EN_01479022_0562, księżniczka Anna
Fot. Joe Giddens/Press Association/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Najbardziej pracowita członkini rodziny królewskiej. Co należy do obowiązków księżniczki Anny? 

Stawia się ją za wzór „idealnego royalsa”

Olga Figaszewska 24 marca 2022 10:08
EN_01479022_0562, księżniczka Anna
Fot. Joe Giddens/Press Association/East News

Jedyna córka księcia Filipa i królowej Elżbiety II bardzo często pojawia się publicznie. Nie zabiega jednak o uwagę mediów i nie porywa tłumów. Zawsze stoi z tyłu. Jeden z dzienników przyjrzał się aktywnościom royalsów i okazuje się, że to właśnie księżniczka Anna jest najbardziej zapracowaną członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej. Co należy do jej obowiązków?

Księżniczka Anna najbardziej zapracowaną osobą w rodzinie królewskiej

Córka królowej Elżbiety II pilnie wypełnia swoje obowiązki i poświęca swój czas działalności charytatywnej: działa na rzecz osób starszych, wspiera fundacje i ubogich. Ze względu na pandemię zwolniła jednak tempo pracy. Ustalono, że księżniczka Anna w 2021 roku pojawiła się na 387 oficjalnych spotkaniach (w 2019 roku było ich 506). Uzyskała niewielką przewagę nad swoim bratem, księciem Karolem, który odbył 385 spotkań.

Dziennik The Times okrzyknął córkę Elżbiety II najbardziej zapracowaną członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej.  Dla wielu te informacje mogą być zaskoczeniem. W końcu o księżniczce Annie rzadko rozpisuje się prasa, a dziennikarze całą swoją uwagę skupiają na pozostałych Windsorach. Dlaczego? Po prostu nie lubią o niej pisać. Twierdzą, że jest nijaka, często zarzucano jej, że nie sprawdza się w roli reprezentantki rodziny królewskiej. Księżniczce Annie to nie przeszkadza. Z mediami kontaktuje się tylko wtedy, kiedy jest to od niej wymagane i wcale nie zabiega o ich aprobatę.

Czytaj też: Małżeństwo Katarzyny Jagiellonki i Jana Wazy. Polska księżniczka po ślubie została niewolnicą szalonego szwagra

Księżniczka Anna, 2021
Fot. Rex Features/East News

Księżniczka Anna najlepszą reprezentantką rodziny królewskiej w 2021 roku

Jak na jej tle działalności księżniczki Anny wypadają pozostali royalsi? Książę William pojawił się na 235 oficjalnych wyjściach. Z kolei książę Edward nie opuścił 204 wydarzeń, a jego żona, hrabina Zofia odbyła 194 spotkania.

Ze względu na stan zdrowia i zaawansowany wiek, królowa Elżbieta II od pewnego czasu ogranicza swoje wystąpienia i nie bierze udziału w zagranicznych podróżach. Co ciekawe, w 2021 roku monarchini wywiązała się ze 184 oficjalnych obowiązków. Naturalnie, część z nich spadła na pozostałych członków rodziny królewskiej, przez co sami mają jeszcze więcej pracy. W dodatku książę Harry wraz z małżonką całkowicie się od tego odcięli, a syn królowej, książę Andrzej w związku ze skandalicznymi doniesieniami swój jego temat, usunął się w cień.

Warto podkreślić, że mimo wielu zobowiązań, księżniczka Anna nie zamierza odpuszczać swojej największej pasji. Córka Elżbiety II jest dwukrotną indywidualną mistrzynią świata w jeździe konnej (z 1971 i 1975 roku). Na swoim koncie ma także tytuł mistrzyni drużynowej z 1975 roku. 

Zobacz także: Mówiono, że jest hermafrodytą, nienawidziła jej cała Anglia. Oto sekrety Wallis Simpson

Księżniczka Anna
Fot. ITV News/Ferrari Press/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.