Salon księżniczki Anny
Fot. Instagram
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jedyna córka królowej Elżbiety II pożegnała matkę. Oświadczenie księżniczki Anny łamie serce

„Mamo, Królowo, dziękuję”, wyznała

Karol Sowa 14 września 2022 08:55
Salon księżniczki Anny
Fot. Instagram

Śmierć Elżbiety II sprawiła, że zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie zapanował smutek i tęsknota. Od tamtego czasu wielu członków brytyjskiej rodziny królewskiej postanowiło wydać poruszające oświadczenia, które chwytały za serca. Tym razem zrobiła to księżniczka Anna, która po kilku dniach od śmierci królowej Elżbiety II przerwała milczenie. Jedyna córka monarchini pożegnała swoją ukochaną mamę we wzruszający sposób.

Księżniczka Anna pożegnała królową Elżbietę II 

Córka monarchini w oficjalnym oświadczeniu napisała, że miała okazję spędzić z mamą ostatnie godziny. „Miałam szczęście spędzić z moją ukochaną matką ostatnie 24 godziny jej życia. To był zaszczyt towarzyszyć jej w ostatniej drodze. Doświadczanie miłości i szacunku tak wielu osób w tych chwilach podnosiło na duchu. Będziemy ciepło ją wspominać”, zaczęła księżniczka. Postanowiła również podziękować osobom, które wspierają całą rodzinę. „Pragnę podziękować wszystkim, którzy odczuwają naszą stratę. Przypominamy sobie, jak bardzo jej obecność i wkład w naszą tożsamość narodową braliśmy za pewnik”, dodaje.  

Jedyna córka monarchini wspomniała też o swoim bracie, królu Karolu III. „Jestem również bardzo wdzięczna za wsparcie i zrozumienie oferowane mojemu drogiemu bratu Karolowi, który przyjmuje dodane obowiązki monarchy. Mamo, Królowo, dziękuję”, zakończyła.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania. Na koronację Karola ze Szkocji zostanie przywieziony Kamień Przeznaczenia

księżniczka Anna z królową Elżbietą !!
Fot. Getty Images

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej żegnają królową

Przypomnijmy, że zmarłą monarchinię pożegnali między innymi: król Karol III, książę William czy książę Harry. W swoich oświadczeniach nie kryli tęsknoty i żalu. Syn Elżbiety II w specjalnym orędziu powiedział: „Mojej kochanej mamie, która wyruszyła w swoją ostatnią podróż, aby dołączyć do mojego taty, chcę powiedzieć po prostu: dziękuję. Dziękuję za miłość i poświęcenie dla rodziny i dla wspólnoty narodów. Służyłaś nam wspaniale przez tyle lat. Niech lot aniołów odprowadzi cię na spoczynek”, słyszeliśmy.

Nie zabrakło też komentarza księcia Williama, który powiedział, że będzie wspierał swojego tatę. „Była przy mnie w najważniejszych momentach. I w najsmutniejszych dniach mojego życia. Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, ale jeszcze dużo czasu minie, zanim moje życie bez Babuni będzie szczerze prawdziwe. Dziękuję jej za dobroć, którą pokazała mnie i mojej rodzinie. Dziękuję jej także w imieniu mojego pokolenia, dla którego była przykładem oddania i służby publicznej. Oddając jej hołd, będę wspierał swojego ojca, Króla, tak jak tylko będę potrafił”, czytaliśmy w oświadczeniu.

A co mówił książę Harry? „Celebrując życie mojej babci, Jej Wysokości Królowej - i opłakując jej stratę - wszyscy przypominamy sobie, że była ona dla tak wielu osób drogowskazem w jej oddaniu służbie i obowiązkom. Była na całym świecie podziwiana i szanowana”, zaczął. 

„Babciu, podczas gdy to ostateczne rozstanie przynosi nam wielki smutek, jestem na zawsze wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania - od moich najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa z Tobą, do spotkania Cię po raz pierwszy jako mojego Naczelnego Dowódcę, do pierwszej chwili, gdy poznałaś moją ukochaną żonę i przytuliłaś swoje ukochane prawnuki. Wysoko sobie cenię te chwile spędzone z Tobą i wiele innych wyjątkowych momentów. Już teraz bardzo nam Ciebie brakuje, nie tylko nam, ale całemu światu. A skoro mowa o pierwszych spotkaniach, to teraz czcimy mojego ojca w jego nowej roli jako króla Karola III”, kontynuował. „Dziękuję za Twoje zaangażowanie w służbę. Dziękuję za Twoje rozsądne rady. Dziękujemy za Twój zaraźliwy uśmiech. My również uśmiechamy się, wiedząc, że Ty i Dziadek jesteście teraz ponownie połączeni i obydwoje razem w pokoju”, zakończył. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka Brytania. Skąd wziął się przydomek królowej Elżbiety II - Lilibet?

EN_01479022_0562, księżniczka Anna
Fot. Joe Giddens/Press Association/East News

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.