Henryka Krzywonos-Strycharska i Krzysztof Strycharski, VIVA! nr 7, kwiecień 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Henryka Krzywonos-Strycharska walczy z nowotworem. Zamieściła poruszający wpis

Działaczka społeczna szczerze o stanie zdrowia

Konrad Szczęsny 2 maja 2022 18:06
Henryka Krzywonos-Strycharska i Krzysztof Strycharski, VIVA! nr 7, kwiecień 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Jedna z legend „Solidarności”, która walczyła o wolną Polskę. Silna, niezwykła kobieta. Henryka Krzywonos-Strycharska wciąż pozostaje aktywna i działa społecznie oraz politycznie. Ale - jak się okazuje – spadł na nią bolesny cios. 69-latka zmaga się z nowotworem, o czym poinformowała w mediach społecznościowych. „Tak, walczę z tą ciężką chorobą, nie rozczulam się nad sobą, pracuję i nie poddaję się”, podkreśliła jednak.

Henryka Krzywonos walczy z rakiem. Potwierdziła druzgocąca diagnozę

W ostatnich dniach działaczka opozycji pokazywała się na różnego rodzaju wydarzeniach z chustką na głowie. Zdjęcia, które publikowała w sieci, budziły ciekawość obserwujących. W końcu Henryka Krzywonos-Strycharska za pośrednictwem oficjalnych profili w mediach społecznościowych ujawniła, że nie jest to ani modowa fanaberia, ani kaprys. 69-letnia legenda „Solidarności” zmaga się z chorobą nowotworową.

Ciągle ostatnio słyszę pytania, skąd to nakrycie głowy u mnie, czy się stylizuję na lata 60. Dlatego też odpowiadam, że to nie moda, tylko rak. Tak, walczę z tą ciężką chorobą, nie rozczulam się nad sobą, pracuję i nie poddaję się”, zapewniła.

W tym niewyobrażalnie trudnym czasie może jednak liczyć na wsparcie bliskich. „Choroba pokazała też jak wielu przyjaciół mam wokół siebie! Dzisiaj rak to nie wyrok, więc pozdrawiam wszystkich chorych i pamiętajcie: wiara czyni cuda!”, zakończyła Henryka Krzywonos-Strycharska.

W komentarzach zaroiło się od słów wsparcia. Internauci przekazują działaczce społecznej i polityczce życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. „Pani Heniu, życzę całego worka zdrowia i wytrwałości”, „Heniu, ty przegonisz każdego raka”, „Życzę pani siły do walki z tą podstępną chorobą”, podkreślają.

My również się do nich przyłączamy!

Czytaj także: Mąż Henryki Krzywonos-Strycharskiej: „Pokochałem kobietę o 12 lat ode mnie starszą”

Henryka Krzywonos-Strycharska - legenda Solidarności

Dzięki jej słowom „ten tramwaj dalej nie pojedzie” 15 sierpnia 1980 roku rozpoczął się strajk komunikacji w Gdańsku. Henryka Krzywonos-Strycharska stała się legendą „Solidarności”. Walczyła o wolną Polskę, zaś po upadku komunizmu poświęciła się działalności społecznej i politycznej.

W 1994 roku wraz z mężem zaczęła prowadzić rodzinny dom dziecka w Gdańsku. Nieśli pomoc nie tylko najmłodszym, lecz także całym rodzinom. W 2009 kobieta otrzymała tytuł Polki Dwudziestolecia. Pozostaje w kontakcie ze swoimi sympatykami i na bieżąco komentuje rzeczywistość społeczno-polityczną nad Wisłą w mediach społecznościowych. Prywatnie od lat jest szczęśliwą żoną Krzysztofa Strycharskiego, z którym mieszka w Glinczu.  

Czytaj także: „Wylali na moją Henię masę hejtu”. Dlaczego mąż napisał książkę o Henryce Krzywonos?

Henryka Krzywonos-Strycharska, Kraków, 08.10.2019 rok
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Henryka Krzywonos-Strycharska, Kraków, 08.10.2019 rok 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.