Oboje robią zawrotną karierę w świecie mody!

Gabriela Czernecka 19 października 2021 15:07

Choć oczy całego świata najczęściej zwrócone są ku brytyjskiej rodzinie królewskiej, to rodzina Casiraghich z Monako też może poszczycić się sukcesami na arenie międzynarodowej i to szczególnie w świecie mody. Mimo że większość zachwyca się stylizacjami księżnej Kate, to najbardziej stylową członkinią rodziny królewskiej na świecie okrzyknięta została... monakijska przedstawicielka rodziny Grimaldich! Beatrice Borromeo od lat świetnie radzi sobie w świecie modelingu, ale od niedawn jej mąż, Pierre Casiraghi również ma taką możliwość. Co wiadomo o ich związku? Oto historia najbardziej modowej i stylowej pary królewskiej. 

Pierre Casiraghi i Beatrice Borromeo - jak się poznali?

Jest rok 2008. Pierre Casiraghi, potomek rodziny królewskiej, wnuk księcia Rainiera III i syn księżnej Hanoweru Karoliny,  studiuje prawo. Na swojej drodze spotyka zjawiskowo piękną blondynkę, dwa lata starszą Beatrice Borromeo, która szybko podbija jego serce. I w tak prosty sposób zaczęła się ich historia miłości, ale początki nie były łatwe. Choć Pierre Casiraghi zajmuje niższe miejsce w lini sukcesji monakijskiego tronu, to jego życie prywatne często pojawiało się na łamach prasy, która spekulowała, kto zdobędzie serce przystojnego członka royalsów. Gdy więc zaczął spotykać się z Beatrice, ta również stała się obiektem zainteresowania mediów.

Zobacz: Beatrice - kim jest zjawiskowo piękna żona Pierre'a Casiraghi?

Szybko ujawniono, że przed Pierre'm związana była z o wiele starszym od siebie modelem, Tomassem Buttim. Ich relacja była na tyle poważna, ale i skomplikowana, że Beatrice podjęła decyzję o wyprowadzce z domu. Według prasy, związek z modelem sprawił, że Beatrice urwała kontakt z matką na półtora roku. Ostatecznie para rozstała się, ale to własnie Tomass namówił Beatrice na studia prawnicze, gdzie poznała Pierre'a. Mniej więcej w tym samym czasie spróbowała swoich sił w świecie telewizji. Najpierw pracowała dla włoskiej telewizji RAI, później dla rzymskiej gazety, zrobiła również kurs z dziennikarstwa. Pracowała jako dziennikarka polityczna, tworzyła filmy dokumentalne. „Jestem reporterką to i mam pensję reportera. Nie zamierzam odkładać połowy mojej pensji na parę butów. Zrobiłam to kilka razy w życiu i nie czułam się z tym dobrze. Możesz spokojnie nosić ubrania z sieciówki i nic złego się nie stanie”, mówiła w rozmowie z Glamour.

Para nie spieszyła się ze ślubem. Beatrice chciała jak najdłużej wieść życie bez ograniczeń, jakie niesie ze sobą związek z przedstawicielem rodziny królewskiej. I choć w przypadku Pierre'a są to jedynie wielkie gale i imprezy raz do roku lub zaprezentowanie się na królewskim balkonie, to mimo wszystko Beatrice chciała najpierw nacieszyć się zawodowym życiem.

Pierre Casiraghi i Beatrice Borromeo - historia miłości

Pierre Casiraghi i Beatrice Borromeo w 2014 roku ogłosili zaręczyny. Rok później, 25 lipca 2015 roku, stanęła na ślubnym kobiercu. Zakochani zdecydowali się na dwie ceremonie - cywilną oraz kościelną. Pierwsza z nich miała kameralny charakter i odbyła się w gronie zalewie kilkudziesięciu osób w Pałacu Książęcym w Monte Carlo. Uroczystość zorganizował książę Albert. Media na całym świecie komentowały cztery zjawiskowe suknie, które Beatrice miała na sobie. Dwie z nich (miała je podczas ceremonii cywilnej) były dziełem domu mody Valentino, a pozostałe dwie - Armaniego.

