Konrad Szczęsny 2 października 2017 20:00
1/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd. Czyj brat/siostra jest gejem/lesbijką?
Copyright @East News/Getty Images
1/13

Temat odmiennej orientacji seksualnej wciąż budzi w Polsce ogromne zainteresowanie. Mimo tego, że coraz więcej gwiazd decyduje się na coming out i część z nich aktywnie walczy o prawa osób LGBTQ, plotki i spekulacje dotyczące osób z pierwszych stron gazet, które dotyczą ich preferencji seksualnych, nadal wzbudzają niezdrową sensację…

 

Polecamy też: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

 

Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: jak osoby z pierwszych stron gazet wspierają najbliższych w walce o równe prawa?

Są i takie gwiazdy, które na każdym kroku podkreślają, jak ważne jest zrównanie praw osób homo i heteronormatywnych. Walczą m.in. o legalizację związków partnerskich i włączają się w inicjatywy przeciwdziałania dyskryminacji na tym tle.

 

Kto aktywnie włącza się w walkę o prawa osób LGBTQ? Czyje rodzeństwo ma odmienne preferencje seksualne i było to bodźcem do szerzenia idei tolerancji i walki o prawa gejów, lesbijek i osób transseksualnych? Odpowiedź znajdziecie w naszej galerii.

 

Polecamy też: Beata Kozidrak pochwaliła teledysk gejów i padła ofiarą internetowych hejterów. Co jej zarzucają?

2/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Madonna i jej brat Christopher Ciccone
Copyright @Instagram
2/13

Madonna, uważana za ikonę osób o orientacji homoseksualnej, która od lat walczy o ich prawa, ma brata Christophera, który jest gejem.

 

W różnych latach był on tancerzem, asystentem oraz osobistym stylistą piosenkarki. Jednak na pewnym etapie życia oddalili się od siebie. Christopher twierdzi, że to m.in. przez związek Madonny z Guyem Ritchie.

 

Polecamy też: Madonna, Młynarska, Jolie, Bullock.. Te polskie i zagraniczne gwiazdy adoptowały dzieci!

3/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Madonna i jej brat Christopher Ciccone
Copyright @Instagram
3/13

Madonna zawsze podkreśla, jak bardzo ceni sobie wsparcie, które od początku kariery otrzymuje od osób LGBTQ.

 

Polecamy też: Diaz, Madonna... Nie uwierzycie, które gwiazdy zaczynały w branży porno

4/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Colin Farrell i jego brat Eamon
Copyright @Getty Images
4/13

Collin Farrell również ma brata, który jest gejem. W 2009 roku. głośno było o weselu Eamona Farrella, który wziął ślub ze swoim partnerem, Stevenem Mannionem.

 

Polecamy też: Mówią, że robią to, by pomagać kobietom. Dlaczego trójmiejscy sportowcy rozebrali się do kalendarza

5/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Colin Farrell i jego brat Eamon
Copyright @Getty Images
5/13

Collin Farrell pojawił się na weselu brata ze swoim starszym synem Jamesem. Ich zdjęcia obiegły później media na całym świecie.

 

Polecamy też: Pozują całkiem nago, by walczyć z homofobią. Zobaczcie wyjątkową sesję wioślarzy z Warwick

6/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Adam Levine i jego brat Michael
Copyright @Getty Images
6/13

Adam Levine, podobnie jak Madonna oraz Colin Farrell, mocno wspiera swojego brata Michaela Levine'a, który jest gejem. 

 

Wierzcie mi, człowiek się z tym rodzi. Mój brat jest gejem, wiedzieliśmy o tym, odkąd skończył 2 lata. Naprawdę staraliśmy się go chronić i ciągle dawać mu do zrozumienia, że wszystko jest OK. Wielu ludzi nie chce, żeby ich dzieci były homoseksualistami. Starają się z tym walczyć. Mam dla was złe wieści – to przegrana, pieprzona walka. Musicie to zrozumieć na samym początku. Tylko wtedy będziecie mogli podołać temu jako rodzina”, zwierzył się muzyk w magazynie „Out” w sierpniu 2011 roku.

