Olsen Brothers, bracia Olsen, Eurowizja 2000
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Zwycięzca Eurowizji zmaga się z rakiem mózgu. Zostało mu kilka lat życia

Lekarze nie dają mu szans

Konrad Szczęsny 18 grudnia 2019 14:21
Olsen Brothers, bracia Olsen, Eurowizja 2000
Fot. Getty Images

Diagnoza zabrzmiała dla niego jak wyrok. Niels Olsen z duetu Olsen Brothers, zwycięzców Eurowizji 2000 w barwach Danii potwierdził, że zmaga się z rakiem mózgu. Lekarze nie dają mu szans: 65-latkowi zostało prawdopodobnie zaledwie kilka lat życia. Fani gwiazdora są zrozpaczeni.

Niels Olsen z Olsen Brothers ma raka mózgu

Mimo że druzgocącą diagnozę usłyszał już kilka miesięcy temu, dopiero teraz wyszła ona na jaw. Duńskie media obiegła smutna wiadomość, że Niels Olsen, połowa duetu Olsen Brothers, którzy w 2000 roku odnieśli spektakularne zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji, zmaga się z rakiem mózgu. W związku z tym bracia zdecydowali się zawiesić działalność.

O dramacie artysty poinformował tygodnik „Billed Bladet”. Według jego informacji, najpierw, w maju tego roku, u Nielsa Olsena nastąpił krwotok mózgowy. To zapoczątkowało serię badań, których konsekwencją było wykrycie nowotworu. Podjęto natychmiastowe próby leczenia, w tym chemioterapię i naświetlania. Niestety, organizm 65-latka źle zniósł te metody walki z rakiem. W rozmowie z dziennikarzami gazety wyznał on prawdę na temat swojego stanu zdrowia.

„Diagnozę poznałem już parę miesięcy temu, ale udało nam się utrzymać tę informację za zamkniętymi drzwiami. Trzy miesiące temu wykryto u mnie w mózgu guza. Poddałem się leczeniu, proces ten wciąż trwa”, (cytat za Plejada.pl). 

Dodał, że lekarze nie dają mu wielkich szans na całkowite wyleczenie.

„Usłyszałem, że pozostały mi dwa do czterech lat życia”, dodał.

Olsen Brothers - zwycięzcy Eurowizji 2000

Na duńskim rynku muzycznym Olsen Brothers działają od lat 60. XX wieku. Pierwszy zespół o wdzięcznej nazwie The Kids założyli w 1965 roku. W skład duetu wchodzą 69-letni Jørgen i 65-letni Niels Olsenowie.

Mimo ugruntowanej pozycji w Danii, w 2000 roku zdecydowali się wziąć udział w 45. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się wówczas w Sztokholmie. Wykonali piosenkę „Fly on the wings of love” i zdecydowanie wygrali w głosowaniu telewidzów, zdobywając 195 punktów. W pokonanym polu pozostawili reprezentantkę Rosji, Alsou (utwór „Solo”, 2. miejsce, 155 punktów) oraz znaną w Polsce z hitu „Maybe” formację Brainstorm z Łotwy („My star, 3. miejsce, 136 punktów).

Po zwycięstwie w Eurowizji, piosenka nie tylko odniosła ogromny sukces w lokalnych rozgłośniach radiowych, lecz także w innych krajach Europy.

Z uwagi na problemy zdrowotne Nielsa obecnie duet zawiesił działalność.  

Olsen Brothers na scenie Eurowizji 2000:

Olsen Brothers, bracia Olsen, Eurowizja 2000
Fot. Getty Images

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?