Żona księcia Edwarda od lat wzbudza zainteresowanie mediów...

Gabriela Czernecka 1 września 2021 15:45

Odkąd książęca para Sussex zdecydowała się odejść od rodziny królewskiej, wielu zastanawiało się, kto przejmie ich obowiązki. Początkowo sądzono, że będą to wnuczki królowej - księżniczka Eugenia i księżniczka Beatrice - obie jednak założyły własne rodziny i niekoniecznie chcą wieść życie na świeczniku. W ostatnim czasie dało się zauważyć, że szczególnie aktywna w życiu publicznym stała się hrabina Wessex. Eksperci nie mają wątpliwości, że to właśnie ona przejęła obowiązki Meghan Markle. Kim jest hrabina Zofia i dlaczego uważa się, że jest najbardziej tajemniczą członkinią rodziny królewskiej? Poznajcie bliżej żonę księcia Edwarda! 

Kim jest hrabina Wessex Zofia?

Okazuje się, że hrabina Zofia jest jedną z najbardziej zapracowanych w tej chwili brytyjskich przedstawicielek rodziny Windsorów. W jej żyłach nie płynie jednak błękitna krew. Jej mama była sekretarką, a ojciec sprzedawał samochody. Ona sama zajęła się marketingiem. Przez ponad dziesięć lat pracowała w branży public relations. Sophie Rhys-Jones i książę Edward poznali się, gdy w Capital Radio w 1987 roku. W tym czasie jednak najmłodszy syn królowej (w rzeczywistości najczęściej nosi tytuł hrabiego Wessex, ale od urodzenia jako dziecku królowej przysługuje mu tytuł księcia, w teście stosowane będą więc obie formy - przyp.red.) spotykał się z jej przyjaciółką. Ich drogi ponownie skrzyżowały się w 1993 roku podczas turnieju tenisowego. Od tamtej pory stali się nierozłączni, ale ukrywali swój związek. Co ciekawe, wówczas w mediach plotkowano, że książę Edward jest gejem! Nic dziwnego, że już same zaręczyny pary były sporym zaskoczeniem, ale informację o nich podano w prasie zanim poinformował o nich pałac. Magazyn The Sun wyjawił oświadczenie o zaręczynach księcia Edwarda zaledwie kilka godzin przed ich oficjalnym wydaniem, 6 stycznia 1999 roku. Jak podawało wówczas BBC, para pozowała do zdjęć w Pałacu św. Jakuba. Najmłodszy syn królowej oświadczył się pierścionkiem z trzema diamentami wartym 105 tysięcy funtów.

Para zaręczyła się po pięciu latach związku. „Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi i to jest niezbędne, ale pomaga nam również to, że bardzo się kochamy”, powiedział prasie książę. Na ślubnym kobiercu stanęli kilka miesięcy później. Przypomnijmy, że książę Edward wziął ślub w wieku 35 lat. Jest jedynym dzieckiem królowej Elżbiety II, którego małżeństwo przetrwało aż do dziś. Razem doczekali się dwójkę dzieci: córki Louise oraz syna Jamesa.

Wątpliwości na temat orientacji jej męża powrócił w 2000 roku. Wówczas hrabina w wywiadzie udzielonemu News of the World powiedziała: „Plotki o jego orientacji seksualnej słyszałam jeszcze przed ślubem, ale zawsze uważałam to za głupie gadanie, bo Edward pracował w teatrze, więc ludzie przypuszczali, że może być gejem”. Wywiad ukazał się pod krzyczącym tytułem „Mój Edward nie jest gejem!”. Po skandalu, który wówczas wybuchł pod naciskiem dworu książę Edward razem z żoną zrezygnowali z działalności zarobkowej i skoncentrowali się na pełnieniu obowiązków związanych z noszonym tytułem, a także na wychowaniu dzieci.

Relacje księżnej Sophie z rodziną królewską

Choć wielu twierdzi, że nie do końca pasuje do rodziny królewskiej, to dziś eksperci piszą wprost, że została ulubienicą królowej. Małżonka księcia Edwarda, Sophie Rhys-Jones podobno cieszy się ogromną sympatią monarchini - panie razem urządzają sobie wycieczki konne. To właśnie hrabina Zofia zazwyczaj towarzyszy Elżbiecie II w drodze na nabożeństwo.

Zobacz:Wielka Brytania. Oto kochanek hrabiego Edwarda. Kim był sekretny partner syna królowej?

Prywatnie hrabina Wessex angażuje się w działalność charytatywną. Jest patronką około siedemdziesięciu organizacji takich jak m.in. organizacji walczącej z nietolerancją religijną, ośrodkiem szkolących położników i ginekologów czy fundacji wspierającej osoby niepełnosprawne. Do tej pory nie lubiła jednak zbyt często pojawiać się publicznie. Podobnie jak córka królowej, księżniczka Anna, skupia się na wypełnianiu swoich obowiązków w taki sposób, by nie przykuwać zbytniej uwagi. Nie da się nie zauważyć, że w tym roku się to zmieniło. Hrabina Zofia znacznie częściej pojawia się publicznie. Eksperci mówią wprost, że przejęła część obowiązków od księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Wygląda na to, że najbardziej tajemnicza członkini rodziny królewskiej wychodzi z cienia męża.   

1/5
Hrabina Wessex Sofia, hrabina Zofia
Copyright @Getty Images
1/5

Hrabina Wessex od 1999 roku jest żoną najmłodszego syna królowej Elżbiety II, księcia Edwarda.

2/5
Hrabina Wessex Sofia, hrabina Zofia
Copyright @Getty Images
2/5

Para zaręczyła się 6 stycznia 1999 roku. 19 czerwca stanęli na ślubnym kobiercu.

3/5
Hrabina Wessex Sofia, hrabina Zofia
Copyright @Getty Images
3/5

Hrabina Wessex uznawana jest za jedną z najbardziej pracowitych członkiń rodziny Windsorów. Mówi się także, że jest ulubienicą królowej.

4/5
Hrabia i hrabina Wessex
Copyright @Getty Images
4/5

Wraz z księciem Edwardem hrabina Wessex ma dwójkę dzieci - urodzoną w 2003 roku lady Ludwikę oraz urodzonego w 2007 roku wicehrabię Jakuba.  

5/5
księżna Sophie, księżna Wessex, brytyjska rodzina królewska
Copyright @East News
5/5

Hrabina Wessex ceniona jest nie tylko za działalność charytatywną, ale za wyczucie stylu. W 2019 roku zobaczyliśmy 59 nowych elementów garderoby, ale w ogólnym rozrachunku członkini brytyjskiej rodziny królewskiej wydała 56 tysięcy dolarów na swoje stylizacje. 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.