Zobacz również: Wnuk Grace Kelly ambasadorem marki Dior. Kim jest Pierre Casiraghi?

Obie marki podzieliły się swoim wyróżnieniem z fanami na swoich social mediach: „Dom Mody Valentino ma przyjemność ogłosić, że Beatrice Borromeo podczas ceremonii zaślubin miała na sobie suknię Valentino Haute Couture, zaprojektowaną przez Marię Grazię Chiuri i Pierpaolo Piccioli. Została uszyta z jasnoróżowej i złotej koronki”, można było przeczytać na profilu domu mody na Instagramie. Tydzień później zakochani powtórzyli przysięgę we Włoszech w miejscowości Stresa. Tym razem Beatrice wystąpiła w białej, prostej, koronkowej kreacji. Widać było, że stresujące momenty mają już za sobą, a ta ceremonia jest po prostu dla nich. Chętnie rozdawali więc uśmiechy i machali do zgromadzonych wokół miejsca uroczystości fanów. 

Przeczytaj również: Klątwa Grimaldich dopadła również ją. Kim jest Karolina Hanowerska?

W 2017 roku Beatrice Borromeo i Pierre Casiraghi po raz pierwszy zostali rodzicami. Na świat przyszedł chłopiec, Stefan Herkules, który zajął dziewiąte miejsce w kolejce linii sukcesji. W 2018 roku na świat przyszedł drugi syn Beatrice i Pierre’a, Franciszek, który zajął dziesiąte miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. Para od lat chętnie pojawia się publicznie, zachwycając swoimi modowymi wyborami i wyczuciem stylu. Nic dziwnego, że liczne domy mody toczyły walkę o to, by móc mieć ich za swoich ambasadorów. Na początku 2021 roku Beatrice Borromeo nawiązała współpracę z domem mody Dior, a kilka tygodni temu ta sama marka ogłosiła, że twarzą męskiej kolekcji zostaje Pierre Casiraghi. Zobaczcie, jak para prezentuje  się na czerwonym dywanie podczas wielkich wyjść. Zasłużyli na miano najbardziej stylowej królewskiej pary? 

1/7
Pierre Casiraghi, Beatrice Borromeo
Copyright @Luc Castel/SBM/PLS POOL/Getty Images
1/7

Pierre Casiraghi i Beatrice Borromeo są parą od 2008 roku.

2/7
Pierre Casiraghi, Beatrice Borromeo
Copyright @Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
2/7

Od samego początku wzbudzali spore zainteresowanie mediów.

3/7
Pierre Casiraghi, Beatrice Borromeo
Copyright @Stephane Cardinale/Corbis via Getty Images
3/7

34-letni Pierre Casiraghi jest obecnie ósmy w linii sukcesji Monako i jest najmłodszym synem księżnej Karoliny i Stefana Casiraghi. Beatrice Borromeo ma 36 lat i jest córką włoskiego arystokraty Carla Ferdinando. 

4/7
Pierre Casiraghi, Beatrice Borromeo
Copyright @Alessandra Benedetti - Corbis/Corbis via Getty Images
4/7

Beatrice miała zaledwie piętnaście lat, gdy zaczęła karierę w modelingu. Pracowała dla takich marek jak Chanel, Valentino czy Trussardi. Była też twarzą domu mody Blumarine, a obecnie jest ambasadorką Diora.

5/7
Pierre Casiraghi, Beatrice Borromeo
Copyright @Stephane Cardinale/Corbis via Getty Images)
5/7

Pierre Casiraghi ma na koncie debiut w sesji zdjęciowej dla domu mody Berluti. Teraz został ambasadorem marki Dior.

6/7
Pierre Casiraghi, Beatrice Borromeo
Copyright @JacopoR/PierreS/GC Images
6/7

W 2015 roku para stanęła na ślubnym kobiercu.

7/7
Pierre Casiraghi, Beatrice Borromeo
Copyright @Luc Castel/SBM/PLS POOL/Getty Images
7/7

W 2017 roku para po raz pierwszy została rodzicami syna Stefana, rok później na świat przyszedł drugi syn, Franciszek. 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.