Pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. Hannah McKay - WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Rodzina królewska opublikowała ostatnią wiadomość do królowej Elżbiety II

Pojawiło się zdjęcie i wzruszający cytat...

Marta Nawacka 21 września 2022 14:34
Pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. Hannah McKay - WPA Pool/Getty Images

Ostatnie pożegnanie zmarłej 8 września królowej Elżbiety II odbyło się w poniedziałek 19 września. Brytyjska rodzina królewska opublikowała ostatnią wiadomość do monarchini z pięknym zdjęciem i cytatem z dzieła wielkiego autora. Wzruszający wpis pojawił się w mediach społecznościowych.

Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II

8 września świat obiegła informacja o pogarszającym się samopoczuciu królowej Elżbiety II. Niestety po kilku godzinach poinformowano, że 96-letnia monarchini zmarła... W poniedziałek 19 września odbył się pogrzeb władczyni, podczas którego obecne były największe osobistości ze świata polityki oraz członkowie rodzin królewskich. Tłumy poddanych zebrały się na ulicach Londynu, by towarzyszyć ukochanej królowej w jej ostatniej drodze podczas uroczystości pogrzebowych. Wśród royalsów nie zabrakło także prawnucząt królowej Elżbiety II, księcia George'a i księżniczki Charlotte, która w uroczy sposób oddała hołd prababci. Siedmiolatka jednak nie była w stanie ukryć łez żegnając monarchinię...

Czytaj też: Wielka Brytania. Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią. Czy dowiedział się o jej śmierci jako ostatni?

Książę Harry, książę William, król Karol III i księżniczka Anna, procesja żałobna do Westminster Hall, 14.09.2022
Fot. Jonathan Buckmaster-WPA Pool/Getty Images

Książę Harry, książę William, król Karol III i księżniczka Anna, procesja żałobna do Westminster Hall, 14.09.2022

Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. PHIL HARRIS/AFP/East News

Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Rodzina królewska zamieściła ostatnią wiadomość do królowej Elżbiety II

Po ceremonii rodzina królewska zamieściła w sieci wpis, który był ostatecznym pożegnaniem ze zmarłą, 96-letnią monarchinią. Opublikowano zdjęcie królowej Elżbiety II ubranej w typowy strój, jaki przywdziewała w czasie wolnym od królewskich obowiązków i spacerującej po wrzosowisku. Władczyni ma ciemne okularu, a na głowie przewiązała jedną ze swoich ulubionych chust. W przechadzaniu się po pagórkach podpiera się laską. Fotografia została opatrzona cytatem z „Hamleta” Williama Szekspira. „Niech zastępy aniołów śpiewają ci w twej ostatniej drodze". Pamięci Jej Wysokości, Królowej. 1926-2022”, czytamy na Twitterze The Royal Family.

Ten fragment słynnego dzieła nawiązuje również do pierwszego orędzia do narodu świeżo upieczonego króla, Karola III. „Kochana mamo, w momencie, w którym rozpoczynasz swoją ostatnią wielką podróż, aby dołączyć do mojego drogiego zmarłego Taty, chcę po prostu powiedzieć: dziękuję. Dziękuję za twoją miłość i oddanie naszej rodzinie, i rodzinie narodów, którym tak pilnie służyłaś przez te wszystkie lata. "Niech zastępy aniołów śpiewają ci w twej ostatniej drodze", odniósł się wówczas nowy monarcha do ukochanej mamy.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Król Karol III we wzruszający sposób pożegnał swoją zmarłą mamę

król Karol III, pogrzeb królowej Elżbiety II
Fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Król Karol III, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Królowa Elżbieta II, 28.06.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Królowa Elżbieta II, 28.06.2022

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?