Anita Sokołowska, jamnik otw
Fot. FORUM
z życia gwiazd

„Taniec z Gwiazdami”. Anita Sokołowska pokazała brata. Zbliżyli się do siebie dopiero po śmierci taty

Jej rodzina nie posiadała zapędów artystycznych

Marcjanna Maryszewska 1 kwietnia 2024 07:40
Anita Sokołowska, jamnik otw
Fot. FORUM

Anita Sokołowska i Jacek Jeschke w wielkanocnym odcinku "Tańca z Gwiazdami" okazali się niemal nie do pobicia. Jury przyznało im maksymalną ilość punktów oraz nie szczędziło pochwał. Aktorkę w jej przygodzie wspierają najbliżsi — między innymi brat, z którym zbliżyła się po śmierci ojca. W ostatnim epizodzie przedstawiono wzruszające kadry...

Anita Sokołowska i jej brat zbliżyli się po śmierci taty

W życiu Anity Sokołowskiej najważniejszym mężczyzną był jej ukochany ojciec. Zawdzięcza mu wiele niezapomnianych chwil, podróży i przygód. "Zawsze uśmiecham się z sentymentem na myśl tamtych dni. To jest osobny rozdział mojego życia, taka moja przygoda z tatą, którego niestety już nie ma. Doprowadził mnie do skończenia szkoły, opiekował się mną, a później mógł spokojnie odejść. Nauczył mnie życzliwości, cieszyć się tym, co się ma i doceniać ten moment, w którym się jest" — powiedziała kilka lat temu w programie Demakijaż.

Po jego śmierci aktorka wzięła na siebie wszystkie domowe obowiązki. Był to również czas, kiedy zbliżyła się do brata i mamy. W końcu bardzo różniła się od członków rodziny, którzy nie mieli zapędów artystycznych. "Mama ekonomistka, brat jest zawodowym wojskowym, tata [...] też pracował w wojsku. Wychowałam się w Lublinie, ale rodzina taty pochodziła ze wsi, a mamy z miasteczka. Nie było więc tradycji chodzenia do teatru, a potem przeżywania tego przy kawie", tłumaczyła w Twoim Stylu.

CZYTAJ TAKŻE: Przez lata nie miał kontaktu z ojcem. Agustin Egurrola pokazał niezwykłe zdjęcie

"Taniec z Gwiazdami". Anita Sokołowska pokazała brata

Brat Anity Sokołowskiej trzyma się z dala od mediów — nigdy nie ciągnęło go do świata show-biznesu. Jednak aby okazać wsparcie siostrze występującej w obecnej edycji "Tańca z Gwiazdami", wystąpił u jej boku na krótkim nagraniu. Aktorka nie kryła łez, kiedy roztrzęsionym głosem mówiła, jak wiele znaczy dla niej ich bliska więź, zbudowana na przestrzeni lat. Na sam koniec wymienili czuły uścisk...

ZOBACZ: "Taniec z Gwiazdami": emocje nawet w Wielkanoc. Kto odpadł z dzisiejszego odcinka?

Swój występ z 31 marca w pewnym sensie zadedykowała właśnie bratu. Ze swoim tanecznym partnerem Jackiem zatańczyła bowiem foxtrota do piosenki Rolling Stonesów. Na nagraniu ujawniła, że z tym utworem ma wiele pięknych skojarzeń i wspomnień — wspólne słuchanie muzyki z kaset w czasach PRL-u jest jednym z nich.  

Fot. Zrzut ekranu Polsat

Fot. Zrzut ekranu Polsat

Fot. Zrzut ekranu Polsat

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.