Księżniczka Charlotte, oficjalne zdjęcie z okazji 6. urodzin
Fot. Rex Features/East News/Shutterstock
Królewskie życie

Księżniczka Charlotte otrzyma wyjątkowy tytuł! Wszystko za sprawą księżniczki Anny

Przełomowy moment w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Marta Nawacka 13 stycznia 2022 16:02
Księżniczka Charlotte, oficjalne zdjęcie z okazji 6. urodzin
Fot. Rex Features/East News/Shutterstock

Uważana jest za jedną z najbardziej zbuntowanych księżniczek na świecie. Nie przepada za życiem na świeczniku, unika mediów i rzadko uśmiecha się do zdjęć. Mimo to księżniczka Anna jest jedną z najbardziej pracowitych osób w rodzinie królewskiej, a jej działalność charytatywna jest godna podziwu. Teraz córka królowej Elżbiety II dba o to, by księżniczka Charlotte otrzymała wyjątkowy tytuł...

Księżniczka Anna – życie z dala od błysku fleszy

Córka księcia Filipa i królowej Elżbiety II od początku nie bardzo lubiła życie na świeczniku, co nie umknęło uwadze mediów, które uważały, że kobieta nie nadaje się do reprezentowania rodziny królewskiej. Księżniczka Anna żyła więc w cieniu swoich braci, jednak wyglądało na to, że zupełnie jej to nie przeszkadza. Zawsze wolała unikać mediów, niechętnie uśmiechała się do zdjęć, a jej kontrowersyjne wypowiedzi nie raz sprawiały jej kłopoty. Bywała także nazywana najbardziej zbuntowaną księżniczką.

Księżniczka Anna zdaje się w ogóle nie przejmować opinią na swój temat. Wie, jaka jest jej wartość i dzielnie wypełnia swoje obowiązki, twierdząc, że nieważne, jak ktoś wygląda, ale to to, co robi. Działalność charytatywna córki królowej Elżbiety II jest naprawdę imponująca! W 1987 roku matka przyznała jej tytuł Księżniczki Królewskiej, który przysługuje najstarszej córce brytyjskiego monarchy. Anna musiała na niego trochę poczekać, ale teraz chce zadbać o to, by w przypadku księżniczki Charlotte sprawy potoczyły się inaczej.

Czytaj też: Najbardziej pracowita członkini rodziny królewskiej. Co należy do obowiązków księżniczki Anny?

Księżniczka Anna na rozdaniu nagród Queen's Awards For Enterprise, 10.11.2021
Fot. Chris Jackson/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features/East News

Księżniczka Anna na rozdaniu nagród Queen's Awards For Enterprise, 10.11.2021

Księżniczka Charlotte otrzyma tytuł dzięki księżniczce Annie?

Wszystko wskazuje na to, że upór księżniczki Anny doprowadzi do historycznego wydarzenia w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ona sama długo musiała czekać na swój tytuł, lecz teraz ma naciskać księcia Williama, by ten nie zwlekał z tym tak długo w kwestii księżniczki Charlotte. Informatorzy New Idea donoszą, że córka królowej Elżbiety II w pełni popiera, by 6-latka została ósmą Księżniczką Królewską, gdy tylko zwolni się ten tytuł w przypadku jej śmierci. „Anna uwielbia ten tytuł i wszyscy mogą się zgodzić, że z pewnością zrobiła to z dumą. Ostatnio myślała o swoim dziedzictwie i o tym, co widzi w przyszłości w tej roli”, twierdzi źródło.

Księżniczka Anna jest najbardziej pracowita spośród całej rodziny królewskiej, a teraz zamierza nauczyć księżniczkę Charlotte wszystkiego, co sama wie. Według informatorów córka królowej Elżbiety II i księcia Filipa ma w dosadny sposób zachęcać księcia Williama do wręczenia dziewczynce tytułu, gdy ten będzie dostępny. „Ma naprawdę słabość do Williama, ponieważ przez lata była kimś w rodzaju jego powiernika, a ostatnio miała też sporo wspólnego z Charlotte”, donosi źródło. Jeśli powiodą się plany księżniczki Anny, to być może córka księżnej Kate i księcia Williama nie będzie musiała długo czekać na tytuł, kiedy jej ojciec zostanie królem.

Okazuje się, że księżniczka Anna jest dla małej Charlotte... bohaterką. Gdy książę William zachęcał córkę do jazdy konnej, powiedział 6-latce, że jej ciocia uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, co dziewczynka przyjęła z wielkim zachwytem. „Charlotte powiedziała Annie w zeszłym roku, że jest jej bohaterką. To było bardzo słodkie, a Anna, która zwykle jest dość szorstka, była wzruszona. Zaproponowała nawet, że udzieli jej kilku lekcji jazdy konnej. Jest pod wrażeniem talentu, jaki Charlotte pokazała w siodle i uważa, że może coś osiągnąć. Od tego czasu Anna szczególnie zainteresowała się Charlotte i jest oczywiste, że czuje emocjonalną więź z dziewczynką, odkąd dzielą pasję i odczucia bycia drugim dzieckiem i pierworodną córką monarchy”, wyjaśnia informator.  

Zobacz także: Elżbieta II ma słabość do Charlotte. Tylko ona umiała rozbawić królową po śmierci księcia Filipa

Księżniczka Anna jako dżokej, 18.05.1985
Fot. Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

Księżniczka Anna jako dżokej, 18.05.1985

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.