 

Polecamy też: Ma apartament w Nowym Jorku i dom w Beverly Hills. Adam Levine pokazał swoje posiadłości! Dlaczego?

7/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: ANNE HATHAWAY i jej brat Michael
Copyright @East News
7/13

Anne Hathaway również ma brata Michaela, który jest gejem. Aktorka wielokrotnie pokazywała się z nim publicznie, okazywała wsparcie i wypowiadała się w wywiadach w ciepłych słowach. 

 

Porzuciłam kościół rzymskokatolicki po tym, jak mój brat ujawnił się, że jest gejem. Czemu miałabym być w organizacji, która nie akceptuje mojego brata? Bardzo chcę być wierząca i chodzić na msze, ale tylko w kościele, który zaakceptuje mojego brata”, zwierzyła się gwiazda w wywiadzie dla magazynu „GQ” w 2010 roku.

 

Polecamy też: „Tak, jestem pedałem”. Czyżby Cristiano Ronaldo potwierdził swoje homoseksualne skłonności?

8/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Ariana Grande i jej brat Frankie
Copyright @Getty Images
8/13

Ariana Grande także od lat wspiera swojego starszego brata Frankie'go, który jest gejem. Jak zareagowała na jego coming out?

 

Między nami jest aż 10 lat różnicy wieku, więc kiedy miałem swój coming out, ona miała zaledwie 11 lat. Powiedziała: Super, to kiedy poznam twojego chłopaka? Ona jest moim najlepszym przyjacielem i chyba osobą z której jestem najbardziej dumny na tej planecie”, zwierzył się Frankie Grande w wywiadzie dla „Attitude Magazine” w grudniu 2016 roku.

Dorastała w rodzinie, w której gej nie tylko jest akceptowany, ale wręcz celebrowany. To prawdziwa tragedia, kiedy w niektórych rodzinach ludzie są wyrzucani z domu za to, że są gejami albo ktoś mówi im, że są gorsi. Ariana i ja czujemy się odpowiedzialni za to, żeby edukować ludzi i mówić im, że wszyscy jesteśmy równi”, dodał brat piosenkarki.

 

Polecamy też: Miller, Cyrus, Bieber... Kto jeszcze wystąpił podczas charytatywnego koncertu w Manchesterze?

9/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Lena Dunham i jej siostra Grace
Copyright @Getty Images
9/13

Siostra Leny Dunham, gwiazdy serialu „Dziewczyny”, jest lesbijką. Ma na imię Grace. 

 

W listopadzie 2014 roku w mediach wybuchł nie lada skandal, gdy światło dzienne ujrzały fragmenty książki   „Not that kind of girl”, w której aktorka zamieściła w swoim mniemaniu żartobliwe anegdotki z dzieciństwa. I tak można się było dowiedzieć, że jako 7-latka zaglądała rocznej siostrze do waginy i wyciągała z niej kamyki (złośliwi pytali: kto je tam włożył?). Co gorsza, odbywało się to na oczach matki dziewczynek! Ta jednak nie reagował, gdyż – jak podkreślała Lena Dunham – mieściło się to w zakresie jej normalnych zachowań. Na jaw wyszło również, że aktorka do 17 roku życia spała z siostrą w jednym łóżku i czasem masturbowała się przy niej, gdy ta spała... Zwierzyła się także, że przez lata przekupywała siostrę, by ta dawała jej się całować w usta oraz kładła się na niej całym ciałem. W książce wprost padania zdanie: „Robiłam wszystko, co robi seksualny drapieżnik, by zwabić małą dziewczynkę”.

 

Jej siostra opublikowała po całym zajściu szeroko cytowany w mediach wpis na Twitterze.

 

Dzisiaj, jak i każdego innego dnia, jest dobry dzień, aby przemyśleć, jak regulujemy seksualność młodych kobiet, gejów, i osób transpłciowych. Heteronormatywność stygmatyzje pewne zachowania jako szkodliwe, a inne jako normalne, wspierają ją w tym państwo i media. Jako osoba queer jestem za tym, aby ludzie opowiadali swoje własne doświadczenia i samodzielnie oceniali, czy coś było szkodliwe lub nie”, pisała wówczas, odnosząc się do całej sprawy, Grace Dunham.

