Pierre Casiraghi
Fot. PALAIS PRINCIER/GAETAN LU/SIPA/SIPA/East News
króLEWSKIE ŻYCIE

Wnuk Grace Kelly ambasadorem marki Dior. Kim jest Pierre Casiraghi?

Jego żonę nazwano niedawno najbardziej stylową członkinią rodziny królewskiej w Europie. Teraz przyszła kolej na niego!

Gabriela Czernecka 18 października 2021 15:24
Pierre Casiraghi
Fot. PALAIS PRINCIER/GAETAN LU/SIPA/SIPA/East News

Ją nazwano niedawno najbardziej stylową członkinią rodziny królewskiej. Teraz to on podbija świat mody. Wnuk Grace Kelly, syn księżnej Hanoweru, został ambasadorem znanej marki. Kim jest Pierre Casiraghi? Poznajcie bliżej członka monakijskiej rodziny królewskiej.

Pierre Casiraghi - kim jest syn księżnej Hanoweru?

Marka Dior zyskała właśnie nowego ambasadora męskiej kolekcji! Syn księżnej Caroliny z Monako i wnuk Grace Kelly dołączył właśnie do francuskiego domu mody jako przedstawiciel marki. Niedawno to jego żona, Beatrice Borromeo, została mianowana ambasadorką marki Dior i uznana najbardziej stylową członkinią rodziny królewskiej w Europie, tym samym przebijając w rankingu brytyjskie księżne Kate czy Meghan. W czerwcu tego roku Pierre i Beatrice Casiraghi mieli okazję zaprezentować się na pokazie Diora w Atenach. Para jak zwykle wyglądała wyjątkowo stylowo.

Zobacz: Klątwa Grimaldich dopadła również ją. Kim jest Karolina Hanowerska?

Pierre Casiraghi kariera
Fot. ABACA/Abaca/East News

Nikogo nie zdziwił więc wybór Pierre'a na ambasadora marki. „Biznesmen z Monako uosabia nowy aspekt krawiectwa, który nieustannie odkrywany jest przez Kima Jonesa z ponadczasowością”, brzmi oświadczenie marki. Pierre nie jest jednak pierwszym członkiem rodziny królewskiej Monako, który probuje swoich sił w świecie modelingu. Monakijska rodzina królewska blisko bowiem trzyma się świata mody. Księżna Grace często prezentowała się w ubraniach tej marki, nawet na swoim przyjęciu zaręczynowym w Nowym Jorku w 1956 roku miała kreację właśnie od Diora. Z kolei księżniczka Stephanie miała okazję w latach 80-tych pracować tam jako stażystka. Siostra Pierre’a Casiraghi, Charlotte Casiraghi, od roku jest ambasadorką marki Chanel, a jego kuzynka Pauline Ducret ma własną markę modowa Alter, którą wyróżnia to, że prezentuje ubrania neutralne płciowo. 

Kim jest Pierre Casiraghi?

Choć Pierre’a często widujemy w eleganckim garniturze na wielkich corocznych wydarzeniach charytatywnych, to głównie znany jest jednak ze sportowego stylu. Na co dzień nie rozstaje się z czapką z daszkiem, z bluzami i shortami, w których zdecydowanie wygodniej jest mu uprawiać ukochany sport, jakim jest żeglarstwo. Co wiemy o wnuku księżnej Grace?

Zobacz także:  Księżna Karolina Hanowerska ma czwórkę dzieci. Co dziś robią Charlotte, Andrea, Pierre i Aleksandra?

34-letni Pierre Casiraghi jest obecnie ósmy w linii sukcesji Monako i jest najmłodszym synem księżnej Karoliny i Stefana Casiraghi. Ukończył studia na kierunku ekonomii międzynarodowej i podobnie jak starsze rodzeństwo, nie posiada tytułów szlacheckich, ale bierze udział w najważniejszych wydarzeniach w Monako. Na co dzień mieszka w Mediolanie, jest fanem łodzi motorowych i bierze udział w wyścigach. Na koncie ma także debiut w sesji zdjęciowej dla domu mody Berluti. W 2019 roku w towarzystwie aktywistki Grety Thunberg przepłynął Ocean Atlantycki - wyprawa miała promować ochronę środowiska. W 2008 roku związał się z Beatrice Borromeo, potomkinią włoskiej hrabiowskiej rodziny.

Zobacz: Beatrice - kim jest zjawiskowo piękna żona Pierre'a Casiraghi?

W 2015 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Rok później doczekali się syna Stefana. W 2018 roku na świat przyszedł ich drugi syn, Franciszek. Zobaczcie, jak prezentuje się jedna z najbardziej modowych i stylowych par w świecie rodzin królewskich.  

Pierre Casiraghi żona
Fot. Niviere/Villard/SIPA/EAST NEWS

Księżniczka Maria Anunciata ślub z Emanuelem Musinim: goście - Beatrice Borromeo, Pierre Casiraghi
Fot. People Picture / SplashNews.com/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…