Meghan i Harry zostali rodzicami. Reakcja królowej Elżbiety II
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images / Karwai Tang/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Elżbieta II i inni członkowie rodziny gratulują Meghan i Harry’emu

Królowa, książę Karol i książę William są „zachwyceni wiadomością”

Ksenia Krasko 6 czerwca 2021 21:15
Meghan i Harry zostali rodzicami. Reakcja królowej Elżbiety II
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images / Karwai Tang/WireImage

W niedzielę, szóstego czerwca, Meghan i Harry podzielili się ze światem radosną nowiną – para powitała na świecie córeczkę. Jak zapewnili w oświadczeniu na portalu swojej fundacji Archewell, mama i dziecko czują się dobrze i już wróciły do domu. Szczęśliwi rodzice poinformowali też, jakie imiona otrzymała dziewczynka, zaspokajając tym samym ciekawość fanów i mediów. Królowa Elżbieta II, która podobno z niecierpliwością czekała na prawnuczkę, złożyła Sussexom życzenia wraz z innymi członkami royal family.

Meghan i Harry po raz drugi zostali rodzicami

„Książę i księżna Sussex z wielką radością witają na świecie córkę Lilibet „Lili” Dianę Mountbatten-Windsor. Lili urodziła się w piątek czwartego czerwca o godzinie 11:40”, podano na stronie Archewell. „Dziękujemy za życzliwość i wsparcie w tym wyjątkowym dla naszej rodziny czasie”, dodano w imieniu małżeństwa.

Zobacz też: Dwa obywatelstwa, piękne imiona i... Oto wszystko, co wiemy o dziecku Meghan i Harry’ego

W oświadczeniu Meghan i Harry’ego wytłumaczono też znaczenie imion dziewczynki. „Lili nosi imię swojej prababki, Jej Królewskiej Mości, której rodzinny przydomek to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć ukochanej zmarłej babci, Księżnej Walii”, czytamy na stronie fundacji.

Lili to drugie dziecko pary – wychowują już dwuletniego syna Archiego.

Meghan i Harry z synem Archiem, 2019 rok

Meghan i Harry po raz drugi zostali rodzicami
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Rodzina królewska reaguje na narodziny dziecka Meghan i Harry’ego

Na radosną nowinę po kilku godzinach zareagował Pałac Buckingham. Gratulacje w imieniu Elżbiety II, księcia Karola – który po raz kolejny został dziadkiem – i księżnej Camilli, a także księcia Williama i księżnej Kate pojawiły się na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie.

„Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex z okazji narodzin Lilibet Diany! Królowa, książę Walii i księżna Kornwalii oraz książę i księżna Cambridge są zachwyceni wiadomością”, czytamy na oficjalnym królewskim Instagramie. Jak dodano, „Lilibet jest jedenastym prawnukiem Jej Królewskiej Mości”.

Zobacz też: Królowa Elżbieta II po raz jedenasty została prababcią! Ma słabość do najmłodszych royalsów

W podobny – bardzo formalny, jak się wydaje – sposób wieści od Meghan i Harry’ego skomentowano na innych profilach royalsów. „Gratulacje dla Harry’ego, Meghan i Archiego z okazji narodzin małej Lilibet Diany. Życzymy im wszystkim dobrego w tym czasie”, napisano w imieniu księcia Karola i jego żony Camilli. „Jesteśmy zachwyceni radosną wiadomością o narodzinach małej Lili”, widnieje na profilu Kate i Williama. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.