Shannen Doherty po raz kolejny musi zmagać się z nowotworem

Konrad Szczęsny 5 kwietnia 2018 14:00

Gdy wydawało się, że jest na najlepszej drodze do pełnego wyzdrowienia, nieoczekiwanie spadł na nią bolesny cios. Serialowa Brenda Walsh, czyli Shannen Doherty, którą widzowie pokochali za rolę w Beverly Hills 90210 poinformował, że po raz kolejny podjęła zmagania z chorobą nowotworową. Jaki jest stan jej zdrowia?

Shannen Doherty, aktorka Beverly Hills 90210, ma nawrót raka

Początki jej choroby sięgają 2015 roku, gdy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że zdiagnozowano u niej raka piersi. Zaczęła również szczegółowo relacjonować proces leczenia: zamieszczała na Facebooku i Instagramie zdjęcia w trakcie chemioterapii, gdy musiała ogolić się na łyso oraz gdy przechodziła kolejne etapy walki z nowotworem. W marcu 2017 poinformowała, że udało się go spacyfikować i jest w okresie remisji.

Niestety, okazuje się, że w jednym z guzów, który pojawił się na jej ciele, wykryto komórki rakowe. Shannen Doherty podzieliła się tą przykrą wiadomością na swoim Instagramie.

Shannen Doherty, aktorka Beverly Hills 90210 o walce z rakiem

„Testy i wyniki. Jeden z testów markerów rakowych wyszedł dobrze. Drugi... podwyższony. Oznacza to tylko tyle, że będę teraz na obserwacji i powtórzę badanie. Jednak nawet po tej informacji nie podupadam na duchu”, zapewniła fanów.

Gdy ci zaczęli ją pocieszać i deklarowali, że ma ich pełne wsparcie, 46-letnia aktorka, nie kryjąc wzruszenia, podziękowała im za tak ciepłe słowa.

„To na pewno pomaga spojrzeć na cała sprawę z perspektywy i przypomina Ci, przez co już przeszłaś. Przygoda z rakiem trwa już długo, a ja zdążyłam już zapomnieć, jak to wyglądało. I tak jak napisałam wcześniej - Rak zmienia twoje życie w sposób, w jaki nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić. Jak każdy, kto miał do czynienia z nowotworem, wiem, że pięć kolejnych lat po przebyciu choroby jest kluczowe.

Nawroty raka zdarzają się bardzo często. Wielu z Was spotkało to samo, co mnie. Tak więc z sercem zdecydowanie lżejszym będę czekać na poprawę”, zapewniła. 

Po medialnej burzy, jaka rozpętała się po jej słowach zapewniła jednak, że wciąż pozostaje w okresie remisji i wyniki badań to jedynie „niepokojący objaw”.  

1/8
Shannen Doherty, rak, gwiazdy po raku, Shannen Doherty pokonała raka
Copyright @Instagram @theshando
1/8

Shannen Doherty poinformowała fanów i media za pośrednictwem Instagrama, że wykryto w jej organizmie komórki rakowe.

2/8
Shannen Doherty
Copyright @Instagram/theshando
2/8

Shannen Doherty poinformowała, że w jednym z guzów, które pojawiły się na jej ciele, wykryto komórki rakowe.

3/8
Shannen Doherty
Copyright @Instagram/theshando
3/8

Shannen Doherty zapewniła jednak, że nie zamierza się poddawać i będzie walczyła o pełne wyzdrowienie.

4/8
Shannen Doherty
Copyright @Instagram/theshando
4/8

Shannen Doherty po raz pierwszy musiała podjąć walkę z rakiem w 2015 roku.

5/8
Shannen Doherty
Copyright @Instagram/theshando
5/8

Shannen Doherty relacjonowała zmagania z nowotworem w mediach społecznościowych.

6/8
Shannen Doherty
Copyright @Instagram/theshando
6/8

Shannen Doherty zachęcała inne osoby zmagające się z nowotworem, by nie wstydziły się mówić o swoich zmaganiach.

7/8
Shannen Doherty
Copyright @Instagram/theshando
7/8

Shannen Doherty zdobyła ogromną popularność rolą Brendy Walsh w serialu Beverly Hills 90210.

8/8
Shannen Doherty
Copyright @Instagram
8/8

Fani Shannen Doherty zadeklarowali, że będą wspierali ją w walce z rakiem.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.