Żona księcia Edwarda zachwyca Brytyjczków!

Gabriela Czernecka 29 września 2022 19:35

Od kiedy książę Harry i księżna Meghan postanowili odejść z dworu, hrabina Wessex stała się bardziej aktywna w życiu publicznym. Jest żoną najmłodszego syna królowej Elżbiety II, księcia Edwarda. Wraz z ukochanym doczekała się dwójki dzieci: córki Louise oraz syna Jamesa. Uważa się ją za jedną z najbardziej tajemniczych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej... Dlaczego? Poznajcie bliżej hrabinę Sophie!

Kim jest hrabina Wessex Sophie?

Okazuje się, że hrabina Sophie jest jedną z najbardziej zapracowanych w tej chwili brytyjskich przedstawicielek rodziny Windsorów. W jej żyłach nie płynie jednak błękitna krew. Jej mama była sekretarką, a ojciec sprzedawał samochody. Ona sama zajęła się marketingiem. Przez ponad dziesięć lat pracowała w branży public relations. Sophie Rhys-Jones, bo tak nazywała się hrabina Wessex zanim wkroczyła do rodziny królewskiej księcia Edwarda poznała w Capital Radio w 1987 roku. W tym czasie jednak najmłodszy syn królowej (w rzeczywistości od dnia ślubu posługuje się tytułem hrabiego Wessex, ale od urodzenia jako dziecku królowej przysługuje mu tytuł księcia, w teście stosowane będą więc obie formy - przyp.red.) spotykał się z jej przyjaciółką.

Ich drogi ponownie skrzyżowały się w 1993 roku podczas turnieju tenisowego. Od tamtej pory stali się nierozłączni, ale ukrywali swój związek. Co ciekawe, wówczas w mediach plotkowano, że książę Edward jest gejem! Nic dziwnego, że już same zaręczyny pary były sporym zaskoczeniem, ale informację o nich podano w prasie zanim poinformował o nich pałac. Magazyn The Sun wyjawił oświadczenie o zaręczynach księcia Edwarda zaledwie kilka godzin przed ich oficjalnym wydaniem, 6 stycznia 1999 roku. Jak podawało wówczas BBC, para pozowała do zdjęć w Pałacu św. Jakuba. Najmłodszy syn królowej oświadczył się pierścionkiem z trzema diamentami wartym 105 tysięcy funtów.

Para zaręczyła się po pięciu latach związku. „Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi i to jest niezbędne, ale pomaga nam również to, że bardzo się kochamy”, powiedział prasie książę. Na ślubnym kobiercu stanęli kilka miesięcy później. Przypomnijmy, że książę Edward wziął ślub w wieku 35 lat. Jest jedynym dzieckiem królowej Elżbiety II, którego małżeństwo przetrwało aż do dziś. Razem doczekali się dwójki dzieci: córki Louise oraz syna Jamesa.

Wątpliwości na temat orientacji jej męża powrócił w 2000 roku. Wówczas hrabina w wywiadzie udzielonemu News of the World powiedziała: „Plotki o jego orientacji seksualnej słyszałam jeszcze przed ślubem, ale zawsze uważałam to za głupie gadanie, bo Edward pracował w teatrze, więc ludzie przypuszczali, że może być gejem”. Wywiad ukazał się pod krzyczącym tytułem „Mój Edward nie jest gejem!”. Po skandalu, który wówczas wybuchł pod naciskiem dworu książę Edward razem z żoną zrezygnowali z działalności zarobkowej i skoncentrowali się na pełnieniu obowiązków związanych z noszonym tytułem, a także na wychowaniu dzieci.

Czytaj też: Wielka Brytania. Przyczyna śmierci królowej Elżbiety II: Oficjalny dokument ujawnił prawdę

Relacje hrabiny Sophie z rodziną królewską

Choć wielu twierdzi, że nie do końca pasuje do rodziny królewskiej, to dziś eksperci piszą wprost, że została ulubienicą królowej. Żona księcia Edwarda, Sophie podobno cieszyła się ogromną sympatią monarchini - panie razem urządzały sobie wycieczki konne. To właśnie hrabina Sophie zazwyczaj towarzyszyła Elżbiecie II w drodze na nabożeństwo.

Prywatnie hrabina Wessex angażuje się w działalność charytatywną. Jest patronką około siedemdziesięciu organizacji takich jak m.in. organizacji walczącej z nietolerancją religijną, ośrodkiem szkolących położników i ginekologów czy fundacji wspierającej osoby niepełnosprawne. Do tej pory nie lubiła jednak zbyt często pojawiać się publicznie. Podobnie jak córka królowej, księżniczka Anna, skupia się na wypełnianiu swoich obowiązków w taki sposób, by nie przykuwać zbytniej uwagi. Nie da się nie zauważyć, że w tym roku się to zmieniło. Hrabina Sophie znacznie częściej pojawia się publicznie. Eksperci mówią wprost, że przejęła część obowiązków od księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Wygląda na to, że najbardziej tajemnicza członkini rodziny królewskiej wychodzi z cienia męża.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Książę Harry postanowił ocenzurować autobiografię. Nie chce, by ludzie się od niego odwrócili

1/5
Hrabina Wessex Sofia, hrabina Zofia
Copyright @Getty Images
1/5

Hrabina Wessex od 1999 roku jest żoną najmłodszego syna królowej Elżbiety II, księcia Edwarda.

2/5
Hrabina Wessex Sofia, hrabina Zofia
Copyright @Getty Images
2/5

Para zaręczyła się 6 stycznia 1999 roku. 19 czerwca stanęli na ślubnym kobiercu.

3/5
Hrabina Wessex Sofia, hrabina Zofia
Copyright @Getty Images
3/5

Hrabina Wessex uznawana jest za jedną z najbardziej pracowitych członkiń rodziny Windsorów. Mówi się także, że jest ulubienicą królowej.

4/5
Hrabia i hrabina Wessex
Copyright @Getty Images
4/5

Wraz z księciem Edwardem hrabina Wessex ma dwójkę dzieci - urodzoną w 2003 roku lady Ludwikę oraz urodzonego w 2007 roku wicehrabię Jakuba.  

5/5
księżna Sophie, księżna Wessex, brytyjska rodzina królewska
Copyright @East News
5/5

Hrabina Wessex ceniona jest nie tylko za działalność charytatywną, ale za wyczucie stylu. W 2019 roku zobaczyliśmy 59 nowych elementów garderoby, ale w ogólnym rozrachunku członkini brytyjskiej rodziny królewskiej wydała 56 tysięcy dolarów na swoje stylizacje. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?