Królowa Elżbieta II, księżna Kate, książę William
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Rodzina królewska znowu razem. Elżbieta II spotkała się z najbliższymi w Windsorze

Książę William nie krył czułości. To nagranie jest hitem sieci!

Ksenia Krasko 10 grudnia 2020 14:58
Królowa Elżbieta II, księżna Kate, książę William
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate i książę William zakończyli wczoraj bożonarodzeniową trasę, podczas której odwiedzili kilka miejsc w Wielkiej Brytanii, Szkocji i Walii. Para poruszała się królewskim pociągiem, a celem ich podróży było okazanie wdzięczności wszystkim osobom, które zaangażowały się w walkę z pandemią koronawirusa. Ostatnim przystankiem na trasie małżeństwa Cambridge był Windsor. Właśnie tam Kate i William spotkali się z Elżbietą II i innymi członkami rodziny królewskiej.

Elżbieta II spotkała się z księciem Williamem i księżną Kate

Jak poinformowali przedstawiciele rodziny królewskiej, Elżbieta II i książę Filip po raz pierwszy od wielu lat będą świętować Boże Narodzenie w zamku Windsor, a nie w Sandringham, jak mieli w zwyczaju. Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku królewska para nie spotka się z najbliższymi przy świątecznym stole.

Wtorkowe spotkanie prawdopodobnie było ostatnim oficjalnym wyjściem royalsów w tym roku. W związku z tym, u boku Jej Królewskiej Mości pojawili się nie tylko księżna Kate i książę William, ale także książę Karol i księżna Camilla, książę Edward i hrabina Sophie, oraz księżna Anna.

Członkowie rodziny królewskiej pozowali dla fotografów przed wejściem do zamku, a w tle brzmiały kolędy, wykonywane przez Orkiestrę Armii Zbawienia (które po cichu nuciła sama Elżbieta II). Po sesji zdjęciowej monarchini podziękowała miejscowym wolontariuszom i kluczowym pracownikom zamku.

Czułe pożegnanie Williama i Elżbiety II. Nagranie

Pod koniec spotkania książę William zwrócił się bezpośrednio do królowej. „[...] kiedy odwróciła się, by wejść po schodach do zamku, można było usłyszeć Williama mówiącego: „Bye gran”. Zdrobnienie od słowa „grandmother” [babcia], tak jak mówią głównie dzieci, świadczy o ich zażyłej i bardzo dobrej więzi”, wyjaśniła zaciekawionym fanom Rebecca English podczas rozmowy z magazynem OK!.

Na nagraniu, opublikowanym w sieci, udało się uchwycić ten wyjątkowy moment. Czuły gest Williama spodobał się nie tylko internautom, ale i samej Elżbiecie II, która uroczo uśmiechnęła się do wnuka. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.