Księżniczka Eugenia ujawniła imiona syna
Fot. Princess Eugenie and Jack Brooksbank via Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Eugenia ujawniła imię synka! Oddała hołd członkowi rodziny królewskiej

„To piękny gest”, twierdzą internauci

Ksenia Krasko 20 lutego 2021 14:05
Księżniczka Eugenia ujawniła imiona syna
Fot. Princess Eugenie and Jack Brooksbank via Getty Images

Księżniczka Eugenia i jej mąż, Jack Brooksbank, ponad tydzień temu powitali na świecie pierwsze dziecko. Wnuczka Elżbiety II nie zdradziła od razu, jakie imię otrzyma jej syn, ale eksperci byli zgodni, że chłopiec będzie nazwany na cześć jednego z krewnych. Te przypuszczenia okazały się słuszne, co potwierdza sama Eugenia w oświadczeniu na swoim Instagramie. Opublikowała przepiękne zdjęcia!

Księżniczka Eugenia ujawniła imię syna

To pierwsze dziecko księżniczki Eugenii, córki księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Radosną informację o powiększeniu brytyjskiej rodziny królewskiej przekazał dziewiątego lutego rzecznik Pałacu: „Jej Królewska Wysokość Księżniczka Eugenia urodziła syna w szpitalu Portland [...] Jej Królewska Wysokość i jej dziecko mają się dobrze”, głosiło oświadczenie. 

Wkrótce po porodzie zastanawiano się, jakie imię otrzyma dziewiąty prawnuk królowej Elżbiety II. Teraz już wiemy – księżniczka Eugenia i jej mąż nazwali syna August Philip Hawke Brooksbank. Wnuczka monarchini poinformowała o tym na swoim Instagramie, publikując urocze zdjęcia z ukochanym i słodkim maluchem.

„Dziękujemy za tak wiele wspaniałych wiadomości. Nasze serca są przepełnione miłością do tego małego człowieka, a słowa nie są w stanie tego wyrazić. Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się z Wami tymi zdjęciami”, napisała, dziękując również pracownikom szpitala, w którym rodziła.

Imię Philip to zdecydowanie ukłon w stronę męża królowej Elżbiety II. Internauci są wzruszeni, że wnuczka księcia Filipa uhonorowała go w tak piękny sposób, szczególnie, że 99-letni monarcha przebywa obecnie w szpitalu i Brytyjczycy martwią się o jego zdrowie.

Syn księżniczki Eugenii nie otrzyma królewskich tytułów

Chociaż Elżbieta II stanowczo nalegała, księżniczka Eugenia nie zgodziła się, aby jej syn pełnił obowiązki królewskie, pomimo faktu, że jest jedenasty w kolejce do brytyjskiego tronu. „Eugenia wie, że tytuł może być zarówno przekleństwem, jak i błogosławieństwem. Ona i Jack chcą, aby ich dziecko prowadziło normalne życie i pracowało, aby zarobić na to życie”, przekazała w wywiadzie z Vanity Fair jej przyjaciółka.

Również Daily Mail informował, że wnuczka królowej chce zapewnić synowi spokojną przyszłość, z dala od skandali i nieustannego zainteresowania mediów. „Jest nieugięta. [...] Nie przejmie również patronatów pozostawionych przez Harry’ego i Meghan, i nie będzie ich zastępować podczas publicznych wydarzeń”.

Jak Wam się podoba imię prawnuka Elżbiety II? 

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank ujawnili imię syna

Zaręczyny księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.