Jak wygląda i czym zajmuje się córka królowej?

Gabriela Czernecka 26 listopada 2022 10:12

Gdy zmarła jej matka, codziennie czuwała przy jej trumnie. Oddawała w ten sposób hołd. O jedynej córce królowej Elżbiety II i księcia Filipa mówi się, że jest najbardziej pracowitą członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej. Ale życie księżniczki Anny nie było jednak nigdy łatwe... Nie lubi się dopasowywać, nie porywa tłumów, a kontrowersyjne wypowiedzi kilka razy przysporzyły jej problemów. Prawie wcale nie uśmiecha się do zdjęć i nie przepada za prasą. Choć wiedzie życie w cieniu braci, to zdaje jej się to w ogóle nie przeszkadzać. Kim jest najbardziej zbuntowana księżniczka na świecie? Poznajcie Annę!

Córka Elżbiety II: Kim jest księżniczka Anna Windsor?

Brytyjskie media nie lubią o niej pisać. Twierdzą, że jest nijaka – nie jak księżna Dianaksiężna Kate  czy królowa Elżbieta II. Księżniczka Anna Mountbatten-Windsor nie jest też zbyt towarzyska. Rzadko fotografuje się z osobami, którym pomaga, a z dziennikarzami kontaktuje się tylko, gdy jest to wymagane. Jedyna córka Elżbiety II i księcia Filipa jest za to specjalistką od... kontrowersyjnych wypowiedzi! Media z uwagą śledzą jej poczynania i skrzętnie odnotowują każde wypowiedziane słowo. Niestety, takich wpadek zaliczyła całkiem sporo.

Już do historii przeszły jej słowa, dotyczące tego, że dzieci stanowią zagrożenie dla małżeństwa – nie trzeba ich kochać, tylko się nimi opiekować. Media krytykują, a ona się buntuje. Gdy dziennikarze przeszkadzali jej w pracy bądź treningach (zawodowo uprawia jazdę konną), nie bała się obrzucić ich wyzwiskami. Ci nie pozostają jej jednak dłużni i często rozpisują się o fatalnym stylu czy nieumiejętnie dobranej fryzurze. I choć księżniczka Anna niejednokrotnie padła ofiarą niewybrednych dziennikarskich żartów, nic sobie z tego nie robi.

Czytaj też: Wielka Brytania. Ostra reakcja księżniczki Anny względem króla Karola III

Działalność charytatywna księżniczki Anny

Życie na świeczniku od początku stanowiło dla niej nie lada wyzwanie. Mając dziesięć lat użalała się do mamy, że nie lubi chodzić na przyjęcia ani pozować do zdjęć. Niestety w późniejszych latach nie było lepiej. Brytyjskie media nie zostawiły na niej suchej nitki twierdząc, że kompletnie nie sprawdza się w roli reprezentantki brytyjskiej rodziny królewskiej. Brak uśmiechu, nadąsanie i zniechęcenie było widoczne już z daleka. Jej wizerunek nie przypadł mediom do gustu, ale ona całkiem nieźle poradziła sobie bez ich aprobaty. 

Od lat z zaangażowaniem działa charytatywnie. Odbywa tysiące spotkań i podróży – działa na rzecz osób starszych, odwiedza fundacje (sama jest założycielką Save the children, które działa od 1970 roku), przekazuje darowizny i wspiera ubogich. Niestety, w kolejce do tronu jest... szesnasta. W 1987 roku została jednak doceniona – Elżbieta II nadała jej tradycyjny tytuł: „Princess Royal”, czyli „Księżniczka Królewska”. Księżniczka Anna dba również o to, by taki sam tytuł otrzymała córka księcia Williama i księżnej Kate, księżniczka Charlotte.

Zobacz także: Księżniczka Anna i Timothy Laurence: najbardziej tajemnicze małżeństwo wśród Windsorów

Zbuntowana księżniczka

Księżniczka Anna Mountbatten-Windsor od samego początku wyznawała zasadę, że nie zamierza zmieniać tego, kim jest. Choć brytyjskie media co rusz znajdują sposób na to, by jej dogryźć, wyniki jej działalności charytatywnej są naprawdę imponujące, a to jest dla niej najważniejsze. Księżniczka Anna żyje według zasady, że liczy się to, co ktoś robi, a nie to, jak wygląda. Nie ma zamiaru mierzyć się z krytyką czy promować swoją osobę. No i nie musi, w końcu jest księżniczką.

Zobaczcie w naszej galerii wyjątkowe zdjęcia księżniczki Anny. Podobna do królowej? Poznajcie bliżej córkę Elżbiety II! 

1/7
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
1/7

Księżniczka Anna Mountbatten-Windsor urodziła się 15 sierpnia 1950 roku w Londynie. Jak wszystkie dzieci królowej Elżbiety (miała ich czwórkę, oprócz Anny to także król Karol II, książę Andrzej i książę Edward) była wychowywana z dala od mamy. To opiekunki i nianie dbały o nią w dzieciństwie. 

2/7
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
2/7

Księżniczka Anna nie sprawdzała się w roli reprezentantki brytyjskiej rodziny królewskiej. Media brytyjskie szybko zwróciły na to uwagę i córka Elżbiety II stała się obiektem licznych negatywnych komentarzy. Od braku stylu po fatalne fryzury - dziennikarze nie zostawiali na niej suchej nitki. 

3/7
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
3/7

Księżniczkę Annę i jej mamę łączyła miłość do zwierząt. Królowa Elżbieta II uwielbiała psy, ale to pasją do jeździectwa zaraziła córkę. Od najmłodszych lat Anna Windsor większość wolnego czasu spędzała w siodle. W 1973 roku wzięła udział w olimpiadzie w Montrealu jako pierwsza olimpijka z rodziny królewskiej!

4/7
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
4/7

Księżniczka Anna słynie przede wszystkim z działalności charytatywnej. Uczestniczy w wielu spotkaniach, podróżuje i spotyka się z przedstawicielami innych krajów. Chętnie wspiera fundacje, sama założyła jedną w 1970 roku. Save the cihldren do dziś prężnie działa i pomaga dzieciom na całym świecie.

5/7
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
5/7

Działalność charytatywna księżniczki Anny nie przyczyniła się początkowo do zwiększenia jej popularności. W porównaniu z Dianą, którą uwielbiały rzesze ludzi na całym świecie, Anna wypadała bardzo blado... Sama się tym jednak nie przejmowała. Twierdzi, że dokonania więcej mówią o człowieku niż jego wygląd.

6/7
Córka Elżbiety II, księżniczka Anna
Copyright @Instagram @theroyalfamily
6/7

Księżniczka Anna jest szesnasta w kolejce do tronu. Wielokrotnie wyznawała, że jest świadoma tego, że jej szanse na zostanie królową są minimalne, a zajęcie tego stanowiska tak naprawdę w ogóle ją nie interesuje.

7/7
Księżniczka Anna i królowa Elżbieta II na otwarciu nowego budynku hospicjum Thames, 15.07.2022
Copyright @Kirsty O'Connor-WPA Pool/Getty Images
7/7

Brytyjskie media, choć nie przepadają za królewską księżniczką (z wzajemnością!) to w tym jednym temacie w pełni się z nią zgadzają.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.