Nelli Rokita w sesji dla VIVY!, 8/2009,
Fot. Robert Ceranowicz
O TYM JEST GŁOŚNO

Nelli Rokita wzruszająco o nowotworze i przyjaźni z nieżyjącą Jolantą Szczypińską

„Jola pomogła mi wygrać z rakiem”

Konrad Szczęsny 29 stycznia 2019 18:52
Nelli Rokita w sesji dla VIVY!, 8/2009,
Fot. Robert Ceranowicz

Czytając te słowa, trudno nie uronić łzy. W grudniu zeszłego roku po wyczerpującej walce z chorobą odeszła Jolanta Szczypińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Mało kto wiedział, że łączyła ją wyjątkowa więź z Nelli Rokitą, żoną Jana Rokity. Okazuje się, że obie w tym samym czasie zmagały się z nowotworem. „Jola nauczyła mnie wielkiego spokoju w walce z rakiem. Ciągle się o nią modlę”, podkreśla była posłanka.

Nelli Rokita o przyjaźni z Jolantą Szczypińską

W październiku 2007 roku obie panie uzyskały w wyborach parlamentarnych mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i dzięki temu mogła rozpocząć się ich długoletnia przyjaźń. Okazało się, że łączy je wiele. Nie tylko światopogląd, lecz także życiowe doświadczenia. Dlatego Nelli Rokicie wciąż trudno uwierzyć w śmierć Jolanty Szczypińskiej, która nastąpiła w grudniu zeszłego roku.

„Jola była bardzo kochana. Bardzo przeżyłam jej śmierć. Wierzyłam, że będzie żyła dłużej. Razem walczyłyśmy przez lata z rakiem, to nas połączyło, nawzajem sobie pomagałyśmy, dzieliłyśmy się swoimi uwagami, myślami. Jola nauczyła mnie wielkiego spokoju w tej chorobie. Czasem można nowotwór pokonać, trzeba walczyć do końca. Ja walczyłam od kilkunastu lat i mam nadzieję że go pokonałam, wygrałam. Również dzięki Joli, jej wsparciu”, wyznała była posłanka PiS w rozmowie z Super Expressem.

Dodaje, że ma jeszcze w pamięci to, jak niedawno przygotowywała obiad dla Jolanty Szczypińskiej.

„Pochwaliła mnie, że taki dobry. Taki mi przykro, że już Joli nie ma”, zwierza się ze łzami w oczach.

Nelli Rokita o walce z nowotworem

Okazuje się, że od dwóch dekad Nelli Rokita walczy z nowotworem (lub jego nawrotami).

„20 lat temu miałam operację (miałam nowotwór żołądka, problemy z jelitami). Przez ostatnie kilkanaście lat pojawiały się kilka razy u mnie nawroty choroby. To Jola mnie wspierała w walce z chorobą”, podkreśliła z mocą żona Jana Rokity.

Od tamtej pory musi przestrzegać ścisłej diety i dbać w szczególny sposób o to, co je.

„Jem tylko naturalne rzeczy, trzymam dietę od dawna, kontempluję przyrodę, rozmawiam z Bogiem. Jestem blisko przyrody, jestem wegetarianką, jem siemię lniane, kaszę jaglaną, czasem zjem jakąś kiełbaskę wiejską, ale wiem, że muszę uważać na to. Bardzo uważam, jak jem, jak żyję. Choć ja ciągle walczę, bo mam nadzieję, że raka pokonałam, ale jeśli ktoś jest podatny na komórki rakowe, to musi ciągle o tym myśleć, walczyć, musi się pilnować”, zwierzyła się Nelli Rokita  

pogrzeb Jolanty Szczypińskiej
Fot. GERARD/REPORTER

Nelly Rokita
Fot. Robert Ceranowicz

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?