Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. Leon Neal/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Księżniczka Charlotte we łzach pożegnała ukochaną prababcię na pogrzebie

Siedmiolatce trudno było ukryć emocje...

Marta Nawacka 19 września 2022 21:04
Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. Leon Neal/Getty Images

Oczy całego świata zwrócone były dzisiaj w kierunku Wielkiej Brytanii, gdzie żegnano zmarłą 8 września królową Elżbietę II. W uroczystościach wzięli członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, wśród których znaleźli się również książę George i księżniczka Charlotte, najstarsze dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Choć książęta były chwalone za grzeczne zachowanie zgodne z etykietą, to w pewnym momencie siedmioletnia córka książęcej pary nie była w stanie ukryć emocji... Ze łzami pożegnała ukochaną prababcię.

Księżniczka Charlotte i książę George na pogrzebie królowej Elżbiety II

Książę William i księżna Kate długo nie mogli zdecydować się, czy ich dzieci powinny wziąć udział w pogrzebie królowej Elżbiety II. Książęca para obawiała się, że uroczystość może być zbyt trudna i przytłaczająca dla księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa. Ostatnio następca brytyjskiego tronu, książę Walii, zwierzył się, że śmierć babci i obchody z nią związane przypomniały mu o traumatycznych wydarzeniach po śmierci matki, księżnej Diany.

Ostatecznie dziewięcioletni książę George i siedmioletnia księżniczka Charlotte wzięły udział w uroczystościach pogrzebowych i po raz ostatni mogły pożegnać prababcię. Czteroletni książę Louis nie był obecny na wydarzeniu, właśnie ze względu na swój młody wiek. Już podczas Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II okazało się, że najmłodsza z pociech książęcej pary jest jeszcze za mała na tak poważne wyjścia. W porannym programie przed pogrzebem dziennikarze australijskiego kanału Nine News stwierdzili: „To zrozumiałe, że go nie wzięli, bo ma tylko cztery lata. (…) Poza tym jest bardzo niegrzeczny i nieprzewidywalny, z nim to nigdy nie wiadomo. (śmiech)".

Czytaj też: Wielka Brytania. Król Karol III we wzruszający sposób pożegnał swoją zmarłą mamę

Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. Victoria Jones/Associated Press/East News

Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Księżniczka Charlotte ze łzami żegna prababcię

Starsze dzieci księżnej Kate i księcia Williama niejednokrotnie chwalono za umiejętność grzecznego i odpowiedniego zachowania na ważnych uroczystościach. Tym razem było podobnie. Siedmiolatka i dziewięciolatek towarzyszyli swoim rodzicom i reszcie rodziny w ostatnim pożegnaniu królowej Elżbiety II. W pewnym momencie jednak księżniczka Charlotte nie była w stanie dłużej tłumić emocji... Dziewczynka we łzach pożegnała ukochaną prababcię. Na pogrzebie po raz pierwszy miała na sobie broszkę – srebrną w kształcie podkowy. To piękny ukłon w stronę monarchini, która uwielbiała ten rodzaj biżuterii oraz jazdę konną.  

Zobacz także: Książę Harry upokorzony? Musiał wystąpić bez munduru na pogrzebie królowej Elżbiety II

Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. PHIL HARRIS/AFP/East News

Księżniczka Charlotte, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?