EN_01321191_9166, książę Harry
Fot. action press/Reporter/EAST NEWS
O tym się mówi

Książę Harry nie zdążył pożegnać się z królową Elżbietą II. Dotarł za późno

Przy monarchini do końca czuwały dwie osoby

Olga Figaszewska 9 września 2022 09:59
EN_01321191_9166, książę Harry
Fot. action press/Reporter/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września w wieku 96 lat. Monarchini ostatnie chwile spędziła w Szkocji w zamku Balmoral.  Kiedy w czwartek podano informację o pogarszającym się stanie zdrowia Elżbiety II, bliscy monarchini natychmiast ruszyli w podróż do królewskiej posiadłości. Do końca przy monarchini czuwali córka, księżniczka Anna i syn, książę Karol. Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią. Wylądował na lotnisku Aberdeen chwilę po wydaniu oficjalnego komunikatu o jej śmierci.

Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią

W czwartek popołudniu Pałac Buckingham przekazał informację o śmierci królowej. Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. Kilka godzin wcześniej do zamku Balmoral zaczęli przybywać bliscy Elżbiety II zaniepokojeni informacjami o stanie jej zdrowia.

Książę Harry przerwał zaplanowane spotkania, by spotkać się z babcią. Niestety, nie zdążył się z nią pożegnać. Wylądował na lotnisku Aberdeen 15 minut po  opublikowanej informacji o jej śmierci. Przybył do Balmoral prawie półtorej godziny po ogłoszeniu smutnej informacji.

W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać księcia Harry’ego, zmierzającego do królewskiej posiadłości. Przy jego boku nie było ukochanej. Meghan Markle została w Londynie, gdzie mieli prowadzić galę WellChild Awards.

Czytaj też: Wielka Brytania: Królowa Elżbieta II nie żyje. Cały świat żegna brytyjską monarchinię

Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat

Wcześniej do zamku dotarł książę William, książę Andrzej i książę Edward. Jak podaje brytyjska prasa, również nie zdążyli pożegnać się z królową przed jej śmiercią. Do końca przy Elżbiecie II trwali książę Karol i księżniczka Anna.

„Królowa zmarła w spokoju w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu”, przekazał Pałac Buckingham o godzinie 18.30 (19.30 polskiego czasu).

Wieczorem najstarszy syn Elżbiety II wydał oficjalne oświadczenie. W poruszających słowach pożegnał ukochaną matkę. „Śmierć mojej ukochanej Matki, Jej Wysokości Królowej, to moment największego smutku dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny. Głęboko opłakujemy odejście umiłowanej władczyni i bardzo kochanej matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, Królestwach i Wspólnocie Narodów oraz przez niezliczone rzesze ludzi na całym świecie. W tym okresie żałoby i zmian, moją rodzinę i mnie będzie pocieszać i podtrzymywać nasza wiedza o szacunku i głębokim uczuciu, którym Królowa była tak powszechnie obdarzana”, wyznał.

Zobacz też: Odeszła Elżbieta II. Jaka była prywatnie? Oto wszystkie tajemnice królowej... 

Źródło: Daily Mail, People

Książę Harry, królowa Elżbieta II, 2019 rok
Fot. George Rogers/SIPA/SIPA/East News

Książę Harry, królowa Elżbieta II, 2019 rok

Książę Harry, Msza z okazji 90. urodzin królowej Elżbiety II, 2016 rok
Fot. Beretta/Sims/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?