Jak wygląda i czym zajmuje się córka królowej?

Gabriela Czernecka 29 września 2021 16:42

Nie lubi się dopasowywać, nie porywa tłumów, a jej kontrowersyjne wypowiedzi nieraz przysporzyły jej kłopotów. Jedyna córka Elżbiety II i księcia Filipa, księżniczka Anna nie ma łatwego życia. Choć często pojawia się publicznie, niewielu w ogóle ją kojarzy. Nie przepada za prasą, niechętnie uśmiecha się do zdjęć i wiedzie życie w cieniu braci. To zdaje się jej w ogóle nie przeszkadzać.  Jako księżniczce nie przystoją jej pewne zachowania, ale ona kompletnie się tym nie przejmuje. Kim jest księżniczka Anna? Poznajcie najbardziej zbuntowaną księżniczkę na świecie!

Córka Elżbiety II: Kim jest księżniczka Anna Windsor?

Brytyjskie media nie lubią o niej pisać. Twierdzą, że jest nijaka – nie jak księżna Dianaksiężna Kate  czy królowa Elżbieta II. Księżniczka Anna Mountbatten-Windsor nie jest też zbyt towarzyska. Rzadko fotografuje się z osobami, którym pomaga, a z dziennikarzami kontaktuje się tylko, gdy jest to wymagane. Jedyna córka Elżbiety II i księcia Filipa jest za to specjalistką od... kontrowersyjnych wypowiedzi! Media z uwagą śledzą jej poczynania i skrzętnie odnotowują każde wypowiedziane słowo. Niestety, takich wpadek zaliczyła całkiem sporo.

Zobacz: Najbardziej pracowita członkini rodziny królewskiej. Księżniczka Anna skończyła 70 lat...

Już do historii przeszły jej słowa, dotyczące tego, że dzieci stanowią zagrożenie dla małżeństwa – nie trzeba ich kochać, tylko się nimi opiekować. Media krytykują, a ona się buntuje. Gdy dziennikarze przeszkadzali jej w pracy bądź treningach (zawodowo uprawia jazdę konną) nie bała się obrzucić ich wyzwiskami. Ci nie pozostają jej jednak dłużni i często rozpisują się o fatalnym stylu czy nieumiejętnie dobranej fryzurze. I choć księżniczka Anna niejednokrotnie padła ofiarą niewybrednych dziennikarskich żartów, nic sobie z tego nie robi.

Działalność charytatywna księżniczki Anny

Życie na świeczniku od początku stanowiło dla niej nie lada wyzwanie. Mając dziesięć lat użalała się do mamy, że nie lubi chodzić na przyjęcia ani pozować do zdjęć. Niestety w późniejszych latach nie było lepiej. Brytyjskie media nie zostawiły na niej suchej nitki, twierdząc że kompletnie nie sprawdza się w roli reprezentantki brytyjskiej rodziny królewskiej. Brak uśmiechu, nadąsanie i zniechęcenie było widoczne już z daleka. Jej wizerunek nie przypadł mediom do gustu, ale ona całkiem nieźle poradziła sobie bez ich aprobaty. 

Przeczytaj także: Najmłodszy syn Elżbiety II odciął swoje dzieci od królewskichpieniędzy. Skąd taka decyzja?

Od lat z zaangażowaniem działa charytatywnie. Odbywa tysiące spotkań i podróży – działa na rzecz osób starszych, odwiedza fundacje (sama jest założycielką Save the children, które działa od 1970 roku), przekazuje darowizny i wspiera ubogich. Niestety w kolejce do tronu jest... dwunasta. W 1987 roku została jednak doceniona – Elżbieta II nadała jej tradycyjny tytuł: „Princess Royal”, czyli „Księżniczka Królewska”.

