Żona Pierre'a Casiraghi okrzyknięta ikoną stylu!

Gabriela Czernecka 18 sierpnia 2022 10:15

Beatrice Borromeo jest według magazynu Tatler najbardziej stylową księżniczką w Europie. Do tej pory na tym miejscu plasowała się księżna Kate, niekwestionowana ikona stylu oraz najbardziej stylowa członkini rodziny królewskiej w Europie. Żona Pierre'a Casiraghi jednak ją przewyższyła. Czy rzeczywiście zasługuje na przyznane jej miano? Kim jest członkini monakijskiej rodziny królewskiej? Dziś Beatrice obchodzi 37. urodziny!

Beatrice Borromeo - kim jest żona Pierre’a Casiraghi?

Dotychczas do najbardziej stylowych księżnych, księżniczek czy królowych w Europie zaliczano brytyjskie księżne Kate czy Meghan, hiszpańską królową Letycję czy holenderską królową Maximę. Tym razem pierwsze miejsce w rankingu magazynu Tatler zajęła Beatrice Borromeo. Ma 37 lat i jest córką włoskiego arystokraty Carla Ferdinando. Miała zaledwie piętnaście lat, gdy zaczęła karierę w modelingu. Dwa lata później pozowała z siostrą dla włoskiego Vogue’a. Pracowała dla takich marek jak Chanel, Valentino czy Trussardi. Była też twarzą domu mody Blumarine. 

Czytaj też: Księżna Meghan ma jasny plan na przyszłość. Sięgnie po władzę, gdy jej dzieci podrosną?

Kim jest Beatrice Borromeo?

Przez jakiś czas związana była z o wiele starszym od siebie  modelem, Tomassem Buttim. Relacja z nim była na tyle poważna, ale i skomplikowana, że Beatrice wyprowadziła się z domu i przez półtora roku nie rozmawiała z matką. To on namówił ją jednak, by zaczęła studia prawnicze. Na uczelni poznała Pierre’a Casiraghiego. Jest synem księżnej Hanoweru, Karoliny i wnukiem księcia Rainiera III. Para zaczęła się spotykać w 2008 roku

Mniej więcej w tym samym czasie Beatrice spróbowała swoich sił w świecie telewizji. Pracowała dla włoskiej telewizji RAI, później dla rzymskiej gazety, zrobiła także kurs z dziennikarstwa. Pracowała jako dziennikarka polityczna, tworzyła filmy dokumentalne.

W 2014 roku Pierre Casiraghi i Beatrice Borromeo ogłsoili zaręczyny. Para stanęła na ślubnym kobiercu 25 lipca 2015 roku. W organizacji wesela (był nim obiad w ogrodach Pałacu Książęcego w Monako) zorganizował książę Albert. Media na całym świecie komentowały cztery zjawiskowe suknie, które Beatrice miała na sobie. Dwie z nich (miała je podczas ceremonii cywilnej) były dziełem domu mody Valentino, a pozostałe dwie - Armaniego. 

Zobacz także: Księżna Kate zdradziła, że obawia się o księcia Louisa: „Martwimy się, że to mu nie minie”

Stylizacje Beatrice Borromeo Casiraghi

Już wtedy dało się zauważyć, że Beatrice ma ogromne wyczucie stylu. Szybko stała się gościem na oficjalnych wystąpieniach monakijskiej rodziny królewskiej, sama jednak oficjalnie jest jej członkinią. Pojawia się na europejskich tygodniach mody czy ceremoniach wręczenia nagród filmowych. Zawsze wygląda niezwykle stylowo i elegancko. 

W 2017 roku Beatrice Borromeo została mamą po raz pierwszy. Na świat przyszedł chłopiec, Stefan Herkules, który zajął dziewiąte miejsce w kolejce linii sukcesji. W 2018 roku na świat przyszedł drugi syn Beatrice i Pierre’a, Franciszek, który zajął dziesiąte miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. 

Styl Beatrice Borromeo

„Gdziekolwiek się pojawia - czy na czerwonym dywanie, oficjalnym królewskim przyjęciu czy na jachcie - zachwyca elegancją. Razem ze szwagierką Charlotte Casiraghi stanowią idealnę parę wspólniczek w zbrodni. Mają styl, który wzbudza zachwyt, i to nie tylko u znawców mody”, czytamy na stronie magazynu Tatler. 

Styl Beatrice Borromeo docenił niedawno sam dom mody Dior, który w marcu tego roku uczynił ją ambasadorką marki. Czy faktycznie żona Pierre'a Casiraghi, która nawet nie jest oficjalną członkinią monakijskiej rodziny królewskiej, zasłużyła na tytuł ikony stylu? Zobaczcie jej stylizacje i oceńcie sami!  

Czytaj również: Meghan i Harry mieli zrzec się tytułów, ale wciąż ich używają. Księżna Sussex ma aż dwa!

1/6
Beatrice Borromeo Casiraghi suknia
Copyright @ Arnold Jerocki/Getty Images
1/6

Beatrice Borromeo Casiraghi wraz z mężem Pierre'm Casiraghi

2/6
Beatrice Borromeo Casiraghi sukienka
Copyright @Alessandra Benedetti - Corbis/Corbis via Getty Images
2/6

Beatrice Borromeo Casiraghi i Pierre Casiraghi są małżeństwem od 2015 roku.

3/6
Beatrice Borromeo Casiraghi dzieci
Copyright @SC Pool - Corbis/Corbis via Getty Images
3/6

Para wspólnie wychowuje dwóch synów - czteroletniego Stefana i trzyletniego Franciszka.

4/6
Beatrice Borromeo Casiraghi modelka
Copyright @Toni Anne Barson/WireImage
4/6

Beatrice Borromeo Casiraghi w wieku piętnastu lat zaczęła karierę w modelingu. 

5/6
Beatrice Borromeo Casiraghi
Copyright @Arnold Jerocki/Getty Images
5/6

Stylizacje Beatrice Borromeo Casiraghi zawsze odbijają się szerokim echem w mediach. 

6/6
Beatrice Borromeo Casiraghi mąż
Copyright @NIVIERE/VILLARD/SIPA/EAST NEWS
6/6

Zasłużyła na miano ikony stylu?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?