Sławomir Świerzyński był molestowany i nienawidzi gejów
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Sławomir Świerzyński padł ofiarą pedofila. Muzyk szczerze o molestowaniu seksualnym

Gwiazdor o traumie z przeszłości

Konrad Szczęsny 16 kwietnia 2018 19:00
Sławomir Świerzyński był molestowany i nienawidzi gejów
Fot. East News

Jest legendą nurtu disco polo w Polsce m.in. dzięki piosence Majteczki w kropeczki i nigdy nie stronił od mocnych wyznań w wywiadach. W najnowszym z nich lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński, odniósł się do sprawy molestowania seksualnego. Gwiazdor wyjawił, że w dzieciństwie na koloniach w Darłówku padł ofiarą zadeklarowanego geja, który wykorzystał jego naiwność. Miał wówczas 11 lat.

Sławomir Świerzyński o molestowaniu seksualnym przez geja

Sławomir Świerzyński nigdy nie ukrywał, że jest przeciwnikiem walki o równouprawnienie osób o orientacji homoseksualnej. Okazuje się jednak, że jego fobia ma związek z traumatycznym doświadczeniem z dzieciństwa, do którego wrócił w najnowszym wywiadzie.

„Ja byłem na koloniach w Darłówku i tam on był. I niech mi pani wierzy, że jak ja spotkam tę osobę, to przy**** w ryj, aż się zdziwi. To rozpoznawalna osoba, gdyby ludzie usłyszeli nazwisko, to by się zdziwili”, zwierzył się w programie Skandaliści emitowanym w Polsat News.

Lider Bayer Full twierdzi, że mężczyzna ten nie ukrywa swojej orientacji seksualnej. Gwiazdor disco polo na skutek tego traumatycznego zdarzenia jest zadeklarowanym przeciwnikiem walki o prawa osób o orientacji LGBTQ. 

„Ja nie jestem za promowaniem homoseksualizmu, ja jestem wrogiem. Pokazywania tych wszystkich parad dziwnych, gejów, tych lgbt, "vans", "trans", "śmans" itp., itd.”, wyjawił.

Kto molestował Sławomira Świerzyńskiego?

Choć muzyk konsekwentnie odmawia ujawnienia tożsamości tego, kto dopuścił się tego niecnego czynu, wspominał o tym już wcześniej w wywiadach. Wówczas zdradził nieco więcej szczegółów dotyczących całego zajścia. Gdy jednak padło pytanie wprost o to, kim jest osoba, która molestowała go seksualnie, nabrał wody w usta.

„Nie powiem. Niech pani nie drąży tematu. Dziecko jest pozbawione własnej woli, ubezwłasnowolnione”, zapewnił w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dla Wprost w grudniu 2014 roku.

„Chyba myli pan gejów z pedofilami. Kiedy to było?”, pytała dociekliwa dziennikarka.

„Jak miałem 11 lat. I ta menda śmie chodzić, pokazywać się w świecie kultury. Nie tylko księża molestują. Ci artyści, co siedzą w tych telewizjach, też. Ktoś w końcu musi z tym porządek zrobić”, deklarował Sławomir Świerzyński.

Internauci o wyznaniu Sławomira Świerzyńskiego o molestowaniu seksualnym

Czytając komentarze internautów trudno nie odnieść wrażenia, że są mocno podzieleni w kwestii oceny słów muzyka. Z jednej strony domagają się ujawnienia nazwiska oprawcy, z drugiej pojawiają się głosy, że obwinianie całej społeczności LGBTQ o zdarzenie z przeszłości to przesada. Są jednak i tacy, którzy podzielają punkt widzenia Sławomira Świerzyńskiego.

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?  

Sławomi Świerzyński pod studiem DDTVN
Fot. Akpa

Sławomir Świerzyński był molestowany i nienawidzi gejów
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…