Szwedzka rodzina królewska: książę Carl Philip, księżna Zofia
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Szwedzka rodzina królewska: najprzystojniejszy książę na świecie po raz trzeci zostanie ojcem!

Poznajcie szczegóły!

Gabriela Czernecka 11 grudnia 2020 10:50
Szwedzka rodzina królewska: książę Carl Philip, księżna Zofia
Fot. Getty Images

Najprzystojniejszy książę na świecie zostanie ojcem. Jak informuje oficjalne oświadczenie pałacu, szwedzka rodzina królewska niebawem się powiększy. Księżna Sofia spodziewa się dziecka. To będzie trzecie dziecko księżnej i księcia Carla Philipa. Poznajcie szczegóły!

Książę Carl Philip i księżna Sofia zostana rodzicami

„Jesteśmy szczęśliwi i z niecierpliwością oczekujemy powitania na świecie naszego trzeciego dziecka, rodzeństwa dla księcia Aleksandra i księcia Gabriela. Nowy mały członek naszej rodziny”, napisał książę Carl Philip i księżna Sofia w oświadczeniu, które zamieścili na Instagramie. Pałac zapewnił, że szwedzka księżna czuje się dobrze, a narodziny potomka nastąpią na przełomie marca i kwietnia 2021 roku.

Przypomnijmy, że księżna Sofia i książę Carl Philip stanęli na ślubnym kobiercu 13 czerwca 2015 roku, ale niewiele osób wierzyło w ich miłość. Sofia Hellqvist nie miała łatwego startu, wstępując do rodziny królewskiej. Podobnie jak księżna Meghan, żona brytyjskiego księcia Harry'ego, Sofia była tzw. dziewczyną z ludu. Pracowała jako kelnerka, fotomodelka w magazynach dla panów i nauczycielka jogi. On nazywany jest najprzystojniejszym księciem na świecie. Uwielbia wyścigi konne, na koncie ma epizod w świecie modelingu, ma spore osiągnięcia w dziedzinie fotografii.

Książę zakochał się w Sofii od pierwszego wejrzenia: „Jest pełna pokory, twardo stąpa po ziemi, ma mądrość, inteligencję i nie brakuje jej motywacji”, powiedział w rozmowie ze szwedzką TV4. Szybko stali się jedną z najpopularniejszych par w Szwecji. „Byłem zdenerwowany. Całe ciało jakby pulsowało. Obudziłem się kilka razy w nocy, nie wiem, czy Sofia zauważyła. Chciałem aby to było zaskoczenie”, mówił książę o tym, jak bardzo podekscytowany był zaręczynami. 

Dziś są szczęśliwymi rodzicami dwóch chłopców: czteroletniego księcia Aleksandra oraz trzyletniego księcia Gabriela. Niebawem ich rodzina znów się powiększy, a fani rodziny królewskiej liczą na to, że tym razem na świecie pojawi się dziewczynka. 

 

Szwedzka rodzina królewska: książę Carl Philip, księżna Zofia
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?