 

Polecamy też: „Nigdy nie miałam aborcji, ale chciałabym ją mieć”. Te słowa Leny Dunham wywołały burzę. Jak tłumaczy się aktorka?

10/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Chloe Moretz i jej brat Trevor Duke-Moretz
Copyright @Getty Images
10/13

Chloe Moretz, dziewczyna Brooklyna Beckhama, ma czterech braci. Dwaj z nich, Trevor i Colin, są gejami. Tak aktorka mówiła o tym, jak obaj doświadczali swego czasu dyskryminacji.

 

Miałam 11 lat, gdy oni się wyoutowali. To jest czas, gdy zaczynasz bardzo uważnie obserwować nie tylko najbliższych, ale otoczenie wokół siebie, porównujesz się do innych. Dzieciaki zaczynają gadać o całowaniu się, ktoś tam już próbował jakichś pierwszych pocałunków – i zaczynasz kojarzyć, czym jest seksualność. Patrzyłam na braci i widziałam, jak oni się bali całej tej sfery, to było okropne. Byli ciągle wyzywani od „pedałów”, strasznie mnie to wkurzało. Wstawiałam się za nich, ile mogłam, ale czułam się bezsilna wobec ciągłego nękania. Te wyzwiska mają na celu segregację ludzi. Więc już od bardzo młodego wieku byłam fighterką o prawa mniejszości, prawa kobiet, prawa człowieka po prostu. Wychowała mnie mama i jej czterech braci. Mama miała wielu przyjaciół homo- i transseksualnych, a na wujków mówiłam, że to moi czterej tatusiowie. Ja też mam czterech braci. Dwaj z nich są gejami, a dwaj - hetero. Ci pierwsi byli traktowani okropnie w czasach dorastania - zanim zrozumieli, jak należy sobie radzić z calym tym hejtem. Wszelkich moich fanów - jeśli tylko są wśród nich tacy, którzy powiedzą coś złego o moich braciach - zablokuję, a hejterskie komentarze skasuję”, zapewniała swego czasu Chloe na łamach magazynu „Nylon”.

 

Polecamy też: Co łączy syna Madonny i Brooklyna Beckham? Zagraniczne media od tygodni rozpisują się o ich relacji

11/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Max Carver i jego brat Charlie
Copyright @Getty Images
11/13

W styczniu 2016 roku głośno było o coming oucie, jakiego dokonał na Instgramie jeden z bliźniaków znanych z hitowego amerykańskiego serialu „Gotowe na wszystko” (odgrywał w nim rolę Portera Scavo), Charlie Carver. Podkreślił on, że już w wieku 12 wiedział, że jest gejem. Brat bliźniak, Max, wspiera go od zawsze i wyoutowanie niczego między nimi nie zmieniło.

 

Nienawidziłem siebie za to. Kilka lat zajęło mi to, aby wypowiedzieć te dwa słowa [Jestem gejem - [przyp. red.] w obecności innych osób. Powtarzałem je sobie w głowie, aż w końcu zdołałem przyznać się do tego przed moją rodziną”, napisał wówczas Charlie Carver.

 

Przeczytaj też: Paris Hilton, Irina Shayk... Czy byłe dziewczyny Cristiano Ronaldo ukrywały jego orientację?

12/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: Chris Evans i jego brat Scott
Copyright @Getty Images
12/13

Chris Evans, znany z roli Kapitana Ameryki, ma brata, który jest gejem. To aktor, Scott Evans.

 

Polecamy też: Narodziny dzieci Cristiano Ronaldo wywołały falę plotek na temat orientacji seksualnej piłkarza. Czy słusznie?

13/13
Homoseksualne rodzeństwo gwiazd: DAVID ARQUETTE i jego transseksualna siostra Alexis
Copyright @East News
13/13

David Arquette znany z ról w cyklu „Krzyk”, wspiera swoją transseksualną siostrę Alexis, z którą zawsze chętnie pozuje do zdjęć. 

 

Polecamy też: Gwiazdy „Orange is the new black” wzięły lesbijski ślub! Poznajcie szczegóły uroczystości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.