księżniczka Monako Stefania
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Klątwa Grimaldich istnieje naprawdę. Tak wygląda życie księżniczki Monako Stefanii

Stefania z Monako nie zaznała szczęścia w miłości...

Gabriela Czernecka 27 września 2021 12:38
księżniczka Monako Stefania
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Historia wielu królewskich rodów pokazuje, że życie księżniczek wcale nie wygląda jak w bajkach - nie jest usłane różami. O rodzie monakijskiego dworu można napisać wiele, ale na pewno to, że praktycznie każde z trójki rodzeństwa Grimaldich nie zaznało szczęścia w małżeństwie. Dziś mówi się nawet, że dopadła ich miłosna klątwa, a życie księżniczki Monako Stefanii niestety świetnie się w nią wpisuje. Oto nieznana historia Stefanii, monakijskiej księżniczki. 

Stefania Grimaldi - kim jest monakijska księżniczka 

Dziś mówi się, że jest jedną z najbarwniejszych postaci w rodzinie  Grimaldich. Stefania to najmłodsza córka księcia Monako, Rainiera III i Grace, księżnej Monako. Ma dwójkę rodzeństwa - brata księcia Alberta II, obecnego księcia Monako oraz siostrę Karolinę, księżną Hanoweru. Mówi się, że od początku była skazana na sukces. Ten okupiła jednak wieloma próbami stworzenia prawdziwego związku, który za każdym razem kończył się niepowodzeniem.

Zobacz: Ta rodzina królewska skrywa wiele tajemnic. Oto linia sukcesji monakijskiegotronu! 

Miała zaledwie siedemnaście lat, gdy wraz z matką, księżną Grace, znaną wcześniej jako Grace Kelly, miała wypadek samochodowy. Obrażenia Stefanii nie były niebezpieczne dla jej zdrowia, więc szybko powróciła do Pałacu Książęcego. Niestety dla księżnej Monako skończył się on śmiercią. Informacja o śmierci Grace była szokująca dla opinii publicznej, która próbowała dociekać, co faktycznie wydarzyło się tego dnia. O wypadek zaczęto nawet oskarżać młodą księżniczkę: „Nie jest łatwo żyć, jeśli wszyscy dookoła mówią ci, że zabiłaś matkę”, mówiła w jednym z wywiadów.  

Od lewej: Księżniczka Karolina, książę Rainier III, księżniczka Stefania 

Stefania Grimaldi, księżniczka Stefania z Monako
Fot. Michel Dufour/WireImage

Kariera Stefanii z Monako - od modelingu po świat cyrku

Z pomocą rodziny, księżniczka pozbierała się po stracie matki i spróbowała swoich sił w modelingu. Początkowo książę Rainier III tolerował pasję córki, ale to szybko się zmieniło, gdy zobaczył sesje zdjęciowe, w jakich miała okazję brać udział. Stefania wbrew ojcu zaliczyła okładkę niemieckiego Vogue’a czy amerykańskiego Vanity Fair. W końcu przerzuciła się jednak na projektowanie ubrań. W 1983 roku rozpoczęła współpracę z domem mody Christian Dior.

Zobacz: Dzieci księżnej Monako poszły w jej ślady. Co dziś robią Karolina, Stefania i Albert?   

Stefania Grimaldi, księżniczka Stefania z Monako
Fot. Francis Apesteguy/Getty Images

Już trzy lata później zaprojektowała kolekcję strojów pływackich, a 1989 roku stworzyła własną linię perfum. Zachwyt światem mody szybko przerzucił się na świat muzyki - w 1986 roku Stefania wydała pierwszą piosenkę. Singiel trafił na listy najlepszych utworów i świetnie się sprzedawał. Później pojawił się debiutancki album. Swoją karierę muzyczną Stefania z Monako kontynuowała nawet w Stanach Zjednoczonych, ale jej utwory nie znalazły tam szerokiego grona odbiorców. Mimo to Stefania wróciła do Monako z niemałym sukcesem - miała okazję nagrać utwór w duecie z Michaelem Jacksonem. 

Życie uczuciowe Stefanii z Monako

Choć przed laty kojarzona była z Robem Love i Paulem Belmondo, którym zadedykowała jeden z pierwszych swoich utworów, to Stefania wciąż słynie jednak ze swojego burzliwego życia prywatnego. Najpierw przez dwa miesiące zaręczona była z francuskim biznesmenem, Jeanem-Yves Le Fur. Księżniczka zerwała zaręczyny, gdy na jaw wyszło, że ukochany zamieszany był w aferę finansową i pięć lat wcześniej spędził w więzieniu pięć tygodni. Później wybrankiem serca Stefani został jej ochroniarz, Daniel Ducruet.

Zobacz także: Tragiczny wypadek, a może próba zabójstwa? Oto tajemnice śmierci Grace Kelly, księżnej Monako

Był rozwodnikiem, więc nikt nie przypuszczał, że para zwiąże się ze sobą na dłużej, ale wbrew sprzeciwom ojca księżniczce wychowanej w wierze katolickiej to nie przeszkadzało. W 1992 roku para po raz pierwszy została rodzicami - na świat przyszedł chłopiec, Ludwik, ale ponieważ był nieślubnym dzieckiem, nie został uwzględniony w linii sukcesji monakijskiego tronu. Dwa lata później para znów została rodzicami - tym razem dziewczynki, Pauliny, która także nie została uwzględniona w linii sukcesji.

Dopiero rok po narodzinach Pauliny Stefania i Daniel stanęli na ślubnym kobiercu. Książę Rainier III nie przyznał Ducruetowi żadnych tytułów, ale dzięki ślubowi dzieci Stefanii zostały uznane za legalnych potomków i wpisane na linię sukcesji. Niestety ich szczęście nie trwało zbyt długo. Daniela Ducrueta przyłapano na zdradzie z belgijską modelką. Para rozwiodła się. Przez chwilę ucichło o niej, ale już w 1998 roku okazało się, że księżniczka spodziewa się dziecka! Śledztwo prasy wykazało, że ojcem Kamilli jest dawny ochroniarz Stefanii, Jan Raymond Gottlieb, z którym księżniczka chwilę wcześniej się rozstała.

Zobacz także:  Najsmutniejsza księżna świata, która znosizdrady i upokorzenia. Co wiemy o Charlene Wittstock?

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do tego, że życie Stefanii obfitowało w zaskakujące historie, to w 2001 roku księżniczka dołączyła do… cyrku. Tam nawiązała romans z dyrektorem narodowego cyrku Szwajcarii, ale ta relacja skończyła się po kilku miesiącach. Rok później księżniczka Stefania poślubiła Adansa Lopez Peresa, który był cyrkowym akrobatą, ale i ten związek nie przetrwał próby czasu. Para rozwiodła się po czternastu miesiącach małżeństwa.

Co dziś robi monakijska księżniczka Stefania?

Obecnie nie wiadomo, czy jest w związku, ale prowadzi aktywne życie towarzyskie. Przede wszystkim nie przestaje udzielać się charytatywnie, jest patronką wielu organizacji. Jest ambasadorką programu do walki z HIV/AIDS, ale wspiera również Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy w Monte Carlo.  

Stefania Grimaldi, księżniczka Stefania z Monako
Fot. East News

księżniczka Monako Stefania
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.