Magdalena Pańkowska, Shazza, Warszawa, 1995 rok
Fot. Magic Media / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Shazza choruje na nowotwór. Piosenkarka disco-polo wystosowała apel do fanów

"Mam nadzieję, że terapia pomoże"

Dorota Falkowska 12 czerwca 2022 14:02
Magdalena Pańkowska, Shazza, Warszawa, 1995 rok
Fot. Magic Media / Forum

Shazza zasłynęła jako jedna z najsłynniejszych wokalistek disco-polo. Swoją ostatnią płytę wydała w 2001 roku, ale do dziś jest aktywna zawodowo. W 2017 roku piosenkarka świętowała 25-lecie swojej działalności artystycznej. W programie "Pytanie na śniadanie", Marlena Magdalena Pańkowska wyznała, że zdiagnozowano u niej nowotwór. 

Shazza choruje na nowotwór. Gwiazda disco-polo wystosowała apel do fanów

Jej hity, takie jak „Bierz, co chcesz”, „Egipskie noce” czy „Jesteś moim ideałem” nuciła cała Polska. Oficjalnie mówi się, że Shazza sprzedała około pół miliona swoich płyt, nieoficjalnie – możliwe, że liczba ta była kilkukrotnie wyższa. Zadebiutowała w 1992 roku, ale największe hity przypadają na ostatnią dekadę XX wieku. Shazza, mimo że ostatnią płytę wydała ponad dwie dekady temu, wciąż kontynuuje swoją muzyczną karierę. W rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem w "Pytaniu na śniadanie" gwiazda opowiedziała o swoich zawodowych planach na przyszłość. Wspomniała też, że tytuł "królowej disco-polo" źle jej się kojarzy, bo media nadały jej ten przydomek w sposób ironiczny. 

Druga część rozmowy dotyczyła życia osobistego artystki. Shazza wyznała, że od kilku lat zmaga się z nowotworem, jednak dopiero teraz poczuła, że to właściwy czas, żeby o tym opowiedzieć. Zaakceptowanie choroby nie było dla niej łatwe. Artystka opowiedziała, że kiedy usłyszała diagnozę, ta wiadomość ogromnie nią wstrząsnęła. 

Czytaj także: Królowa disco, jedyna w swoim rodzaju ikona lat 90. Tak wygląda obecnie życie Shazzy

Magdalena Pańkowska, Shazza, festiwal w Opolu, 28.06.1999 rok

Magdalena Pańkowska, Shazza, festiwal w Opolu, 28.06.1999 rok
Fot. Krzysztof Jarczewski / Studio69 / Forum

"Można powiedzieć, że ja nie miałam żadnych objawów. Robiłam kontrole badania. Jadąc na jeden z koncertów, wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora. Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie. Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze", wspominała trudny moment diagnozy Shazza. Lekarze przekazali jej wtedy, że ma chłoniaka.

Aktualnie artystka przechodzi długą terapię, a kiedy tylko jest na siłach, skupia się na pracy i muzyce. 

"To nie jest tak, że się kładę, nic nie robię. Mam nadzieję, że terapia pomoże. Jestem pod wspaniałą opieką. Przede mną nowe wyzwania. Nagraliśmy nowy utwór, będzie do niego teledysk. W planach kolejne piosenki i trasa z okazji 30-lecia" — wyznała w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem. 

Shazza na koniec rozmowy pozdrowiła swoich fanów i wystosowała do nich apel, aby wykonywali regularnie badania i dbali o siebie. 

Życzymy artystce powrotu do zdrowia i samych szczęśliwych chwil! 

Zobacz też: Krystyna Giżowska przez kilka miesięcy ukrywała śmierć ukochanego. Nagła śmierć męża wstrząsnęła jej światem

Shazza, sierpień 2021 r. 

Shazza choruje na nowotwór. Gwiazda disco-polo wystosowała apel do fanów
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.