Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Joanna Kulig zachwyca nie tylko fanów, ale także innych aktorów. Anne Hathaway: „Bije od niej niesamowita siła”

Jak polską aktorkę przyjęto na planie jej najnowszego filmu?

Maria Elas 15 marca 2024 13:50
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Joanny Kulig nie trzeba przedstawiać chyba nikomu: pochodząca z Muszynki aktorka od lat podbija serca widzów nie tylko w kraju, ale także w Hollywood. 15 marca 2024 r. do polskich kin wszedł film „Miłość bez ostrzeżenia”, w którym możemy zobaczyć ją u boku światowych gwiazd, takich jak Anne Hathaway czy znany z hitowego serialu „Gra o Tron” Peter Dinklage. Teraz Polka zdecydowała się opowiedzieć, jak została przyjęta na planie. Koledzy z planu nie szczędzili jej komplementów! 

Joanna Kulig zagrała polską imigrantkę. Jak dostała rolę w amerykańskiej produkcji?

Joanna Kulig już od jakiegoś czasu jest na językach wszystkich, którzy uwielbiają kino. Polska aktorka odnosi sukces za sukcesem: nie tak dawno ogłosiła, że zobaczyć będziemy mogli ją w serialu w reżyserowanym przez twórców Jamesa Bonda „Władcy przestworzy”, później zdradziła, że będzie jedną z osób, które zasiądą w Amerykańskiej Akademii Filmowej i zadecydują o tym, kto dostanie statuetkę Oscarów, teraz zaś miejsce miała polska premiera amerykańskiej komedii romantycznej, w której zagrała u boku gorących nazwisk światowego kina, takich jak Peter Dinklage, Anne Hathaway i Marisa Tomei. Jak zdobyła tę rolę? 

„Rebecca [Miller, reżyserka i scenarzystka filmu — przyp. red.] zobaczyła mnie w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego i dostałam od niej propozycję. To było tuż przed pandemią i lockdownem. Bardzo spodobał mi się scenariusz [...] Te historie napawają optymizmem. Spodobało mi się to, że każda z postaci przechodzi przemianę. I bardzo interesującą jest relacja matki, którą gram z córką, czyli wątek wczesnego macierzyństwa i wątek emigracyjny. Matka boi się, że córka powieli jej schemat” opowiadała o swojej roli na antenie RMF FM. 

Zobacz również: Kim jest Aleksandra Bystroń-Kołodziejczyk, której reżyser „Strefy Interesów” zadedykował swojego Oscara?

Joanna Kulig, Cannes, Francja, 21.05.2022 rok
Fot. Dominique Charriau/Getty Images
Joanna Kulig, Cannes, Francja, 21.05.2022 rok

Joanna Kulig o pracy na planie w Nowym Jorku: „Przyjęli mnie świetnie”

Joanna Kulig wyznała, na planie od razu się zaaklimatyzowała. „Przyjęli mnie świetnie” mówiła w radiu, oraz dodała:  „Ja zawsze interesuję się tym jak wygląda edukacja aktorska w innych krajach, jak oni grają, jakich technik używają”. Aktorka dodała także, że koledzy i koleżanki z planu, a także i producenci, od razu traktowali ją „jak swoją”. Spotykali się nie tylko w celach zawodowych, ale także spędzali wspólnie wolny czas, dzielili się doświadczeniami i wymieniali ciekawostki o swoich krajach. „Akurat cała trójka mieszka w Nowym Jorku, to jest ich dom, miło było spotykać się z nimi na kawie, czy na kolacji, również z Rebeccą, tak na luzie. Czułam, że dzielę z nimi swoją kulturą, oni ze mną swoją, że jesteśmy ich wzajemnie ciekawi, ciekawi siebie i swojej twórczości” opowiadała o obsadzie „Miłość bez ostrzeżenia”. 

Sprawdź też: Dzieli ich niemal pół wieku, jest młodsza od jego córki. Jimmy Page odnalazł się w tej relacji na nowo

Joanna Kulig, „Miłość bez ostrzeżenia”, instagram
Fot. instagram.com/joannakulig_official

Joanna Kulig, pokaz przedpremierowy filmu „Miłość bez ostrzeżenia”

Również i ze współpracownikami z poprzednich produkcji aktorka ma świetny kontakt. Na jej profilu na Instagramie co rusz pojawiają się zdjęcia z kolejnymi sławami. Jakiś czas temu pochwaliła się fotografią z samym Tomem Hanksem! W jednej z rozmów przyznała jednak, że życie w Hollywood nie jest dla niej. „Los Angeles jest jak scenografia. Fajnie wygląda na filmach, ale na żywo? Domy są kartonowe. Gdy zostaję sama, boję się, że ktoś uderzy raz pięścią w nasze drzwi i je rozwali. Brakuje mi cegły”, opowiadała. Chociaż za oceanem nie chce się osiedlać na stałe, nie boi się przyjmować zagranicznych ról. I wszystko wskazuje na to, że jej kariera wciąż się rozpędza! 

Joanna Kulig zbiera komplementy od światowych gwiazd! Wśród nich Anna Hathaway

Kilka dni temu Anna Hathaway zdecydowała się udzielić wywiadu portalowi Onet.pl. W rozmowie z Marcinem Radomskim gwiazda Hollywood opowiedziała o swoim nowym filmie „Miłość bez ostrzeżenia”, w którym nie tylko gra jedną z głównych ról, ale także zajęła się jego produkcją. Aktorka uchyliła także rąbka tajemnicy o tym, jak pracowało się jej z Joanną Kulig. Opowiedziała, że już wcześniej widziała inne filmy z jej udziałem: „Idę” i „Zimną wojnę” i uważa ją za naprawdę „wspaniałą aktorkę”. Podczas nagrywania najnowszego projektu szybko znalazły wspólny język i nawiązały naprawdę serdeczną więź. 

„Mamy wiele wspólnych specyficznych cech, które rzadko dzielę z innymi osobami. Jest życzliwa, otwarta i wszechstronna. Joanna Kulig gra w „Miłości bez ostrzeżenia” imigrantkę z Polski sprzątającą w domu mojej bohaterki i jej męża. Postać grana przez Kulig została zainspirowana znajomą Miller, która z różnych powodów wyemigrowała do Stanów z małymi dziećmi. Praca z Joanną była wyśmienita, ona często jak ja się uśmiechała, ale bije od niej też niesamowita siła. To była przyjemność ją poznać. Wszystkie rzeczy, które robiła, robiła doskonale. Wspierałyśmy się bardzo” mogliśmy przeczytać na Onet.pl.

Film „Miłości bez ostrzeżenia” już od 15.03.24 r. dostępny w kinach w całej Polsce.  

Czytaj także: Dwóch synów Cugowskiego poszło w jego ślady. Artysta mówi szczerze, jakie są ich relacje

Joanna Kulig, „Miłość bez ostrzeżenia”, instagram
Fot. instagram.com/joannakulig_official

Joanna Kulig i Anne Hathaway, „Miłość bez ostrzeżenia”

Joanna Kulig, „Miłość bez ostrzeżenia”, instagram
Fot. instagram.com/joannakulig_official
Joanna Kulig, „Miłość bez ostrzeżenia”

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.