczka Anna zignorowała księcia Harry’ego. Mają konflikt?

Jak donoszą brytyjskie media, to książę Andrzej okazał Harry’emu najwięcej serdeczności, gdy ten wrócił do Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie dlatego, że syn królowej Elżbiety II sam zmaga się z nadszarpniętym wizerunkiem ze względu na skandal wokół jego znajomości z Jeffreyem Epsteinem. Także córka księcia, księżniczka Eugenia, podobno spotkała się z Harrym, aby poznać go ze swoim nowo narodzonym synem.

Po pogrzebie księcia Filipa w mediach pojawiły się sensacyjne zdjęcia, które mają być dowodem, że William i Harry się pogodzili. Po wzruszającej ceremonii bracia razem wrócili do zamku Windsor, wykorzystując ten czas na rozmowę. Inicjatorką ich odosobnienia miała być księżna Kate, której zależy na ich dobrej relacji.

ZOBACZ: Książę William i książę Harry pogodzili się na pogrzebie księcia Filipa! Te zdjęcia przejdą do historii

Wydaje się jednak, że wywiad Meghan i Harry’ego w negatywny sposób wpłynął na ich relacje z niektórymi członkami rodziny. Królewska biografka Angela Levin ujawniła podczas rozmowy z Mike’em Grahamem z talkRADIO, że zarówno księżniczka Anna, jak i hrabina Sophie ignorowały księcia nawet na pogrzebie.

Córka Elżbiety II i żona księcia Edwarda „czują urazę”, i nic w tym dziwnego, ponieważ według niedawnych doniesień mediów, to właśnie Anna miała być osobą, która zadała pytanie o kolor skóry Archiego. Padła ofiarą potężnej krytyki, chociaż Lady Colin Campbell, autorka książęk o brytyjskiej monarchii, tłumaczyła już, że księżniczce nie chodziło o dziecko, ale ogólnie o związek bratanka z Meghan Markle, która według niej nie ma żadnego poszanowania dla tradycji.

ZOBACZ: Już wiadomo, kogo Meghan i Harry oskarżyli o rasizm. „Była słusznie zaniepokojona”

Księżniczka Anna na pogrzebie księcia Filipa, 17.04.2021

Księżniczka Anna na pogrzebie księcia Filipa
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Urodziny Elżbiety II. Czy Harry zostanie na uroczystości?

Podczas rozmowy królewskich ekspertów nie mogło zabraknąć dyskusji o tym, czy Harry powinien zostać na urodzinach Elżbiety II. „Absolutnie powinien zostać, ale było tak wiele rzeczy, które absolutnie powinien był zrobić, ale nie zrobił. [...] Nie sądzę, że kiedykolwiek będzie tak samo, jak kiedyś, nawet jeśli William i reszta rodziny mu wybaczą”, przyznała Angela Levin. Jak podają niektóre media, książę już wrócił do USA.

„Był bardzo niegrzeczny w stosunku do Kate. Trudno powiedzieć, czy można mu zaufać, skoro o wszystkim opowiada Meghan – w końcu jest jego żoną – która może zrobić z tego PR na swoją korzyść”, dodała Levin, tłumacząc podejście księżniczki Anny i hrabiny Sophie.

Harry ma wrócić do Wielkiej Brytanii pod koniec czerwca, aby wraz z Williamem odsłonić pomnik księżnej Diany w ogrodzie Pałacu Kensington. 

Źródło: Daily Express, Hello Magazine

Księżniczka Anna i książę Harry, 2008 rok

Książę Harry i księżniczka Anna mają konflikt?
Fot. POOL/ Tim Graham Picture Library/Getty Images

Księżniczka Anna, książę Harry i Meghan Markle

Media już wiedzą, kto jest rasistą w rodzinie królewskiej
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?