Zbuntowana księżniczka

Księżniczka Anna Mountbatten-Windsor od samego początku wyznawała zasadę, że nie zamierza zmieniać tego, kim jest. Choć brytyjskie media co rusz znajdują sposób na to, by jej dogryźć, wyniki jej działalności charytatywnej są naprawdę imponujące, a to jest dla niej najważniejsze. Księżniczka Anna żyje według zasady, że liczy się to, co ktoś robi, a nie to, jak wygląda. Nie ma zamiaru mierzyć się z krytyką czy promować swoją osobę. No i nie musi, w końcu jest księżniczką.

Zobaczcie w naszej galerii wyjątkowe zdjęcia księżniczki Anny. Podobna do królowej? Poznajcie bliżej córkę Elżbiety II! 

1/6
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
1/6

Księżniczka Anna Mountbatten-Windsor urodziła się 15 sierpnia 1950 roku w Londynie. Jak wszystkie dzieci królowej Elżbiety (ma ich czwórkę, oprócz Anny jest także książę Karol, książę Andrzej i książę Edward) była wychowywana z dala od mamy. To opiekunki i nianie dbały o nią w dzieciństwie. 

 

Zobacz: Królowa Elżbieta skończyła 91 lat i wygląda świetnie. Znamy sekrety jej urody!

2/6
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
2/6

Księżniczka Anna nie sprawdzała się w roli reprezentantki brytyjskiej rodziny królewskiej. Media brytyjskie szybko zwróciły na to uwagę i córka Elżbiety II stała się obiektem licznych negatywnych komentarzy. Od braku stylu po fatalne fryzury - dziennikarze nie zostawili na niej suchej nitki. Ona zdawała się nie przejmować krytyką. W pełni poświęciła się działalności charytatywnej.

 

Polecamy: Ile waży korona, czyli życie królowej Elżbiety II w liczbach. EKSKLUZYWNE VIDEO

3/6
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
3/6

Księżniczkę Annę i jej mamę łączy miłość do zwierząt. Królowa Elżbieta II uwielbia psy, ale to pasją do jeździectwa zaraziła córkę. Od najmłodszych lat Anna Windsor większość wolnego czasu spędzała w siodle. W 1973 roku wzięła udział w olimpiadzie w Montrealu, czym zapisała się w historii jako pierwsza olimpijka z rodziny królewskiej. 

 

Zobacz: To zdjęcie zszokowało internautów! Nawet w dniu ślubu książę Karol nie krył uczucia do Camilli Parker-Bowles

4/6
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
4/6

Księżniczka Anna słynie przede wszystkim z działalności charytatywnej. Uczestniczy w wielu spotkaniach, podróżuje i spotyka się z przedstawicielami innych krajów. Chętnie wspiera fundacje, sama założyła jedną w 1970 roku. Save the cihldren do dziś prężnie działa i pomaga dzieciom na całym świecie.

 

Polecamy: Księżna Diana prawie nie znała Karola przed ślubem? Na jaw wychodzą kolejne tajemnice ich małżeństwa

5/6
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
5/6

Działalność charytatywna księżniczki Anny nie przyczyniła się jednak do zwiększenia jej popularności. W porównaniu z Dianą, którą uwielbiały rzesze ludzi na całym świecie, Anna wypada bardzo blado... Sama się tym jednak nie przejmuje, bo jak twierdzi,  dokonania więcej mówią o człowieku niż jego wygląd.

 

Polecamy:  Królowa Elżbieta skończyła 91 lat i wygląda świetnie. Znamy sekrety jej urody!

6/6
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
6/6

Księżniczka Anna jest dwunasta w kolejce do tronu. Wielokrotnie wyznawała, że jest świadoma tego, że jej szanse na zostanie królową są minimalne, a zajęcie tego stanowiska tak naprawdę w ogóle ją nie interesuje Brytyjskie media choć nie przepadają za królewską księżniczką (i ze wzajemnością!) to w tym jednym temacie w pełni się z nią zgadzają.

 

 

Zobacz: Sukcesja brytyjskiego tronu Windsorów. Kto zostanie królem po Elżbiecie II? Oto pierwsza dziesiątka!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.