Weronika Bruździak-Gębura 15 października 2016 14:00
1/5
Nagi kalendarz
Copyright @Jan Górczak
1/5

5 tysięcy Polek umiera, 17 tysięcy choruje. Rak piersi co roku zbiera żniwo. Grupa trójmiejskich crossfiterów rozebrała się, by je wspierać.

 

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Dlatego Fundacja Onkocafe i trójmiejscy crossfitowcy po raz drugi zrobili „nagi” kalendarz. Cel - przypomnieć kobietom o regularnych badaniach. Twórcy kampanii chcą też uświadomić mężczyzn i przekonać, że zdrowie partnerek to też ich sprawa.

 

Polecamy też: Największe ciacha polskiego show-biznesu na sesjach z VIVY!. Specjalnie na Dzień Chłopaka!

2/5
Nagi kalendarz
Copyright @Jan Górczak
2/5

W ramach kampanii BreastFit mężczyźni poznają sposoby wsparcia partnerki w chorobie oraz nauczą się, jak badać piersi ukochanej. Na przykład pod prysznicem. Wskazówki jak to robić, znajdziecie na internetowej stronie kampanii.

 

Zeszłoroczny kalendarz był zatytułowany „Winners Never Quit” - „Zwycięzcy nigdy się nie poddają”. Twórcy projektu chcieli w ten sposób przekazać, że zawsze warto podjąć walkę, nawet jeśli przeciwnikiem jest rak. Wydrukowano tylko 300 sztuk – wszystkie się sprzedały.

 

Polecamy też: Dziś Dzień Nauczyciela, ale najseksowniejszy nauczyciel matematyki na świecie nie świętuje. Dlaczego?​

3/5
Nagi kalendarz
Copyright @Jan Górczak
3/5

W tym roku, by podkreślić znacznie wsparcia mężczyzn dla partnerek, kalendarz jest sprzedawany pod hasłem „Power of community”.

Kalendarz składa się z 12 aktów crossfiterów, uchwyconych podczas treningów. Zdjęcia zrobiono w starej hali Stoczni Gdańskiej. Po raz kolejny autorem zdjeć jest Jan Górczak. Tym razem akty zostały wykonane w pełnym świetle i kolorze. Każde zdjęcie przedstawia crossfit, czyli coraz popularniejszy rodzaj treningu siłowo-wytrzymałościowego.

 

Polecamy też: Jakim typem kochanka jesteś? Seks w 9 smakach. Przedstawiamy ranking najlepszych scen łóżkowych​

4/5
Kalendarz
Copyright @Jan Górczak
4/5

Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży kalendarza trafią na konto Fundacji Onkocafe, która wspiera kobiety chore na raka piersi. Kalendarz wraz z przesyłką kosztuje 78 złotych. Można go zamówić na stronie: http://breastfit.onkocafe.pl/kalendarz/

 

Polecamy też: „Do pięćdziesiątki seks, a potem kuchnia” Hanna Bakuła w filmowym wywiadzie nie tylko o ogierach​

5/5
Nagi kalendarz
Copyright @Jan Górczak
5/5

Na koniec - wyjątkowe zdjęcie z kalendarza na 2017 rok.

 

Polecamy też: Namiętności, rozkosze i perwersje. 5 najgorętszych pozycji... książkowych, idealnych na lato!​

TAGI #rak

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!