Prawnuki królowej Elżbiety II
Fot. Mark Cuthbert/UK Press / Toby Melville - WPA Pool / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II po raz dziesiąty została prababcią! Ma słabość do najmłodszych royalsów

Zara Tindall, wnuczka monarchini, urodziła synka

Ksenia Krasko 27 marca 2021 09:55
Prawnuki królowej Elżbiety II
Fot. Mark Cuthbert/UK Press / Toby Melville - WPA Pool / Getty Images

Po wielu tygodniach skandali, oschłych wymian oświadczeniami i kontrowersji wokół wywiadu Sussexów, w końcu nadeszły radosne wieści na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. Zara Tindall, wnuczka Elżbiety II i córka księżniczki Anny, po raz trzeci została mamą! Cudowną wiadomość przekazał w dość zabawny sposób mąż Zary, były gracz rugby Mike Tindall, który zrobił to przy okazji rozmowy o meczach w podcaście The Good, The Bad & The Rugby. Dziecko pary to dziesiąty prawnuk królowej.

Zara Tindall, wnuczka Elżbiety II, po raz trzeci została mamą

Jak już wiadomo, Zara i Mike Tindallowie powitali na świecie synka. Chłopiec urodził się 21 marca i otrzymał imiona Lucas Philip. Przypuszczalnie drugie imię jest hołdem zarówno dla ojca Mike’a Tindalla, jak i dziadka Zary, 99-letniego księcia Filipa. Księżniczka Anna po raz piąty została babcią, ale jest to jej pierwszy wnuk – zarówno córka Zara z mężem, jak i syn Peter z żoną Autumn wychowywali jak dotąd same dziewczynki.

ZOBACZ TEŻ: Księżniczka Eugenia ujawniła imię synka! Oddała hołd członkowi rodziny królewskiej

Zara Phillips jest wnuczką królowej Elżbiety II, jedyną córką księżniczki Anny i jej pierwszego męża Marka Phillipsa, oraz matką chrzestną księcia George’a. Zajmuje 20. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, ale zgodnie z decyzją rodziców nie pełni obowiązków królewskich, choć uczestniczy w imprezach rodzinnych i oficjalnych uroczystościach. Zawodowo zajmuje się jeździectwem. Zara i Mike pobrali się w 2011 roku.

Zara Tindall i Mike Tindall po raz trzeci zostali rodzicami. Syn otrzymał imiona Lucas Philip

Zara Tindall i Mike Tindall zostali rodzicami
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Prawnuki królowej Elżbiety II. Jaką jest prababcią?

Elżbieta II podobno ma wyjątkową słabość do wszystkich prawnuków. „Zawsze, kiedy ją odwiedzają, dostają mały prezent. Tak okazuje im miłość”, mówiła księżna Kate w filmie dokumentalnym, który powstał z okazji dziewięćdziesiątych urodzin królowej. Wobec wnuków była bardziej surowa, ale równie kochająca.

Do dziś przypominana jest anegdota o księciu Williamie, który w dzieciństwie nazywał babcię „Gary”, ponieważ nie mógł wypowiedzieć słowa „granny”, ale zupełnie jej to nie przeszkadzało. Tradycję przejął jego syn George, który mówił do prababci „Gan-Gan”.

Królowa Elżbieta II i książę Filip są pradziadkami dziesięciu uroczych maluchów, ale to chwilowa liczba, bo do wesołej gromadki dołączy wkrótce córka Meghan i Harry’ego.

Oto wszystkie prawnuki monarchini!

Prawnuki Elżbiety II: Charlotte, Savannah, George (pierwsza trójka od lewej), Isla i Mia (pierwsze od prawej wyżej) z innymi dziećmi na ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka w 2018 roku

Prawnuki królowej Elżbiety II
Fot. Toby Melville - WPA Pool/Getty Images

Najstarszą prawnuczką Elżbiety II jest Savannah Phillips. 10-latka jest córką najstarszego wnuka królowej, Petera Phillipsa, i jego żony Autumn. Jest osiemnasta w kolejce do tronu, ale nie ma tytułu królewskiego, tak samo jak jej ojciec.

Jej młodsza siostra Isla Elizabeth, która za kilka dni skończy dziewięć lat, również nie ma tytułu, a w kolejce do panowania zajmuje dziewiętnastą pozycję.

7-letnia Mia Grace i 2-letnia Lena Elizabeth, córki Zary Phillips i Mike’a Tindalla, również nie mają tytułów królewskich. Zajmują odpowiednio dwudzieste pierwsze i dwudzieste drugie miejsce w kolejce do tronu, po ich matce, córce księżniczki Anny. Ich mały braciszek, Lucas Philip, wskoczył na dwudziestą trzecią pozycję.

ZOBACZ TEŻ: Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała relacje Elżbiety II z dziećmi. Te 7 zdjęć mówi wszystko!

Książę George ma szanse na zostanie królem. 7-latek jest trzeci w kolejce, zaraz po swoim dziadku księciu Karolu i ojcu. Jest najstarszym dzieckiem Kate i Williama.

Księżniczka Charlotte, która w maju skończy pięć lat, już zapisała się w historii, ponieważ jako pierwsza kobieta z brytyjskiej monarchii utrzymuje czwartą pozycję w kolejce do tronu, pomimo faktu, że ma młodszego brata (dzięki ustawie o sukcesji koronnej z 2013 roku). Książę Louis, najmłodsze dziecko pary, w kwietniu skończy trzy latka.

Królowa Elżbieta II i książę George, 2015 rok

Prawnuki królowej Elżbiety II
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, syn Harry’ego i Meghan, w maju tego roku będzie świętował drugie urodziny. Jest siódmy w kolejce do tronu, pomimo faktu, że jego rodzice wycofali się z obowiązków królewskich. Wkrótce zostanie też starszym bratem, ponieważ para spodziewa się kolejnego dziecka i tym razem będzie to dziewczynka, która od razu zajmie ósmą pozycję wśród następców tronu.

Na początku lutego księżniczka Eugenia, córka księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, wraz z mężem Jackiem Brooksbankiem powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Synek pary otrzymał piękne imiona August Philip Hawke. Eugenia obecnie jest jedenasta w kolejce do tronu, a jej dziecko zajmuje dwunastą pozycję. 

Jeśli interesuje Cię brytyjska monarchia i życie królowej Elżbiety II, sięgnij po te książki:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.