Książę Harry, Trumna z ciałem królowej Elżbiety II przybyła do Pałacu Westminsterskiego
Fot. RIGI/BackGrid UK /East News
Królewskie życie

Wielka Brytania. Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią. Czy dowiedział się o jej śmierci jako ostatni?

Pałac wydał oficjalne oświadczenie

Marta Nawacka 20 września 2022 17:22
Książę Harry, Trumna z ciałem królowej Elżbiety II przybyła do Pałacu Westminsterskiego
Fot. RIGI/BackGrid UK /East News

Kiedy poinformowano o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej natychmiast zaczęli zjeżdżać Balmoral, w którym przebywała monarchini. Media donosiły, że książę Harry nie zdążył dojechać na czas i pożegnać się z ukochaną babcią, a o jej śmierci dowiedział się jako ostatni. Pałac postanowił odnieść się do tego i wydał oficjalne oświadczenie.

Brytyjska rodzina królewska żegnała się z królową Elżbietą II

Na wieść o złym stanie zdrowia królowej Elżbiety II członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej natychmiast wyruszyli do szkockiego zamku Balmoral, w którym aktualnie przebywała monarchini. Bliscy monarchini starali się, dotrzeć jak najszybciej, by po raz ostatni móc pożegnać się z ukochaną mamą i babcią. Przy władczyni do końca była jej jedyna córka, księżniczka Anna, pożegnać się z matką miał zdążyć także ówczesny książę Karol. Niestety nie wszyscy zdążyli zjawić się na czas... W czwartek 8 września, po godzinie 19:30 polskiego czasu, podano informację o śmierci królowej Elżbiety II.

Czytaj też: Wielka Brytania. Król Karol III we wzruszający sposób pożegnał swoją zmarłą mamę

Książę Harry, książę William, król Karol III i księżniczka Anna, procesja żałobna do Westminster Hall, 14.09.2022
Fot. Jonathan Buckmaster-WPA Pool/Getty Images

Książę Harry, książę William, król Karol III i księżniczka Anna, procesja żałobna do Westminster Hall, 14.09.2022

Książę Harry jako ostatni dowiedział się o śmierci babci?

W momencie, kiedy cały świat usłyszał przykrą wiadomość o odejściu ukochanej monarchini, samolot księcia Harry'ego, którym ten udał się z Niemiec do Szkocji, kołował właśnie na lotnisku. Młodszy z synów króla Karola III nie zdążył więc pożegnać się z ukochaną babcią... Czy jednak jako ostatni dowiedział się o jej śmierci? O dotarciu księcia Sussex do Balmoral sporo spekulowano w mediach, a sensację wzbudził zwłaszcza artykuł The Daily Telegraph, który ukazał się dzień przed pogrzebem królowej Elżbiety II.

W publikacji podkreślono, że książę Harry miał dowiedzieć się o śmierci babci dopiero kilka minut przed podaniem tej informacji do wiadomości publicznej. Z artykułu można się było także dowiedzieć, że nawet świeżo upieczona premier Wielkiej Brytanii, Liz Truss, została poinformowana o odejściu monarchini wcześniej niż jej wnuk. W końcu Pałac postanowił zabrać głos w tej sprawie i wydał oficjalne oświadczenie. „Publika została poinformowana, dopiero gdy każdy członek rodziny otrzymał informację – brzmi krótki komunikat w tej sprawie”, zapewnili przedstawiciele monarchii. Artykuł ostatecznie zniknął ze strony internetowej The Daily Telegraph 

Zobacz także: Wielka Brytania. Księżniczka Charlotte we łzach pożegnała ukochaną prababcię na pogrzebie

Księżna Kate, książę Harry i księżna Meghan, Westminster Hall, 14.09.2022
Fot. Christopher Furlong/Getty Images

Księżna Kate, książę Harry i księżna Meghan, Westminster Hall, 14.09.2022

Pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. Jeff J Mitchell/Getty Images

Pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…